Харківська експертка знайшла нову причину смерті п'ятирічного рівнянина

За три роки, лікарі озвучили чотири причини смерті Миколки Антонюка
Джерело
Архівне фото «Четвертої влади»

П'ятирічному Миколці Антонюку, який помер три роки тому, медики встановили нову причину смерті. У смерті хлопчика звинуваючуть хірурга Констянтина Думановського. Цього разу причину смерті дитини досліджували у Харкові.

Судово-медичний експерт-гiстолог Алла Колодько вважає, у хлопчика був рак крові.

3 листопада 2015 року у Рівненській обласній дитячій лікарні помер Миколка Антонюк. Батьки хлопчика звинувачують у цьому лікаря-хірурга Констянтина Думановського. 

Йому повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 140 Кримінального кодексу України: невиконання чи неналежне виконання медичним чи фармацевтичним працівником своїх професійних обов`язків, якщо це спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.

Йому загрожує позбавлення волі до трьох років.

Після обвинувачень, лікаря Констянтина Думановського звільнили з посади.

На засідання не з'явився захисник Констянтина Думановського – Борис Савчук. Як пояснив обвинувачений у адвоката виникли певні технічні причини. 

Суд триває вже третій рік. Попри це остаточну причину смерті хлопчика не встановили й досі.

Спочатку в посмертному епікризі написали – гостра распіраторна вірусна інфекція, інфекційно-токсичний шок.

Пізніше головний дитячий патанатом України Клавдія Шатрова на основі дослідження гістологічних зразків встановила діагноз – Хвороба Крона.

Однак, головний патанатом України В'ячеслав Діброва провів гістологічне і бактеріологічне дослідження і встановив інший діагноз – ієрсиніоз.

Ієрсиніоз, схожий за симптомами, але іншого походження і з іншими прогнозами.

Ієрсиніоз – захворювання інфекційного типу, уражає зазвичай органи шлунково-кишкового тракту, а також генералізованим ураженням, що зачіпають шкіру, суглоби і інші органи і системи організму.

Цього разу у Харківському обласному бюро судово-медичної експертизи повідомили іншу причину – гемобластоз – захворювання крові (рак крові). 

Таку причину виявила лікарка, судово-медична експертка-гiстолог відділення судово-медичної гістології Алла Колодько

Допит Алли Колодь проводився в режимі відеоконцеренції

– В результаті мого дослідження, я дійшла висновку що у дитини був гемобластоз – захворювання крові.

– Причин захворювання крові я не встановила, це не входить в компетенцію, я викладаю лише морфологічні зміни, я не можу сказати, чому він захворів на рак крові, – пояснила вона.

Окрім цього у суді мали допитати інших експертів. Зокрема, Сербенка та Кравчука. Як повідомила Алла Колодько, Юрій Сербенко на лікарняному. Про іншого експерта вона нічого не знає. 

До суду ніяких пояснень з приводу відсутності двох експертів не надходило.

Окрім того Алла Колодько розповіла, що гістохімічні реакції на ієрсиній вона не проводила. Адже не бачила в цьому необхідності.

На судове засідання також не прийшла мама Миколки – потерпіла Наталія Антонюк, адже вона знаходиться у лікарні. Натомість у суд з'явилася бабуся – Ганна Степанюк (праворуч)

Патологічного чи хронічного захворювань у дитини лікарка-експертка не знайшла. Проте, вона не відкидає можливості, що хлопчик міг померти через хворобу Крона.

Представник родини Антонюків Ярослав Коноплястий вважає, що допитана Алла Колодько сказала свої якісь окремі висновки і вказала по суті іншу причину смерті дитини.

Адвокат зауважив, що потрібно отримати додаткові висновки гістологічних досліджень допитаної експертки, але суд поки залишив це питання відкритим

– Вона сказала, що хронічних захворювань не бачила, а у висновках в самій експертизі, в якій вона була експертом, вказано що хронічна хвороба крові, тобто її робота кардинально відрізняється від загальних аналізів експертизи, – каже представник потерпілих. 

Наступне судове засідання суддя Рівненського міського суду Петро Денисюк призначив 4 грудня о 14:30. Тоді ж мають допитати й інших експертів із Харкова.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте