Чому не купили руйновище у центрі Рівного за 9 мільйонів і оголосили новий аукціон
За занедбану стару будівлю на вулиці Драгоманова, 21в у Рівному Фонд держмайна мав вторгувати більше як 9 мільйонів гривень. Але переможець аукціону – ТОВ «Буд-центр 2016» – так і не заплатив гроші. Тепер будівлю знову виставили на продаж, але стартова ціна лота уже вдвічі нижча.
Ми поцікавилися чому так трапилося.
Перший аукціон
Одноповерхова будівля розташована неподалік Лебединки. Її площа – 147,5 квадратних метрів, і вона досі стоїть на балансі регіонального офісу водних ресурсів, але давно не використовується.
Начальник відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради Андрій Шевчук розповідав нам, що, згідно із зонінгом Рівного, ця ділянка перебуває у підзоні житлової забудови середньої щільності Г-1-ЖСЩ.
У цій підзоні можна будувати багатоквартирні будинки. Допустима висотність по гребінь даху – 16,5 метрів. Це, орієнтовно, чотири поверхи із мансардою.
У квітні Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях вперше виставило її на продаж. На аукціон прийшли 29 учасників. Модуль аналітики продажів показує, що це перший аукціон у нашому регіоні з такою кількістю учасників.
Початкова ціна лота зросла від 161 тисячі гривень до 7 мільйонів 803 тисяч гривень. Тобто мали б купити будівлю у 48 разів дорожче за стартову ціну.
В аукціоні перемогло Товариство з обмеженою відповідальністю «Буд-центр 2016» із пропозицією у 7 мільйонів 803 тисячі гривень. З ПДВ сума сягала 9 мільйонів 364 тисяч гривень.
Компанія 11 травня підписала протокол. Далі мала б сплатити ціну продажу об’єкта приватизації та укласти договір купівлі-продажу.
Передумали купувати
9 червня депутат Рівненської міської ради Святослав Клічук розмістив пост на своїй фейсбук-сторінці, що аукціон не відбувся. Товариство «Буд-центр 2016» відмовилося від своєї пропозиції і не сплатило обіцяні 9 мільйонів 364 тисячі гривень.
8 червня фахівці Регіонального відділення Фонду держмайна склали акт про несплату ціни продажу об’єкта приватизації.
Відповідно до частини 7 статті 15 закону України «Про приватизацію державного та комунального майна», якщо переможець не сплачує ціну з продажу, то йому не повертають гарантійний внесок.
Гарантійний внесок – 20% від стартової ціни, що платить кожен учасник перед тим, як взяти участь в аукціоні.
«Буд-центру 2016» не повернуть 32 тисячі 218 гривень.
Також за частиною 6 статті 15 цього ж закону, якщо учасник не сплатив ціну продажу об’єкта, то він більше не може брати участь в аукціонах з продажу того самого об’єкту.
Ми зателефонували до власника ТОВ «Буд-центр 2016» Романа Завалипіча, щоб запитати, чому вирішив не купувати будівлю на Драгоманова, 21в.
– Ми не даємо коментарів щодо цього, – відповів Роман Завалипіч.
Тоді ми перепитали чи не тиснули на нього, щоб він відмовився від купівлі. Також поділилися припущенням нашої колеги, яка стежила за цим аукціоном, що тиснути могли люди зі сфери забудовників та криміналу.
– Я не даю коментарів щодо цього. Просто не хо... передумали і все. Змінились пріоритети.
Не дочекались черги
Якщо перший учасник не стає власником, то таку можливість має учасник, що запропонував другу за величиною суму.
ТОВ «Західпостач» запропонувало за напівзруйновану будівлю на Драгоманова, 21в суму у 7 мільйонів 802 тисячі гривень (без ПДВ). Це всього на одну тисячу менше, ніж пропонувало ТОВ «Буд-центр 2016».
Але і «Західпостач» не став власником будівлі.
Аналітикиня та експертка з питань публічних закупівель Мирослава Примак каже, що, швидше за все, другий учасник натиснув кнопку про відмову від очікування в електронному кабінеті.
Ми хотіли запитати у ТОВ «Західпостач» чому вони не дочекалися, але не змогли дотелефонуватися. Номер телефону, що компанія вказала на prozzoro.sale, недійсний. Номер власника Романа Рашовського – поза зоною досяжності.
Стаціонарний номер самої компанії теж виявився неправильним. Коли телефонували, вибило назву «Комунальне підприємство “Міськрайонне радіомовлення “Радіо-шанс” Рівненської районної ради» з адресою у селищі Квасилові.
Вдвічі нижча ціна
8 червня регіональне відділення Фонду держмайна одразу оголосило про новий аукціон на нежитлову будівлю на вулиці Драгоманова, 21в.
Тільки тепер стартова ціна знижена на 50%. Якщо на першому аукціоні початкова ціна лота становила 161 тисячу 92 гривні, то тепер – 80 тисяч 546 гривень.
Ми запитали в аналітикині та експертки з питань публічних закупівель Мирослава Примак, чи варто так знижувати ціну.
– Зменшення ціни – вимога законодавства. Але я вважаю, що якщо учасники були на аукціоні, але відмовилися від підписання договору, то стартова ціна не повинна зменшуватись, коли оголошують повторний аукціон. Адже це провокує недобросовісних учасників чи інших зацікавлених в об'єкті осіб сприяти тому, щоб переможець не укладав договір, аукціон не відбувався, а стартова ціна об'єкта зменшувалась на наступному аукціоні. Але для цього потрібні зміни до законодавства, – каже Мирослава Примак.
Цінові пропозиції від учасників прийматимуть до 18 червня, аукціон має відбутися 19-го.
Продовження: Вторгували ще більше мільйонів: результат повторного аукціону за руйновище біля Лебединки
Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти