Чому ввечері у Рівному не їздять маршрутки і що робить влада, щоб це вирішити

Це Рівне. Війна і недбалість місцевої влади призвели до того, що більшість маршрутів громадського транспорту закінчують курсувати о восьмій вечора
Джерело
«Четверта влада»

Міські маршрутки у Рівному мали би починати їздити о 6-й ранку і закінчувати рейси о 22-й. Але вже після 20-ї доїхати у деякі райони міста маршруткою майже нереально. Ми запитали чому так і як влада вирішує цю проблему.

Про нестачу водіїв громадського транспорту для Рівного «Четверта влада» писала у лютому в матеріалі: «У Рівному – критична ситуація з транспортом: водіїв приватним перевізникам шукає міська влада».

Департамент інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради тоді пропонував роботу водіям, розмістивши оголошення на фейсбук-сторінці міської ради.

Чи покращилася ситуація із зими, ми запитали в рівнян у фейсбуці. І отримали такі відповіді: 

«Від Мототреку до району Льонокомбінату після 20.00 тільки таксі! Маршрут 57», – нарікає Денис Парасін.

«Із залізничного вокзалу нічого не їде вже з 19-ї», – каже Євгенія Жемчугова.

«У вихідні дні на Ювілейне маршрутки не їздять після 20-ї години взагалі», – пише Ксюша Хованчук.

Василь Сливка не сидить склавши руки – шукає водіїв маршруток

Начальник управління транспорту і зв'язку Рівного Василь Сливка розповідає:

– Щоб сьогодні закрити маршрути у Рівному, потрібно 406 водіїв. А маємо 226. Тепер ви розумієте, чому не можемо забезпечити графіки, роботу у вечірній час. У нас половини водіїв не вистачає. Замість двох на автобусі працює один.

Василь Сливка додає, що управління співпрацює з Рівненським обласним центром зайнятості, щоб залучати на роботу водіїв, але багато охочих не знаходиться:

 – Вони до нас направляли, робили круглі столи, скеровували людей з районів, навіть з Костополя, організовували навчання на водіїв. Ну, заставити працювати неможливо. А хто отримав посвідчення (посвідчення водія після навчання. – Ред.), то вони шукають де прилаштуватися за кордоном.

А якщо його оформляють на роботу тут, то він має йти у територіальний центр комплектації і соціальної підтримки. І він більше не повертається назад. Це я про молодих. Тому в нас сьогодні ще й дуже високий відсоток водіїв, яким за 60. Вже контингент такий, що мав би на пенсії відпочивати.

За словами Василя Сливки, в управлінні намагаються хоч якось покращити ситуацію:

– На автобуси ми набрали по два водії, щоб хоча б автобуси перекривали місто до 21:00. Є деякі маршрути, які більш прибуткові, там люди тримаються, то їх також укомплектували по два водії на маршрутку. Це маршрути №45, №49, №53. Деякі навіть до 22:00 їздять. А так ми й досі шукаємо водіїв.

Ми поцікавилися чи могли би проблему з вечірнім громадським транспортом у місті вирішити за рахунок комунального підприємства «Рівнеелектроавтотранс».

Запитали в прессекретаря КП «Рівнеелектроавтотранс» Антона Бриниха чи могли б тролейбуси їздити довше ввечері, щоб частково перекрити нестачу маршруток. Фото з телеграму Антона Бриниха

– В нас підприємство працює так, які по-суті мають працювати транспортні підприємства, тобто воно виконує транспортну роботу. Це означає, що місто замовляє в підприємства певну кількість рейсів і на рік наперед укладається угода, – пояснює прессекретар КП «Рівнеелектроавтотранс» Антон Бриних.

– Ми не маємо права виконати менше, але ми так саме не маємо права виконати більше. Тролейбуси працюють в двох режимах з однозмінним або розривним графіками. Один водій працює зміну. Одна зміна не може тривати більше ніж 10 годин. Розривний графік – це означає, що він виходить на рейс із самого ранку, потім посеред дня має велику перерву і далі їздить до самого вечора.

– Для того, щоб вирішити це питання, потрібно, щоб графік був двозмінний і відповідно потрібна більша кількість водіїв і більше замовлення міста на виконання транспортної роботи. Для того, щоб це питання вирішилось потрібно, щоб місто замовляло  більше транспортної роботи і для цього забезпечило більшу кількість водіїв для роботи в двозмінному режимі. Конкретно прямо зараз це зробити неможливо, бо ми зв'язані діючою угодою з містом.

Чому місто не вирішить проблему нестачі вечірніх маршруток, замовивши більше таких послуг комунальному підприємству, ми запитали у міського голови Рівного Олександра Третяка.

Запитали ми через його пресслужбу в четвер 15 червня. Відповіді не отримали.

А в понеділок 19 червня на стрічках місцевих новинних телеграм-каналів прочитали:

«Тролейбуси у Рівному курсуватимуть у два режими – це покращить їх курсування у вечірній час. Введено два режими випуску тролейбусів на лінії: однозмінні та розривні, які працюють з 06:10 до 11 години, а також з 16 до 22 години. Останній рейс розпочинається о 21:40. Мером поставлене завдання – щоб логістика по місту була забезпечена до 22 години».

Коли перепитали в пресслужбі, то де ж наша відповідь – отримали шість сканованих аркушів, з підписом директора Департаменту благоустрою та інфраструктури Руслана Гудими, готував документ Василь Сливка, на яких відповіді на поставлене питання немає.

Але є трохи тролейбусної статистики.

  • Щодня на лінії працює 66 тролейбусів.
  • Мікрорайон Ювілейний обслуговує 27 тролейбусів.
  • Мікрорайон Боярка – 24 тролейбуси.
  • Мікрорайон Північний – 17 тролейбусів.
  • Мікрорайон Льонокомбінат – 14 тролейбусів.
  • Мікрорайон Мототрек – 30 тролейбусів.
  • Вулицею Соборна курсує 62 тролейбуси.
  • За перевезення тролейбусами місто платить Комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс» 100 мільйонів гривень.

Також у відповіді вказали, що з 12 по 15 травня 2023 року хтось (не вказали хто і яким методом) проводив дослідження руху тролейбусів у вечірній час.

Обстеження проводилося у Рівному на Боярці, Північному, Льонокомбінаті, Ювілейному. Досліджували маршрути 2, 7, 12.

І це обстеження показало, що ввечері їздить мало пасажирів, тож недоцільно продовжувати рух тролейбусів після 20.00.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте