Чому на Рівненщині досі не відремонтували школу, пошкоджену на початку повномасштабної війни

Голова Рафалівської селищної ради Василь Совгуть та директорка школи Наталія Шкабко
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з фейсбук-сторінки Василя Совгутя, з сайту Великожолудського ліцею та фото нашої читачки

28 лютого 2022 року над селом Великий Жолудськ Рафалівської селищної громади у Вараському районі збили російський безпілотник. Через це у Великожолудському ліцеї вибило вікна. Щоб відремонтувати школу, потрібно приблизно 1,5 мільйона гривень.

Рафалівська громада вирішила дати гроші на відновлення вікон, та наразі ці гроші навіть не надійшли на рахунок казначейства. «Четверта влада» з’ясовувала, де застрягли гроші і коли учні матимуть змогу повернутися на очне навчання.

До нас звернулася читачка й розповіла, що діти не можуть ходити до школи у Великому Жолудську, бо школа пошкоджена під час війни і досі не відремонтована. «У приміщенні що могли закрили плівкою та фанерою», а діти наразі вчаться дистанційно.

Батьки хотіли би, щоб діти навчалися на змішаній формі навчання: частково очно, частково дистанційно.

Це пов’язано з тим, що в шкільному укритті не можуть поміститися всі учні зразу, тому потрібно чергуватися.

Ось так наразі виглядає ліцей у Великому Жолудську. Фото школи надала наша читачка

Директорка  Великожолудського ліцею Наталія Шкабко каже, що в ліцеї вибиті 88 вікон і що збитки оцінили приблизно в 1,5 мільйона гривень. Вона розповіла, що перші класи навчають очно (у приміщенні молитовних будинків), а решта учнів – дистанційно.

Однак каже, що «вікна мають бути і питання вирішується».

Зі слів директорки, у школі є найпростіше протирадіаційне укриття на 150 людей.

У липні Рафалівська селищна рада вирішила виділити пів мільйона гривень на заміну вікон та дверей у ліцеї.

Це підтвердив і речник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Поліщук.
 
– Їх замовили. Але платіжка висить в казначействі. Не пропускають платіж. Підприємець, в якого замовляли, просить хоча б передоплату. Тому що ціни на ринку постійно змінюються, і він боїться віддавати під чесне слово близько 90 вікон та дверей, – розповідає Олександр Поліщук.

Поліщук додав, що це питання «на контролі Вараської районної військової адміністрації» і сказав, що поінформує, «коли питання вийде на етап вирішення».

У школі вікна закрили плівкою та фанерою. Фото, яке надала наша читачка.

Перший заступник голови Вараської районної військової адміністрації Юрій Козярець каже, що «говорив із казначейством і 500 тисяч в них немає».

– В казначействі є тільки 38 тисяч гривень, які поки що не пропускають.

Козярець пояснює, що гроші не пропускають, бо посадовці Рафалівської селищної ради мають «переписати платіжку, по-іншому сформулювати цільове призначення»:

– Тому що зараз проплачуються видатки, пов'язані з обороноздатністю, інші не проплачуються. Після цього їм 38 тисяч гривень пропустить казначейство. А щодо 500 тисяч гривень, якщо їх не бачить казначейство, то їх просто не було.

Ми намагалися поговорити з головою Рафалівської селищної ради Василем Совгутьом і спитати про гроші, які громада нібито виділила на заміну вікон у ліцеї, проте він проігнорував наші дзвінки. Двічі він не відповідав, а один раз скинув наш дзвінок.

Заступниця голови Рафалівської селищної ради Марія Ошурко нам відповіла, що з цим питанням треба особисто звертатися до Василя Совгутя.

– Якщо він не відповідає на дзвінки, то він зайнятий. Наразі ці гроші ніхто нікуди не подів. І ті самі держадміністрації – і обласна, і районна, знають, де вони, – каже Марія Ошурко.

Перший заступник голови Вараської РВА Юрій Козярець поспілкувався з головою Рафалівської селищної ради і розповів нам:

– На сесії Рафалівська селищна рада дійсно вирішила виділити пів мільйона гривень. Але виділити вони їх не можуть, поки не перероблять платіжку на 38 тисяч. Стільки коштує проектно-кошторисна документація. Після цього вони зможуть перерахувати 500 тисяч гривень, – розповів заступник голови Вараської РВА.

Ми запитали чому лише 500 тисяч, а не 1,5 мільйона, як порахували.

Юрій Козярець пояснює, що ще не складено проектно-кошторисної документації і зараз не можна точно говорити, чи це пошкодження на 1,5 мільйони, чи менше або більше.

Він каже, що для компенсації таких пошкоджень є державна програма. І в рамках цієї програми будуть добавляти кошти. Поки немає проектно-кошторисної документації, то це приблизні цифри, приблизна оцінка.

Точну назву цієї програми він не зміг нам назвати по телефону. Проте є закон №7198 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією росії».

Продовження: Після атаки безпілотника ліцей на Рівненщині ремонтують за європейські гроші


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте