Чому майже пів року не вдається провести останнє засідання: про справу хірурга Думановського

У справі лікаря Костянтина Думановського, що на фото, залишається останній крок. Втім навіть якщо лікаря визнають винним, його вже не покарають
Джерело
Четверта влада

15-го березня у Рівненському міському суді мали оголосити вирок рівненському лікарю-хірургу Костянтину Думановському, але перенесли засідання.

Думановського звинувачують у лікарській недбалості, яка спричинила смерть п’ятирічного Миколи Антонюка у 2015 році. Але тільки від початку цього року справу вже втретє перенесли. Наступне слухання призначили на 24 березня.

Чому переносять засідання

15-го березня прокурорка Рівненської місцевої прокуратури Ірина Карпюк не змогла брати участі у справі, бо в неї не було на це повноважень. Адже від цього дня, в рамках реформи прокуратури, місцеві прокуратури перетворились на окружні.

Тому усі прокурори місцевої прокуратури, і в тому числі Ірина Карпюк, 12 березня написали заяви про переведення до Рівненської окружної прокуратури Рівненської області.

За словами Ірини Карпюк, на момент судового засідання наказ про її призначення ще не надійшов, тому представляти державне обвинувачення вона не могла.

Крім того, судове засідання не могло відбутися, бо на нього не прийшли ні потерпілі Антонюки, ні їхній захисник.

До цього у 2020-му засідання мало відбутися 26 січня. Тоді прокурорка Ірина Карпюк, яку нещодавно призначили до цієї справи, просила його перенести, щоб вона встигла ознайомитись із матеріалами справи.

– Протягом шести років була прокуроркою не я, і зараз мені дуже важко аналізувати, тим більше, що у справі багато медичних термінів, – розповіла нам Ірина Карпюк.

До цього у справі брали участь прокурор Василь Суржук, але він пішов на пенсію наприкінці 2020-го. Потім призначили Іллю Клімашевича, але його згодом відрядили працювати у Рівненську обласну прокуратуру.

Не було засідання і 17 лютого, бо вже батьки померлого хлопчика клопотали про перенесення слухання.

Наразі залишилися провести судові дебати. Це підсумок усіх попередньо досліджених доказів, експертиз та показів свідків. Сторони процесу підсумовуватимуть свої докази та аргументи. Після цього суддя Петро Денисюк оголосить вирок.

Як можуть покарати лікаря

Стаття, за якою судять Думановського, передбачає п’ять років обмеження або ж три роки позбавлення волі. І в обох випадках заборона працювати лікарем на три роки.

Але строк давності у цій справі сплив ще у листопаді 2020 року.

Тому навіть якщо суд визнає винним Костянтина Думановського, реального кримінального покарання не буде. Водночас відсутність виправдувального вироку може вплинути на лікарську кар’єру Думановського.

Думановський уже не працює в Рівненській обласній лікарні.

Дитячий лікар-хірург із аналогічним прізвищем, ім'ям та по батькові, як у Думановського, нині працює в Дитячій клінічній лікарні №4, що у Солом’янському районі міста Києва.

У системі Helsi, де пацієнти можуть записатися на прийом, його як лікаря оцінили 18 пацієнтів. Середня оцінка 3,5 з 5.

Що сталося у листопаді 2015-го

П’ятирічного Миколу Антонюка привезли у Рівненську обласну дитячу лікарню у зміну, коли працював Костянтин Думановський. Він був завідувачем хірургії, а його батько головним лікарем.

Напередодні хлопчику стало зле: була температура і слабкість. Температуру збили, але пізніше заболів живіт.

За свідченнями батьків, коли сина привезли у лікарню, Думановський оглянув його лише через дві години після цього. І порекомендував обтирати Миколу оцтом, а також призначив уколи: анальгіну, димедролу і пізніше – но-шпи.

Заборонив їсти та пити, щоб змогти зробити УЗД. 

Батько померлої дитини Сергій Антонюк розповідав, що син помирав у нього на руках, постійно просив пити і довелося кликати на допомогу.

Також дві державні установи провели експертизи: Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи та Державне управління «Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України».

Зокрема, в останньому дійшли висновку, що Микола Антонюк помер від хвороби Крона.

Та на допиті у суді батько померлого сказав, що йому досі не відомо, від чого помер його син. Бо діагноз у лікарні йому так і не назвали.  

Не згодні із діагнозом, який поставили вже після смерті, і матір хлопчика Наталія Антонюк та бабуся Ганна Степанюк. У суді вони розповідали, що до того дня Микола був здоровий і не було жодних симптомів хвороби Крона.

Також, що вже у лікарні він страждав від зневоднення, тож не міг здати аналіз сечі. А пити йому не давали.

За словами бабусі, Думановський тоді казав їм, що «якщо дитина кілька годин не поп'є, нічого страшного не станеться».


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте