Чого навчає школа менторів від Громадської мережі «Опора»
У квітні у Рівному, за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України стартувало навчання у Школі менторів адвокаційного супроводу Громадської мережі «ОПОРА». На першу хвилю навчання потрапили 20 представників громадських, благодійних організацій та волонтерських ініціатив Рівненщини. Вони отримали можливість вдосконалити свої компетенції, щоб легко долати конфлікти та конструктивно взаємодіяти з органами влади.
Я долучилася до навчання у цій школі, аби змінити себе.
Ми всі різні, але кожен з нас може щось зробити для своєї країни та громади в плані реформ, певні кроки вперед.
Діяльність моєї громадської організації «Поряд з вами» дотична до освіти, тож я хочу щоб наші місцеві школи та всі школи України були зручні та комфортні для навчання: від вбиралень і до взаємовідносин між дітьми-вчителями-батьками.
Навчання у школі менторів допомагає мені об’єднувати жителів моєї Здолбунівської громади, адже як казав один із тренерів школи Олександр Солонтай: «Без людей в громаді нічого не можна робити, бо це не дасть результату».
Я розумію, що в дискусіях народжується істина, але як знайти кращий підхід до вирішення ситуації мені допоміг дізнатися тренер другого блоку школи Максим Єлігулашвілі.
Та найбільше мені сподобалися практичні поради Андрія Токарського, тому надалі я розраховую на підтримку Громадянської мережі «ОПОРА», адже їх досвід колосальний. Я знаю, що не можу змінити всю країну, але можу впливати на майбутнє своєї громади.
Школа менторів – це 10-денний інтенсив, під час якого тренери-практики діляться знаннями, досвідом та порадами, як представникам неурядового сектору краще планувати та організовувати свою роботу, аби ефективно діяти у своїх громадах.
Повний цикл навчання охоплює п’ять тематичних блоків:
- Органи місцевого самоврядування: функції та повноваження;
- Управління конфліктами та діалог;
- Формуємо стресостійкість;
- Адвокація: від рішення до впровадження;
- Інструменти взаємодії влади і громади та їх ефективне застосування.
Про трансформацію органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, яким чином можна налагодити співпрацю із представниками влади учасникам школи розповідав експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.
Олександр наголосив, що без людей для людей нічого не можна робити, бо це не дасть результату. Тож люди мають відчувати співдотичність до того, що відбувається у громаді. Разом з тим, людям важливо чітко усвідомлювати, що має робити влада, а що – люди самі можуть вирішити.
Які існують підходи до вирішення конфліктів, як врахування інтересів «іншого» може допомогти у різних життєвих ситуаціях – відповіді на ці запитання учасники мали змогу відпрацювати на практиці завдяки експерту Інституту миру та порозуміння Максиму Єлігулашвілі.
Нещодавно навчання у школі перетнуло свій «екватор». Під час третього навчального блоку старший менеджер адвокації Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ Юрій Микитюк, розповідав, як адвокація може допомогти змінювати старі правила гри у політиці.
Далі на учасників чекає ще багато цікавих тренінгів, які покликані навчити відновлювати свої сили, формувати стресостійкість та ефективно використовувати інструменти взаємодії влади та громади.
Цей проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» та суб-партнер РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією, Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.
Проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТР ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти