Ремонт ліцею на Рівненщині за міжнародні 9,5 мільйона: «робітники поїхали й лишили напіввідкритий дах»

Але ніби все обійшлося

Директорка ліцею Наталія Шкабко і донедавна голова Рівненської ОВА Віталій Коваль під час передачі школам шкільних автобусів
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі фото з фейсбук-сторінки Рівненської ОДА та фото, наданого ПРООН для «Четвертої влади»

У селі Великому Жолудську Вараського району будівельники недокрили дах ліцею і поїхали. Небайдужі жителі Рафалівської громади повідомили про це «Четверту владу». За їхніми словами, ремонтні роботи призупинили, бо будівельникам не виплачували зарплату. 

Ми почали з’ясовувати всі деталі та надіслали запитання до Програми розвитку Організації об’єднаних націй (ПРООН), яка фінансує ці роботи. Проте відповідь від них отримали уже тоді, як ремонт продовжився.

Про те, як ремонтують ліцей після того, як він постраждав від війни читайте у матеріалі.

Про ремонт Великожолудського ліцею Рафалівської селищної громади ми уже писали. Будівлю пошкодили уламки збитих безпілотників на початку повномасштабного вторгнення.

Ліцей потрапив до проєкту Echo4schools-UA, за яким ремонтують/модернізують школи в Україні, які постраждали внаслідок воєнних дій росії в Україні. Проєкт реалізує ПРООН за підтримки Міністерства розвитку громад. 

Європейський Союз та ПРООН підписали задля цього угоду на 14 мільйонів євро. Це близько 550 мільйонів гривень за нинішнім курсом Нацбанку.

Представник ПРООН, координатор громад з проєкту Echo4schools Георгій Федорук раніше розповідав «Четвертій владі», що на Великожолудський ліцей планують виділити орієнтовно 9 мільйонів 500 тисяч гривень.

Роботи виконує київське ТОВ «Да-Строй», розповідав представник ПРООН. І мало виконати до середини жовтня. Проте, як ми з’ясували, контракт продовжили до 10 січня 2024 року.

Коли 14 листопада до нас звернулися мешканці Рафалівської громади й розповіли, що ремонт Великожолудського ліцею призупинили, ми зателефонували до директорки ліцею Наталії Шкабко, щоб з’ясувати, що трапилося.

Директорка підтвердила зупинку робіт. Коли відновлять знову, казала, не знає. Також розповіла, що ремонт покрівлі незавершений, але там усе «забили-закрили» і «нічого не протікає».

Ось як ми поспілкувалися із директоркою:

– Скажіть, що там з ремонтом школи? – журналістка.

– Нічого, іде. Звертайтесь туди, хто до вас звертається.

– Я до вас звертаюсь, ви ж директорка.

– Я коментарів не надаю хватить вже з мене.

– Відомо коли діти вийдуть на очне навчання?

– Їм (виконавцям робіт, – Ред.) продовжили тендер.

– До коли?

– Не знаю.

– Як не знаєте? У вашій школі роблять ремонт, ви ж директорка.

– Повторюю: без коментарів. Вже пані знову звернулася до вас? Хто до вас звертається? От скажіть чесно. От скажіть, хто до вас звернувся.

– Я не зобов’язана цього говорити.

– От і я не зобов’язана. Без коментарів.

– Та як не зобов’язані. Це ваша школа, Ви уповноважена особа. Вам платять зарплату.

– Я знаю. Я повідомила кого треба і мене так само повідомили. Всі все знають. От скажіть, хто до вас звернувся, тоді скажу і я.

– Ремонт нині заморожений?

– На певний період часу.

– Які роботи не завершені?

– Покрівля.

– Вона відкрита?

– Її зараз забили-закрили. Тож не буде на голову капати.

Великожолудський ліцей
Фото ліцею надали представники ПРООН

15-го листопада ми надіслали запитання в ПРООН та Рівненську ОВА.

Речник Рівненської ОВА Олександр Поліщук пояснив, що роботи призупинив генпідрядник 11 листопада «у зв’язку із несплатою виконаного обсягу робіт зі сторони ПРООН».

Відповідь від пресслужби ПРООН надійшла через тиждень після нашого звернення, коли роботи у ліцеї вже поновили.

У представництві ПРООН стверджують, що «покрівельні роботи не зупинялись». Мовляв, призупинили тільки внутрішні роботи на один тиждень – «через необхідність детальної перевірки обсягів виконаних робіт». З 20 листопада ремонтні роботи відновили.

На питання, чому не виділяли кошти, сказали, що «всі обсяги робіт на об’єкті запроцентовані (прийняті технічним наглядом – перевірено факт, об'єм і відповідність), оплата здійснюється згідно з підписаним договором на виконання ремонтних робіт».

Також розповіли, що дах не протікає, бо закритий гідроізоляційним бар'єром.

– Станом на зараз завершується фарбування першого поверху, працівники переходять в їдальню для нанесення декоративної штукатурки. Підготовлені технічні приміщення їдальні та розпочато укладання плитки. На другому та третьому поверхах роботи закінчили. Щодо покрівлі, то там знімають останні залишки шиферних листів і завершують бар'єр з обрешіткою. Замінено 11 вікон та 32 дверей, зроблені відкоси, – повідомила пресслужба ПРООН в Україні.

Фото ремонтних робіт у Великожолудському ліцеї, які надала пресслужба ПРООН в Україні для «Четвертої влади»:


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте