Чи можна придбати якісну тканину за розумні кошти?

Джерело
bosfor.ua

Вибираючи тканину для пошиву верхнього одягу, всім хочеться знайти максимально якісний варіант. При цьому наші респонденти достеменно не змогли пояснити, що саме вони вкладають в поняття якості текстилю.

Тож ми вирішили розібратись, за якими ознаками якісний матеріал відрізняється від другосортного, та чи реально в Україні придбати нормальний текстиль, не переплачуючи при цьому.

Висока ціна – не завжди ознака якості

Багато майстринь та навіть швейних колективів, яких ми мали нагоду опитати в рамках нашого невеликого дослідження, називали високу ціну серед критеріїв якості матеріалу для пошиву верхнього одягу. Тобто апріорі для багатьох людей висока ціна – ознака хорошої тканини.

Дехто із респондентів додавав, що матеріал повинен «не розповзатися в руках», та те що «хорошу річ видно одразу».

Однак експерти наполягають на тому, що якість – це фактичний показник, який можна виміряти за певними ознаками. І ціна, на жаль, не завжди інформативна. А між тим, саме якість текстилю лежить в основі довговічності і зносостійкості готового виробу. Від нього залежить, як готова річ буде виглядати після 2-3-5-го прання та чи довго вона виглядатиме, як нова.

Як експерти радять оцінювати якість тканини перед покупкою

Всі правила щодо вибору матеріалу для пошиву верхнього одягу ми звели до двох основних критеріїв:

  • Склад тканини – він повинен бути фактично таким же, як і заявлено виробником.
  • Якість плетіння – чи немає вузлів, просвітів, чи рівномірна структура та щільність матеріалу.

Однак потрібно орієнтуватись і на особливості кожного із матеріалів.

Так, синтетичний кашемір для пошиву пальто підходить значно краще, ніж натуральний, оскільки доглядати за ним простіше, носиться він довше, а коштує значно дешевше. Якщо на дотик кашемір м'який, легкий, має короткі волокна, а зразок матеріалу не має ковтунців, значить, можна сміливо замінити ним натуральний аналог, і тим самим здешевити собівартість готового виробу.

Плащова тканина користується попитом не лише для виготовлення курток, але і для пошиву сумок, крісел-мішків та ін.

Щоб визначити якісну плащівку, потрібно дивитись на перетин ниток та загальний вигляд матеріалу. Він повинен бути гладеньким, рівномірно пофарбованим, не бляклим. Якщо є можливість, краще для проби замовити невеликий сувій матеріалу і влаштувати над ним справжні експерименти: випрати декілька разів, щоб подивитись, чи не втрачається інтенсивність кольору і чи не дає сукно усадку.

Підкладку, часто роблять із м’якого флісу або мембрани. Для флісу важливо, щоб він залишався пухнастим та ніжним на дотик навіть після прання. Мембрану теж легко перевірити в домашніх умовах – достатньо спробувати, як вона пропускає воду (в ідеалі, вона водонепроникна).

Чи реально одразу придбати якісне і недороге сукно без попередніх експериментів?

Ми відвідали ринок, спеціалізовані магазини та переглянули пропозиції в інтернеті. Цікаво, що не всі продавці згодні давати зразки на пробу, інколи нам довелося купувати невеликі відрізи, аби самостійно проекспериментувати над ними. Коли немає досвіду вибору хорошої тканини, весь текстиль здається однаковим, і обрати важко.

У підсумку нашого дослідження, ми дізналися, що більша частина сукна для пошиву верхнього одягу на українському ринку – китайського походження. І його якість різна.

Надто дешеві пропозиції і справді викликають підозру. Однак є і виробники з високою репутацією. Для прикладу, з такими виробниками співпрацює інтернет-магазин «Босфор Текстиль», вони багато років знаходяться на ринку, мають гарні відгуки, а їх клієнти стають постійними. Бо купити тканину у «Босфор Текстиль» можна за помірною ціною, особливо якщо у вас власна швейна справа і ви налаштовані на оптові закупівлі.

Ми дійшли висновку, що ціна – далеко не найважливіший критерій при виборі сукна. І в Україні придбати хороший текстиль не так вже й складно. Хоча на пошуки доведеться витратити трішки часу, але результати того варті.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте