Чому в судах не карають за відсутність ковід-сертифікатів

Усне зауваження дали й священнику Свято-Вознесенського собору

Ми дослідили 10 судових постанов про випадки, коли в людей не було сертифікатів про вакцинацію від коронавірусної хвороби, але суд ще нікого за це не покарав
Джерело
Суспільне Рівне

Раніше ми писали про п’ять історій, як у судах Рівненщини розглядають протоколи про відсутність ковід-сертифікатів у людей. Справи або закривали через відсутність подій і складу адміністративного правопорушення, або відправляли протоколи назад до поліції, щоб там належно їх оформили.

Нині у Єдиному державному реєстрі судових рішень ми знайшли й проаналізували ще п’ять таких справ. Помітили, що вину обвинувачених переважно не доводять, а якщо доводять, то до відповідальності не притягують через малозначність правопорушення.

Не відкрилася «Дія»

21 жовтня у двох пасажирів маршрутки «Київ-Рівне» не було сертифікатів про вакцинацію, негативного ПЛР-тесту або даних про одужання.

За це на диспетчерку служби перевезень «Деймос» склали протокол. Вона до суду не прийшла, а у клопотанні просила закрити провадження.

У ньому вказала, що «не є суб`єктом вказаного адміністративного правопорушення», бо працює лише диспетчеркою. Повідомила, що ковід-сертифікати мали всі пасажири, проте у двох не відкрився застосунок «Дія». Коли він запрацював, поліція на це не відреагувала.

На підтвердження власних слів надала скриншоти із сертифікатами про вакцинацію. Додала, що поліція склала протокол 25 жовтня (за 4 дні після інциденту), а мала не пізніше ніж за добу після події.

Суддя Корецького районного суду Євген Кулик погодився, що обвинувачена не є суб'єктом адміністративного правопорушення. Визнав, що протокол склали з порушенням строків, а зі скриншотів побачив, що сертифікати в пасажирів були.

Крім того, в протоколі нічого не зазначили про докази і не дали додатків, крім пояснень обвинуваченої.

Не вказали і посилань, на що знімали порушення. Тому Євген Кулик закрив провадження через відсутність подій і складу адміністративного правопорушення.

Замінена флористка

За такої ж причини закрив провадження і суддя Рівненського міського суду Святослав Рогозін. У рішенні йдеться, що 26 жовтня на флористку магазину «Квіткова примха» склали протокол, бо та допустила до роботи іншу жінку без сертифіката чи експрес-тесту.

У суді продавчиня сказала, що магазин залишила на свою знайому, бо їй потрібно було терміново відлучитися. Саме в цей час і прийшли поліцейські.

Однак Святослав Рогозін визнав протокол неналежним доказом у справі, бо в ньому не вказали конкретну норму, яку порушила обвинувачена. І зазначив, що флористка не є суб’єктом правопорушення, бо вона працює на ФОПа.

Не довели, що підприємиця

Через відсутність подій і складу злочину закрив провадження ще один суддя Рівненського міського суду Володимир Доля. 28 жовтня поліція склала протокол на жінку, яка «згідно з дорученням здійснювала підприємницьку діяльність» у розважальному центрі «Sky UP». Вона працювала без ковід-сертифіката про повну вакцинацію або негативного тесту.

Суддя закрив провадження, бо у протоколі не було посилання на конкретну норму, що порушила жінка.

А в матеріалах не було даних, що вона є ФОПом «або перебуває у будь-яких трудових відносинах» з іншою особою. Немає відомостей і про те, що жінка «здійснює господарську діяльність саме в розважальному центрі «Sky UP». Крім того, відсутні пояснення обвинуваченої, свідків чи очевидців події. 

Дали усне зауваження 

28 жовтня також склали протокол склали на підприємця торгового центру «Інтеріо».  Він також працював без ковід-сертифіката чи негативного тесту. Свою вину визнав і просив закрити провадження через малозначність правопорушення.

Суддя Рівненського міського суду Дмитро Яковлєв задовольнив його прохання й обмежився усним зауваженням.

Усне зауваження дали й священнику Свято-Воскресенського собору.

Під час богослужіння 31 жовтня в церкві парафіяни були без маски, експрес-тестів чи ковід-сертифікатів. До суду отець не прийшов. Проте суддя Рівненського міського суду Євген Сидорук звільнив його від відповідальності через малозначність правопорушення.

Нагадаємо, з 26 жовтня Рівненщина перейшла до «червоної зони» карантину. Відтоді в області забороняється робота кафе та ресторанів, крім доставки та замовлень на виніс. Також не можуть працювати торгово-розважальні центри, непродовольчі магазини та ринки, спортзали тощо.

Однак ці обмеження не застосовуються, якщо всі працівники закладу та відвідувачі двічі вакциновані, мають негативний ПЛР-тест або довідку про одужання від коронавірусної хвороби (яка дійсна 90 днів після одужання).

Дивіться також: Як суди карають тих, хто під час карантину не має із собою документів


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте