У Рівному – критична ситуація з транспортом: водіїв приватним перевізникам шукає міська влада  

У Рівному шукають 40-50 водіїв для автобусів та маршруток
Джерело
«Четверта влада», архів

Департамент інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради пропонує роботу водіям автобусів. Таке оголошення у січні опублікували на фейсбук-сторінці міськради.

«Четверта влада» вирішила детальніше з’ясувати, для яких саме автобусів шукають водіїв, скількох саме та яку зарплату пропонують. І чому пошуком, власне, займається міська влада.

За номером, вказаним в оголошенні, відповідає особисто начальник управління транспорту і зв'язку Рівного Василь Сливка. За його словами, у Рівному критична ситуація – не виїжджає на рейси частина і маршруток, і автобусів.

Начальник управління транспорту і зв'язку Рівного Василь Сливка каже, що проблема з водіями для маршруток у Рівному почалася кілька років тому. Фото suspilne.media

Як зазначає, зі 187-ми, що мали 2 лютого бути на рейсах, виїхали 160. 27 залишилися стояти, бо на них немає водіїв. А на кожен транспортний засіб, щоб він курсував цілий день та на вихідних, потрібно два водія, в ідеалі – три.

Скільки можна заробляти

Пропонують зарплату у 1000 гривень на день і до 20 000 гривень на місяць (робота позмінна). Загалом нині місту бракує 40-50 водіїв автобусів та маршруток.

Ця проблема для Рівного – не нова. Вперше вона виникла, за словами Сливки, коли водії масово почали їхати на роботу за кордон. Вдруге – з початком пандемії, коли громадський транспорт зупинився: водії почали шукати собі нову роботу і до старої вже не повернулися.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну ситуація знову погіршилася.

– Багатьох мобілізували. І якщо знаєте, вийшла постанова, за якою всіх, кого приймаємо на роботу, мають пройти через військкомат (Територіальний центр комплектації і соціальної підтримки, – ред), стати на облік. Приходять люди: «Все, будемо працювати». А як тільки у військкомат іти – «вибачте, ми не можемо». Маємо такий головний біль.

– Ми шукаємо водіїв постійно, зараз оголошення так само актуальне. Весь час є дзвінки, проводимо розмови з людьми. Кількох людей взяли, але не всі хочуть працювати – робота важка.

А ще темп такий… Це ж кожен день з ранку до вечора з людьми потрібно працювати. У когось настрою немає, хтось тебе обізвав, когось ти обізвав, там решти не вистачило, там не так постояв, не так решту дав – і пішло-поїхало. 

За словами Василя Сливки, водії маршруток у Рівному заробляють близько 20-ти тисяч гривень на місяць

На яких рейсах найбільша проблема з маршрутками

Найкраща ситуація на рейсах, які охоплюють все місто. Їх першочергово намагаються забезпечити водіями. Це такі маршрути, як 53-й, 45-й та 38-й.

Залишається складною ситуація з рейсами у Тинне та Золотіїв. До Тинного замість 58-го зробили маршрут №47. Але не вистачає водіїв на заміну, тому маршрутки не їдуть пізніше ввечері.

Через нестачу водіїв маршрутки мають обмежений графік руху

– Це основне зараз – закрити Тинне, – Зранку людей вивозимо, а допізна робити… Я розумію, що люди хочуть приїхати о 10-11-й вечора, але яким чином? Якщо з пів на шосту ранку водій на роботі працює – і до 7-8 вечора. Зараз, у першу чергу, всіх водіїв, які телефонують до нас в управління, ми направляємо на ці маршрути, до цих перевізників. 

– На Золотіїв ходить три маршрутки. У принципі, поки вистачає. Але плануємо туди додати, хотілося би, щоб частіше їздили. Там так само є діти, яким треба у школу, дитсадок чи на спортивну гімнастику. Діти, які хочуть розвиватися, і їх треба возити в місто. Там же (у Золотієві – ред.) немає ніякого спортзалу…

У Рівному, за словами Василя Сливки, повністю зупинилися маршрути, які були нерентабельними – як-от 30-й, 67-й та 42-й. На останньому курсувала одна маршрутка, водій якої навіть, розповідає Сливка, зробив групу у соцмережі для пасажирів.

– І вже він там скидав, що я буду їхати там в 11-й годині. Ну десь треба було до маршруту дібратися, ну хіба це маршрут громадського транспорту? Це недопустима річ. Щоб їздити в громадському транспорті, водії повинні проходити медичний огляд, технічний огляд і так далі. А так, хто куди поїде, мало лі що може трапитися…

Проте, за словами Сливки, якщо вдасться закрити потребу у водіях на основних напрямках, буде шанс повернути і маршрутки на нерентабельні.

Чи підвищуватимуть плату за проїзд

Маршрутки та автобуси у Рівному – у приватній власності. Але шукає водіїв саме міська влада, бо, за словами Сливки, посадовці знають, що «від того, що не буде водіїв, місту легше не буде»:

– У тому, що ми будемо допомагати людям працевлаштуватися, немає нічого поганого. У нас є домовленості із центром зайнятості, який готовий зробити групу з навчання водіїв для міста. Але ж розумієте, вони вивчаться, але можуть до нас не прийти на роботу. Змусити їх ніхто не зможе.

За словами Василя Сливки, приватні перевізники скаржаться, що нікому працювати, але не на тарифи на проїзд:

– Власники маршруток чітко розуміють, що їм на сьогодні ніхто не підніме ціну на проїзд. Зараз нема різких стрибків цін на пальне, на запчастини. Ніхто вартість проїзду навіть не обговорює.

Про підвищення оплати за проїзд найближчим часом не йдеться

У Рівному не вистачає водіїв не лише на автобуси та маршрутки. Шукають водіїв на сміттєвози, на роботу у тресті зеленого господарства та інших комунальних підприємствах.

Продовження: Чому ввечері у Рівному не їздять маршрутки і що робить влада, щоб це вирішити


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте