Руйновище у центрі Рівного за дев’ять мільйонів: хто купив і що зможе збудувати

Джерело
«Четверта влада»

Неподалік Лебединки, на вулиці Драгоманова, 21в у Рівному, є напівзруйнована одноповерхова будівля. Вона, захована у дворі багатоквартирних будинків, досі на балансі регіонального офісу водних ресурсів, але давно не використовується. У квітні цього року Фонд держмайна виставив руйновище на продаж – і продав у 48 разів дорожче за стартову ціну.

Хто переміг та що можна побудувати там, розповідаємо у цьому матеріалі.

Як проходив аукціон

На продаж нежитлову будівлю, площею 147,5 квадратних метрів, виставило Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях. Аукціон відбувся 10 травня, і початкова ціна лота зросла від 161 тисячі гривень до 7 мільйонів 803 тисяч гривень. Ці суми – без ПДВ. З ПДВ сума сягає 9 мільйонів 364 тисяч гривень.

– На аукціон прийшли аж 29 учасників (система порахувала 30, бо один учасник подав дві пропозиції), – розповідає аналітикиня та експертка з питань публічних закупівель Мирослава Примак.

– Модуль аналітики продажів показує, що це перший аукціон у нашому регіоні з такою кількістю учасників. До цього найбільше було на торгах Дубровицького лісового господарства, яке продавало сосни, – 22 учасники.

Стартові пропозиції учасників різнилися від трохи більш як 161 тисячі гривень до двох з половиною мільйонів.

Аукціон тривав понад три години. У результаті перемогло Товариство з обмеженою відповідальністю «Буд-центр 2016». Його пропозиція зросла від 2 мільйонів 500 тисяч до 7 мільйонів 803 тисяч гривень.

«Буд-центр 2016» 11 травня підписав протокол про результати електронного аукціону. Товариство має сплатити ціну продажу об’єкта приватизації та укласти договір купівлі-продажу.

Якщо відмовиться підписувати договір, право приватизувати будівлю нададуть ТОВ «Західпостач», яке на торгах запропонувало другу за величиною суму – 7 мільйонів 802 тисячі гривень. «Західпостач», до слова, належить сину депутата Рівненської обласної ради від партії «Слуга народу» Володимира Рашовського.

Вилучені з продажу об’єкта на вулиці Драгоманова, 21в кошти підуть у державний бюджет.

Хто стоїть за ТОВ «Буд-центр 2016»

Товариство «Буд-центр 2016» зареєстрували 14 вересня 2020 року у Львові. Зараз реєстрація ТОВ – у квартирі у Сколі на Львівщині.

Статутний капітал товариства – п’ять тисяч гривень. Основний вид діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Загалом товариство має ще близько двох десятків видів діяльності, пов’язаних із торгівлею, ремонтами автомобілів, перевезеннями, рекламою, дослідженнями кон'юнктури ринку та дизайном.

Засновником та директором «Буд-центр 2016» є Завалипіч Роман Володимирович. Він зареєстрований у селищі Солоному Дніпропетровської області. Раніше був співвласником та директором ще у трьох фірмах: ТОВ «Компанія «Сенко Дрінкс Україна», ТОВ «Тексис» та ТОВ «Віндзор-Трейд». Дві останні вже припинили свою діяльність. А у «Сенко Дрінкс Україна» Завалипіч вийшов із засновників.

Як ФОП Роман Завалипіч займався переважно продажем ігор та іграшок. Таку діяльність також припинив.

ТОВ  «Буд-центр 2016» двічі через аукціони на prozorro.sale намагалось викупити в «Укрзалізниці» будівлю ревматологічного відділення із загорожею у Львові, але коли нарешті виграло аукціон, відмовилося підписувати протокол.

До слова, за ревматологічне відділення у Львові, як і у викупі будівлі на Драгоманова, 21в у Рівному, також змагалось ТОВ «Західпостач».

Що можуть збудувати

Земельна ділянка, на якій розташована будівля на Драгоманова, 21в, має 4 сотки і є у державній власності. Будівлю, судячи з документації аукціону, продавали без землі.

Ми запитали у власника «Буд-центр 2016», що він планує будувати там. Але Роман Завалипіч відмовився відповідати.

Начальник відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради Андрій Шевчук розповідає, що, згідно із зонінгом міста Рівного, ця ділянка перебуває у підзоні житлової забудови середньої щільності Г-1-ЖСЩ.

У цій підзоні можна будувати багатоквартирні будинки. Допустима висотність по гребінь даху – 16,5 метрів. Це, орієнтовно, чотири поверхи із мансардою.

Щось схоже на цю п'ятиповерхівку можна збудувати на цій ділянці поруч

Але, як додав Андрій Шевчук, ця земельна ділянка перебуває в охоронних зонах об'єкта культурної спадщини, а саме у зоні регулювання пам'ятки архітектури національного значення (йдеться про обласний краєзнавчий музей, що поряд. – Ред.).

Це означає, що проєктну документацію на будь-яке будівництво, окрім власника земельної ділянки, має погоджувати ще й уповноважений орган охорони культурної спадщини, у цьому випадку – Мінкульт.

Раніше ми розповідали, що протягом двох останніх років у Рівному на аукціонах продали вже дев’ять приміщень державної та комунальної власності. А за якими схемами продавали Будинок побуту, читайте в матеріалі: Як група Куриса-Назарука повертає інвестиції у вибори: Рівнерада віддає «Будинок побуту»

Продовження: Чому не купили руйновище у центрі Рівного за 9 мільйонів і оголосили новий аукціон


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте