Через турнікет Шакирзяна травмувалася депутатка: для чого міськвиконкому пропускна система

Очевидно, що «Правила з організації пропускного режиму до адміністративного приміщення виконавчого комітету Рівненської міської ради» знають не всі працівники. Черговий не знав, не дозволяв фотографувати турнікет і пішов за представницею відділу комунікації та зв’язків із громадськістю
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук зі світлин агенції «Четверта влада» та сайту «Рівне Онлайн»

На засідання Рівненської міської ради 6-го грудня депутатка від фракції «Європейська солідарність» Наталія Майорова прийшла із загіпсованою рукою. На запитання, що сталося, пояснила, що травмувалася біля турнікета, який нещодавно встановили у приміщенні міської ради на Соборній, 12а.

Тепер у депутатки є питання, чи турнікет встановили згідно з вимогами. Ми також вирішили розібратися, для чого міській раді пропускна система. 

«Я перечепилася, впала і травмувалася»

Наталія Майорова розповіла «Четвертій владі», що травмувалася, коли намагалася пройти через турнікет-триногу:

– Розумієте, однозначно стверджувати я не можу, бо детального дослідження не проводила. У мене на це не було часу, та й самопочуття не дозволяло. Але однозначно, що встановлення цього турнікета сприяло тому, що я перечепилася, впала і травмувалася. Наскільки великий відсоток був саме рамки, а не моєї, наприклад, неуважності або ще чогось, я зараз сказати не можу. Можливо, цього разу я поспішала.

– Будь-яке втручання у конструктивне функціонування приміщення має відбуватися на підставі розробленого проєкту, де спеціалісти, які несуть за такі речі відповідальність, кажуть: «Отут має бути встановлено такої ширини…». Я поки не знаю, чи це встановлення у приміщенні міської ради відбувалося згідно з усіма вимогами. Бо я щось не пам'ятаю, щоб у нас був такий об'єкт. Принаймні кошти на таке не виділялися. Відповідно, можливо, це просто хтось встановив з власної ініціативи, – додала депутатка.

Під час розмови Наталія Майорова зауважила, що у неї тепер є питання щодо інклюзивності та доступності приміщення для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Депутатка Наталія Майорова каже, що через травму нині має безліч незручностей. Фото «Рівне Онлайн»

– Якби це була людина старшого віку, то було би більш проблематично для неї і наслідки були би не настільки легкі, як в мене. Могло би бути щось складніше. Але я не беруся стверджувати. Мабуть, такий висновок мають дати спеціалісти. Хотілося б, щоб у виконавчому комітеті все-таки переглянули, як це встановлено. Я буду звертатися до секретаря міської ради, який наразі виконує обов'язки керівника громади, щоб він проаналізував, чи доречно, чи так воно має бути встановлено.

Переглянути, щоб не було якихось гірших випадків. Для людини старшого віку, маломобільної особи, людиниа з інвалідністю це точно не сприяє більшій доступності до приміщення міської ради.

Можливо, є певні побажання з точки зору безпеки у працівників виконкому. Я це не відкидаю. Зараз справді часи непрості, і треба дбати про безпеку персоналу і людей, які приходять до міської ради. Але наскільки воно одне одному допомагає? Принаймні на моєму прикладі такий прецедент, – каже Наталія Майорова.

Депутатка нині перебуває на лікарняному, проте пропускати заплановані комісії через травму, каже, не буде.

Дозвіл на турнікет дав Шакирзян

Турнікет та ґрати, біля яких травмувалася депутатка, встановили у приміщенні міської ради Рівного у листопаді 2024-го.

Фракція «Голос» на своїй фейсбук-сторінці прокоментувала встановлення металевих конструкцій так:

«Рівненська влада, здається, вирішила відгородитися від людей не лише в переносному, а вже й в прямому сенсі. Сьогодні в міській раді встановлюють грати та пропускний пункт, і тепер прості рівняни зможуть потрапити до найманих ними чиновників лише з дозволу. До такого не додумалися ані Чайка, ані Хомко, ані Третяк… Зауважимо, що такі кроки робили лише «регіонали» в ОДА за часів Януковича. Надіслали від фракції звернення щодо демонтажу цього пропускного пункту».

Місяць тому депутати з фракції «Голос» застали працівника за облаштуванням турнікета-трипода та металевих грат у приміщенні Рівненської міської ради. Фото з посту фракції «Голос»

«Четверта влада» написала запит на Рівненську міську раду з питанням, для чого встановлювали турнікет та ґрати. Нам відповіли, що це обґрунтовано «Правилами з організації пропускного режиму до адміністративного приміщення виконавчого комітету Рівненської міської ради». Підписав їх виконувач обов'язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян 28 грудня 2023 року.

Міська рада вважає, що такі заходи спрямовані на забезпечення безпеки, організації роботи та контролю доступу в адміністративній будівлі. Вони передбачають роботу працівників служби охорони, автоматизовану систему пропускного режиму та перепустки.

Встановили за бюджетні кошти

Турнікет-триногу та ґрати у приміщенні міської ради встановили за кошти платників податків.

Оголосили тендер на закупівлю системи 14 жовтня 2024 року з очікуваною вартістю 120 тисяч гривень.

На пропозицію відгукнувся один учасник – товариство з обмеженою відповідальністю «Агентство економічної безпеки «Ефорт». Він запропонував продаж та встановлення турнікету-триподу «ZKTeco TS1011 ProЕ зі зчитувачем RFID-карт, загороджувальною конструкцію, пультом управління, монітором, комп'ютером та ста картками доступу за 107 тисяч гривень.

За даними української аналітичної системи «YouControl», товариство зареєстроване у Львові, працює на ринку послуг охорони 22 роки і входить до групи компаній підприємця з Івано-Франківська Віктора Віктоняка. 

Керівниця громадської ініціативи «За чесний тендер», аналітикиня та експертка з питань публічних закупівель юристка Мирослава Примак каже, що процедура закупівлі проведена в межах українського законодавства. Зацікавила новина тим, що стала гучно обговорюваною в соціальних мережах

– Я звернула увагу на цю закупівлю після того, як в соцмережах почали обговорювати встановлення цієї пропускної системи, – каже керівниця ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак.

– Там все так: провели конкурс, обрали переможця. Це відкриті торги, які відбуваються під час воєнного стану з урахуванням правил, визначених Кабінетом Міністрів. Відкриті торги нині для товарів проводять, якщо очікувана вартість становить 100 тисяч і більше. Вони можуть відбутися, навіть якщо прийде один учасник.


Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 30 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для рівненських бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» 30-ма гривнями.

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте