Де виконати перевірку домену на доступність?

Як правило, пошук вільних доменів роблять прямо на сайті хостинг-провайдера чи реєстратора. Він виконується в один клік і можна підібрати домен за підходящою ціною. Пошук вільних доменів нескладний і не займає багато часу.

Що ми шукаємо, коли вибираємо домен

Доменне ім'я має бути по можливості коротким, таким, що запам'ятовується, і не викликати невідповідних асоціацій у користувачів. Саме з доменним ім'ям, адресою сайту в мережі, здебільшого взаємодіють користувачі. Його пишуть на візитівках, на банерах, дають у усних розмовах.

Дуже часто буває так, що користувачі набирають ім'я по пам'яті в рядку мобільного браузера, а не натискають на готове посилання. Для проекту дуже важливо, щоб доменне ім'я було легко згадати та набрати.

Домен складається із двох частин. Першу ви вигадуєте самі – це унікальне ім'я вашого сайту. Вона може походити від назви проекту або містити ключові слова на тему. Дуже бажано, щоб у імені не було дефісів, цифр, необхідності змінювати розкладку клавіатури, регістр букв, всього, що ускладнює набір.

Доменна зона – тобто все, що йде після першої точки – може бути обрана лише з існуючих доменних зон. Зони бувають географічними, тобто прив'язаними до країни чи міста, і тематичними, тобто пов'язаними із певною тематикою.

Перед тим, як перевірити, чи вільний домен, можна зробити пошук у гугле по вибраному унікальному імені. Так ви побачите проекти зі схожими назвами та з'ясуйте, чи не буде у користувачів зайвих асоціацій.

Поєднання унікального імені та доменної зони – це якраз і є доменне ім'я сайту. Коли його вибрано, потрібна перевірка домену на доступність.

Чому важливо перевірити домен на зайнятість

Перевірка імені домену на зайнятість важлива тому, що популярні короткі імена часто зайняті. Особливо це стосується старих зон – популярної .com, а також .info, .net. Якщо ваш проект більш-менш поширена тематика, може виявитися, що всі вдалі поєднання вже хтось використовує.

Перевірка та реєстрація домену проводиться прямо на сайті реєстратора або хостинг-провайдера, тому що провайдери часто пропонують придбати домен прямо у них.

Бажане доменне ім'я потрібно ввести в рядок та натиснути пошук. Ви отримаєте інформацію про те, чи зайнятий домен. Перевірка доступності домену також включає пошук інших доменних зон у поєднанні з вибраним унікальним ім'ям сайту.

Оскільки інтернет існує вже давно, короткі доменні імена в популярних тематиках досить часто зайняті або мають історію використання. Особливо це стосується старих тематичних зон – .com, .org тощо.

Оскільки що коротше доменне ім'я, то воно вдаліше, короткі імена закінчуються першими. Яке б вдале ім'я ви не придумали, є сенс переконатися, що його можна зайняти.

Що робити, якщо домен зайнятий

У деяких випадках доменне ім'я намагаються перекупити. У цього рішення є два суттєві мінуси. По-перше, ціна зазвичай вища, ніж на покупку нового домену, іноді – суттєво вища.

По-друге, якщо домен був під санкціями пошукової системи, це позначиться і на просуванні нового проекту. Здебільшого така перекупка просто надмірна для цілей проекту.

Якщо ви вирішили перевірити, чи не зайнятий домен, і виявилося, що він вже використовується, є сенс зробити пошук по всіх доменних зонах. Можна звернути увагу на імена в нових доменних зонах, як латиницею, так і кирилиць.

Існують доменні зони, присвячені видам діяльності, хобі, бізнесу, квітам та навіть напоям. Дорогими виявляться при цьому імена тільки в деяких бізнес-зонах, наприклад .insurance, .cars і таке інше. Інші нові доменні зони обійдуться дуже бюджетно, якщо у провайдера в день замовлення є знижки.

При цьому якщо доменна зона є ключовим словом з вашої тематики - .coffee, .shop, .guitars і так далі – то з нею можна легко утворити вдале і коротке поєднання. Воно відразу вказуватиме на тематику проекту.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте