З десяти мільйонів збили до двох: ексначальник рівненської ДАІ купує руйновище у центрі Рівного

Колишній начальник рівненської ДАІ хоче придбати руйновище на Драгоманова, 21 в за 2 мільйони 222 тисячі гривень. Переможці з попередніх торгів обіцяли за цю будівлю 10 мільйонів.
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі власного фото та фото з публікації РадіоТреку за 2018 рік

Напівзруйновану будівлю на вулиці Драгоманова, 21в у Рівному з третього разу таки можуть продати. Переможець аукціону – колишній начальник управління ДАІ у Рівненській області Микола Слободенюк.

Щоправда, за державне майно він має заплатити 2 мільйони 222 тисячі гривень, а не 9 чи 10 мільйонів, як обіцяли переможці попередніх торгів.

У цій публікації читайте детальніше про те як проходив аукціон і про статки та бізнес колишнього міліціонера.

Чому за будівлю так активно змагалися

Нагадаємо, що перші два аукціони Регіональне відділення Фонду держмайна по Рівненській та Житомирській областях скасувало, бо переможці, які запропонували найвищі суми, потім відмовилися від купівлі.

Переможцем першого аукціону, в якому змагалося 29 учасників, стало ТОВ «Буд-центр 2016». Товариство мало віддати за цю будівлю у центрі міста 9 мільйонів 364 тисяч гривень. Але відмовилося платити.

Вдруге на аукціон будівлю виставили за половину початкової вартості – за 80 тисяч 546 гривень. За нього змагалися 7 учасників. І хоча лот подешевшав, переможець торгів ФОП Тильчик Микола Вікторович запропонував на аукціоні більше – 10 мільйонів 800 тисяч гривень з ПДВ. Проте і пан Тильчик відмовився від купівлі.

Хоча справа не в старій напівзруйнованій будівлі, а в землі під нею.

Начальник відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради Андрій Шевчук розповідав нам, що, згідно із зонінгом Рівного, ця ділянка перебуває у підзоні житлової забудови середньої щільності Г-1-ЖСЩ.

У цій підзоні можна будувати багатоквартирні будинки. Допустима висотність по гребінь даху – 16,5 метрів. Це, орієнтовно, чотири поверхи із мансардою.

Але ця земельна ділянка перебуває в зоні регулювання пам'ятки архітектури національного значення (йдеться про обласний краєзнавчий музей, що поряд. – Ред.).

Це означає, що проєктну документацію на будь-яке будівництво, окрім власника земельної ділянки, має погоджувати ще й уповноважений орган охорони культурної спадщини, у цьому випадку – Міністерство культури. Раніше Мінкульт вже погоджував будівництво багатоповерхівки поряд з краєзнавчим музеєм.

Як пройшов третій аукціон

При відмові викупити лот переможці втрачали гарантійні внески. На першому аукціоні 32 тисячі 218 гривень, на другому 16 тисяч 100 гривень.

Тож 1 серпня 2023 року Регіональне відділення Фонду держмайна по Рівненській та Житомирській областях провело новий – уже третій – аукціон, збільшивши гарантійний внесок до 201 тисячі гривень.

Участь взяли п’ятеро:

  • Слободенюк Микола Миколайович;
  • Городецький Вячеслав Віталійович;
  • Мельничук Микола Миколайович;
  • Ясенюк Ігор Ігорович;
  • ТОВ «Ромус-Поліграф» (власники компанії «Ромус-Поліграф» – Ігор та Романна Холоди – батьки 31-річного заступника голови Львівської облради від «Слуги народу» Юрія Холода, який нині виконує обов’язки голови облради).

Початкові ставки учасників різнились від 170 тисяч гривень до 1 мільйона 470 тисяч гривень.

Тривав аукціон майже годину. З найвищою пропозицією – 1 мільйон 852 тисячі гривень (без ПДВ) виграв Микола Миколайович Слободенюк.

З ПДВ сума сягає 2 мільйонів 222 тисяч гривень.

За даними із системи електронних торгів, Микола Слободенюк та відділення Фонду держмайна вже підписали протокол про результати аукціону. Наступний крок – оплата обіцяної суми.

Ми зателефонували до Миколи Слободенюка, щоб поцікавитись, які в нього плани на нежитлову будівлю на Драгоманова, 21в. Не дослухавши запитання журналістки, він відповів: 

– Це моє особисте право. Дякую за увагу.

Якщо переможець відмовиться купувати будівлю на Драгоманова, 21в, то втратить гарантійний внесок. А можливість придбати нерухомість отримає учасник, що подав другу за величиною пропозицію – нинішній орендар будівлі Вячеслав Городецький. Його пропозиція на торгах була 1 мільйон 851 тисяча гривень (без ПДВ).

Вячеслав Городецький ще очікує можливості купити будівлю на Драгоманова, 21 в. Скриншот з сайту prozorro.sale

Представниця громадської ініціативи «За чесний тендер», юристка Мирослава Примак звернула увагу, що Вячеслав Городецький мав можливість виграти аукціон, але не зробив цього:

– З самого початку Городецький мав перевагу над іншими, бо подав найдорожчу пропозицію – 1 мільйон 470 тисяч гривень. Впевнено перемагав у двох раундах, а в останньому, маючи можливість перебити пропозицію Слободенюка, запропонував на 1 тисячу гривень менше від пропозиції останнього.

Ми хотіли запитати у Вячеслава Городецького, чому він, маючи можливість виграти, не зробив цього, але, почувши, хто телефонує, він вибив дзвінок. На повідомлення також не відповів.

Нагадаємо, що на попередніх торгах пан Городецький також мав шанс придбати будівлю, яку орендує, але відмовився. Сказав, що будівля не коштує більше двох мільйонів.

Хто такий Микола Слободенюк

Як ми з’ясували, переможець торгів – Микола Слободенюк – це ексначальник ДАІ в Рівненській області. На посаді він перебував у 2006-2011 роках.

Ексначальник ДАІ в Рівненській області Микола Слободенюк. Фото із сайту «Радіо Трек»

Те, що це той самий Слободенюк, підтверджує, зокрема, адреса проживання, яку він вказав у документах, які подав на аукціон: вулиця Соборна, будинок 446А. За цією адресою у свій час він отримав службове житло, а у 2019 році, за даними з реєстру нерухомості, зміг його приватизувати.

Миколу Слободенюка двічі звільняли з посади у ДАІ. Вдруге справа дійшла до Вищого адміністративного суду, але на посаді начальника ДАІ не поновився.

Микола Слободенюк у суді разом зі своєю дружиною та одночасно його представницею Інною Слободенюк. Фото із сайту «Рівне Вечірнє» за 2015 рік

У 2016 році рівненська прокуратура звинувачувала Миколу Слободенюка у підробленні диплома спеціаліста про закінчення у 2008 році Київського національного університету внутрішніх справ та отримання повної вищої освіти за спеціальністю «Правознавство». Але у 2017 році справу закрили через закінчення строків давності.

Микола Слободенюк, за даними з аналітичної платформи YouControl, є співвласником ТОВ «Кс-Агро-Партнери», яке створили п’ять років тому. Основний вид діяльності – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Ексначальник управління ДАІ їздить на авто «Mazda MX-30». У листопаді 2022 року патрульні склали на нього постанову через порушення правил зупинки. Але суд цю постанову скасував.

На Миколу Слободенюка, за даними з реєстру нерухомості, у Рівному та області зареєстровано 12 об’єктів нерухомого майна. Це, зокрема, будинки, квартири та земельні ділянки.

В тематичному збірнику «Безпека руху в Україні» за 2006 рік про Миколу Слободенюка вийшла рекламна публікація в якій його хвалять, як хорошого керівника і розповідають, що починав він кар'єру з посади інспектора Дорожньо-патрульної служби.


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте