Де в Рівному можна пройти курси домедичної допомоги

Працівники UA: Рівне пройшли тренінг з домедичної допомоги з допомогою Рівне-ТАКМЕД
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Сергія Татаренка

У міському управлінні охорони здоров’я збирають заявки охочих пройти курси домедичної допомоги. Про це у коментарі для «Четвертої влади» розповів заступник начальника управління Юрій Поліщук.

– На сайті управління охорони здоров’я є гугл-форма, де можна записатися на проходження курсів домедичної допомоги, – розповідає Юрій Поліщук.

– Я не можу зараз сказати, коли вони розпочнуться. Тому що зараз ми працюємо в спеціальному режимі. Курси зараз тривають, просто за графік безпосередньо відповідає начальник управління охорони здоров’я. Але в теперішній ситуації я вам не можу точно сказати, коли вони будуть проводитись саме зараз.

Розповів, що курси є безкоштовними. Але про те, де їх проводитимуть, не вказав. Послався, що «місце і час визначає начальник управління охорони здоров’я».

Відповідь на це питання є у коментарі начальника управління Віктора Іськіва для видання «Сім днів».

– Нині у Рівному триває підготовка тренерів з числа медичних працівників лікувальних закладів Рівного, які проводитимуть для всіх охочих мешканців Рівного курси з домедичної допомоги.

Навчання, яке проходитиме в приміщенні ЦПМСД «Центральний» за кошти міського бюджету, для рівнян абсолютно безплатне. До кінця наступного тижня ми вже зможемо розпочати домедичну підготовку для працівників управлінь, установ та організацій Рівненської міської ради та принаймні однієї сформованої групи з осіб, які не належать до вищевказаної категорії.

Також навчання домедичній допомозі проводять і громадські організації. Однією з таких є «Рівне-Такмед». Вони проводять навчання щодня, навіть у вихідні. Однак записатися до них на курс не можна. Адже зараз вони навчають працівників критичної інфраструктури.

– До нас звернулось управління охорони здоров’я і до інших громадських організацій, які займаються таким навчанням. Вони запитали в різних управлінь, скільки є бажаючих таке пройти. Було у них більше 700 чоловік, – розповідає керівниця ГО Тетяна Воронцова.

– Так як у них немає своїх ні інструкторів, ні ресурсів, де навчати, вони звернулися до ГО. Щоб за кошти, за майно, які є в ГО, провести таке навчання. От у нас був департамент соціальної політики, за нами 230 чоловік, ми вже навчили 70.

Працівники UA:Рівне також взяли участь у навчанні домедичній допомозі від «Рівне-Такмед». Фото з фейсбук-сторінки Сергія Татаренка

Тетяна Воронцова також порадила заповнити форму від управління, а до того часу повчити теорії: подивитись 10 роликів «Міфів домедичної допомоги».  

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте