Після атаки безпілотника ліцей на Рівненщині ремонтують за європейські гроші

Ліцей у Рафалівській громаді, який постраждав від російського вторгнення та його директорка Наталія Шкабко
Джерело
Колаж «Четверта влада», Наталія Стратонова на основі фото, які надала Наталія Шкабко та з її фейсбук-сторінки, а також ілюстраційне фото російського безпілотника

На початку повномасштабного вторгнення, 28 лютого 2022 року, над селом Великим Жолудськом Рафалівської селищної громади у Вараському районі, збили російський безпілотник. Уламки тоді пошкодили місцевий ліцей. Майже рік він стояв без вікон, а діти там не навчалися.

Ми перевірили яка ситуація з ремонтом нині. Наприкінці 2022-го вікна таки встановили, проте нині місцеві школярі знову на дистанційному навчанні – цього разу через ремонтні роботи за кошти Європейського Союзу.

Великожолудський ліцей потрапив у програму ПРООН. У цьому матеріалі ми розповідаємо, скільки виділяють коштів на ліцей, що вже зробили і що планують та хто освоює гроші.

9 мільйонів 500 тисяч  

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні запустила проєкт Echo4schools для ремонту 90 українських шкіл і 32 дитячих садків, які пошкодили внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Європейський Союз та ПРООН підписали з цього приводу угоду на 14 мільйонів євро. Це близько 550 мільйонів гривень за нинішнім курсом Нацбанку.

У програму потрапила і одна школа з Рівненщини – Великожолудський ліцей у Вараському районі.

Частину коштів вже виділили, тому з першого вересня 5-11 класи ліцею – на дистанційній формі навчання, а молодші класи навчаються у приміщеннях молитовних будинків.

Директорка ліцею Наталія Шкабко розповідає, що зараз у будівлі ремонтують підлогу, стіни та стелю, шпаклюють стіни, по яких пішли тріщини. Також передбачені роботи у котельні.

Ремонтні роботи на кухні у Великожолудському ліцеї. Фото надала директорка ліцею Наталія Шкабко

На запитання про суму, яку виділили на ремонтні роботи, директорка відповіла, що це конфіденційна інформація (насправді це не так. – Ред.). Додала, що тендер проводила ПРООН.

Представник ПРООН, координатор громад з проєкту Echo4schools Георгій Федорук розповідає, що орієнтовно на Великожолудський ліцей планують виділити 9 мільйонів 500 тисяч гривень.

Роботами займається київське ТОВ «Да-Строй». Компанія працює на ринку 16 років.

За словами Георгія Федорука, перед проведенням тендеру перелік робіт у закладі погодили із директоркою школи, відділом освіти Рафалівської селищної ради та департаментом освіти Рівненської ОВА.

Також Федорук додає, що у ліцеї облаштують системи відведення дощових і талих вод з даху будівлі,  куплять нові меблі для середніх та старших класів: стільці, парти, дошки для крейди та шафи для книжок.

Закінчити всі роботи планують до середини жовтня.

Вікна вставляли за місцеві гроші

Директорка ліцею Наталія Шкабко раніше нам розповідала, що в ліцеї під час атаки безпілотника вибило 88 вікон. Збитки тоді оцінили приблизно у півтора мільйона гривень.

У липні 2022 року Рафалівська селищна рада вирішила виділити пів мільйона гривень на заміну вікон та дверей у ліцеї.

Але виникли проблеми із перерахуванням суми. На кінець вересня 2022-го ліцей так і не відремонтували, а діти навчалися онлайн.

Як тоді розповів «Четвертій владі» перший заступник голови Вараської районної військової адміністрації Юрій Козярець, Держказначейство не пропускало платежі.

Втім до Нового року вікна таки вставили. Окрім 500 тисяч з бюджету громади, на ліцей ще виділили 1 мільйон 483 тисячі гривень з обласного бюджету.

– У листопаді провели успішний тендер. Всі роботи завершили ще 31 грудня 2022 року. І вже із січня, тобто з другого семестру, ми вийшли на очне навчання, – розповідає директорка Великожолудського ліцею Наталія Шкабко.

Великожолудський ліцей з уже заміненими вікнами. Фото надала директорка ліцею Наталія Шкабко

Хто ремонтував ліцей у 2022-му

На сайті «Прозорро» ми знайшли торішній тендер на капітальний ремонт (заміну вікон і дверей) Великожолудського ліцею. Виграв його вараський підприємець Фещук Ігор Іванович з пропозицією в 1 мільйон 500 тисяч 447 гривень.

Цей самий забудовник в березні також виграв тендер на 50 тисяч гривень на додаткові роботи із заміни вікон та дверей у ліцеї.

Директорка ліцею Наталія Шкабко пояснила, що додаткові роботи – це ті, які не передбачили чи які виникли під час роботи. Наприклад, заміна підвіконь.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте