Декларація найскромнішого: голова Рівненської ОДА показав свої статки

Чинний начальник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль пояснив чому не задекларував автівку, якою користувався
Джерело
Колаж «Четвертої влади» із власного фото і з сайту hyundai-rivne.com

Голова Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Коваль, за версією видання «NV», посів перше місце в рейтингу найскромніших голів ОДА, за даними декларацій 2022 року. Схоже, ця позиція може зберегтися за ним і в імовірному рейтингу декларацій за 2023 рік.

Посадовець подав декларацію за 2023 рік в останній день встановленого терміну – у неділю 31 березня 2024 року. Однак помилився під час її заповнення і 1 квітня подав виправлену.

Розповідаємо, в чому саме помилка, що задекларував Олександр Коваль і чому не показав авто в користуванні, як обіцяв раніше.

Декларацію голова ОДА подав ще як голова Рівненської райдержадміністрації і депутат Рівненської облради, адже до виконання обов'язків у Рівненській ОДА приступив з 1 січня 2024 року.

За декларацією 2023 року, Олександр Коваль зареєстрований у Костополі, а мешкає у Рівному. Разом із ним – його сім’я: дружина Еліна та малолітній син Матвій.

До призначення Олександра Коваля головою Рівненської обласної державної адміністрації сім’я жила разом із його батьками, Сергієм та Любов’ю Ковалями. А Олександр Коваль працював тоді головою Рівненської районної державної адміністрації.

Більше про Олександра Коваля та його кар’єру читайте у досьє.

Нерухомість

Олександр Коваль у декларації за 2023 рік вказав, що продовжує володіти четвертою частиною спільної з батьками квартири загальною площею 69 кв.м у Костополі, де він зареєстрований. Квартиру придбали у грудні 2017 року.

У Рівному подружжя Ковалів-молодших орендує квартиру з травня 2023 року, відколи його дружина повернулася в Україну з Польщі. Олександр Коваль каже: квартира однокімнатна, у декларації вказана її площа – 42,7 кв.м.

Власниця квартири – рівнянка Ірина Юріївна Гриневська. Вона володіє вказаною квартирою з січня 2021 року. Саме цю дату Олександр Коваль спочатку вказав у своїй декларації як дату «набуття права» оренди. Каже, переплутав. І коли зрозумів помилку, подав декларацію з виправленою датою. Посадовець додає: Ірина Гриневська – стороння для його сім’ї людина, до орендування квартири вони не були знайомі.

На аналітичній платформі «YouControl» є інформація, що з кінця лютого до початку квітня 2022 року жінка з таким же повним ім’ям була співвласницею ТОВ «АН “Адреса”», що тоді було зареєстроване на вулиці Словацького, 4/6, а нині – на вулиці Київській, 17 у Рівному.

Незавершених будівництв чи земельних ділянок Олександр Коваль не декларує.

Доходи

Олександр Коваль у 2023 році, працюючи головою Рівненської районної держадміністрації, отримав 396 тисяч 42 гривні зарплатні. Це у середньому по 33 тисячі на місяць.

Дохід на посаді голови Рівненської ОДА посадовець покаже вже у декларації за 2024 рік.

Дружина Еліна Коваль – вчителька англійської та польської мов. У 2023 році вона ще працювала за контрактом у Початковій школі Стефана Жеромського в Ястшембі-Ґурі у Польщі (Primary school them. Stefan Zeromski in Jastrzebia Gora) і заробила там 145 тисяч 362 гривні.

Чого немає в декларації Олександра Коваля

Заощадження. Як і в попередніх деклараціях 2015-2022 років, Олександр Коваль задекларував свої та дружини банківські рахунки, але не задекларував, скільки на них коштів.

Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 46 закону «Про запобігання корупції», «не підлягають декларуванню наявні грошові активи… та активи у дорогоцінних (банківських) металах, якщо сукупна вартість усіх грошових активів не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року». Станом на 1 січня 2023 року ця сума становила 134 тисячі 200 гривень. Тобто кошти на рахунках не мають перевищувати цю суму.

Транспорт. Олександр Коваль не задекларував автомобіль, яким користувався у 2023 році. Хоча, коментуючи «Четвертій владі», сказав, що покаже його в поточній декларації. Ми запитали, чому він цього не зробив.

Олександр Коваль відповів, що переважно користувався службовим авто Рівненської райдержадміністрації. А таке користування декларувати не треба. Щодо іншого авто, марку і модель якого він не назвав, сказав, що не декларував користування ним, бо у 2023 році воно тривало нібито менше ніж півроку. 

Цінності, кредити, видатки. Олександр Коваль, як і раніше, не декларує цінних предметів і паперів, подарунків, кредитів чи позичання комусь грошей, продажів, покупок чи інших видатків.

Каже, що сукупні витрати на оренду квартири не перевищують 50 прожиткових мінімумів і не підлягають декларуванню.

Членство в організаціях. Ні Олександр Коваль, ні його дружина не володіють частками у статутних капіталах фірм і не декларують членства в об’єднаннях чи організаціях.


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських військових.

Волонтерська монобанка https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте