Депутат московського патріархату

Як нардеп Литвиненко ухиляється від пояснень, чому він голосував на користь УПЦ (МП)

Народний депутат Сергій Литвиненко проти заборони проросійської церкви в Україні
Джерело
Колаж – «Четверта влада», на основі фото із фейсбук-сторінки Сергія Литвиненка, history.sumy.ua та «Локальна історія»

20 серпня депутати Верховної Ради України проголосували за закон, який забороняє релігійним організаціям України будь-які зв’язки із росією. Серед нардепів, які голосували проти цього закону, був і один із Рівненщини. Це – член політичної партії «Слуга народу» Сергій Литвиненко. Журналістка «Четвертої влади» звернулася до Литвиненка, щоб почути його позицію. Що він відповів, читайте у нашому матеріалі.

Спочатку ми намагалися дотелефонуватися до Сергія Литвиненка за його трьома відомими нам мобільними номерами. Проте вони були або поза зоною, або ж виявилися недійсними.

Із трьох його штатних помічників-консультантів вдалося зв’язатися лише з одним – Денисом Черновим.

– Я не можу просто прокоментувати, бо він – народний депутат. Знаєте як зробимо? Голосував все-таки пан Сергій. Якщо ви залишите якийсь контактний номер, я йому просто передам. А він, як зможе, перетелефонує, – відповів Денис Чернов.

Паралельно журналістка «Четвертої влади» надіслала запитання на електронну пошту депутата, яка вказана для контактів на сайті Верховної Ради України.

Проте минуло декілька днів, а відповідь ми так і не отримали. Коли ж ще раз звернулися до помічника-консультанта депутата Дениса Чернова, той порадив написати на офіційний емейл депутата. Мовляв, так «буде оперативніше».

Після того, як журналістка відповіла, що вже надсилала лист на електронну пошту Сергія Литвиненка, Денис Чернов на зв’язок припинив виходити.

Ми звернулися до нардепів із партії «Слуга народу» і, отримавши актуальний номер Сергія Литвиненка, зателефонували йому. Проте він відмовився спілкуватися.

–  Як я можу знати, що ви – журналіст? – Литвиненко.

– Коли я надсилала повідомлення на вашу офіційну електронну пошту, то прикріплювала копію свого журналістського посвідчення, – журналістка.

– Добре, я ознайомлюся і вам повідомлю. До побачення.

Після цих слів Литвиненко поклав слухавку. Коли журналістка перетелефонувала йому і нагадала, що його помічник Денис Чернов передав йому запитання ще минулого тижня, Литвиненко відповів таке:

– А він у відпустці (Чернов. – Авт.).

– Але він казав мені, що передав вам запитання і ви мали би вже ознайомитися. Можете зараз сказати, чому ви голосували проти цього закону? 

– Ви мене не чуєте? – підвищив голос Литвиненко. – Я не знаю, хто мені телефонує. Хто ви така?! По номеру телефону неможливо визначити. Я на незнайомі номери незнайомим людям не відповідаю.

Нардеп Сергій Литвиненко на своїх сторінці у фейсбук публікує патріотичні фото: у вишиванках, із прапором, пише, що він підтримує Україну, вітає своїх підписників та виборців, зокрема, із Днем героїв Небесної сотні, Днем Незалежності, Української державності, захисників і захисниць України, Днем пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій.

Бажає, наприклад, щоб 2023 рік був "роком великої української перемоги". Але голосує проти закону, який забороняє російську церкву в Україні. Фото із фейсбук-сторінки Сергія Литвиненка, 2 березня 2022 року

Журналістка повторно надіслала Сергію Литвиненку копію журналістського посвідчення та запитання у месенджери: телеграм, вайбер та ватсап. Проте нардеп на час публікації цього матеріалу повідомлення переглянув, але на запитання не відповів.

У листопаді 2023-го Литвиненко був серед тих, хто намагався зірвати подальше голосування за законопроєкт проти релігійних організацій, пов’язаних з росією.

Тоді його ухвалили у першому читанні. Литвиненко і ще 46 нардепів зі «Слуги народу» та колишньої ОПЗЖ звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, щоб законопроєкт відправили на розгляд до Венеційської комісії. Мовляв, він нібито порушує права людини і переслідує громадян за релігійною ознакою. Проте тоді спікер парламенту відмовився це робити.

Сергій Литвиненко також відомий тим, що у 2020 році хотів, щоб Верховна Рада розглянула законопроєкт про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей.

А після повномасштабного вторгнення потрапив у рейтинг нардепів, які найбільше прогулюють засідання.

Нагадуємо, що Сергій Литвиненко – переможець на позачергових парламентських виборах 2019-го на окрузі №156 (місто Сарни, Сарненський, Костопільський, Березнівський райони) від політичної партії «Слуга народу».

У серпні 2018 року Литвиненка нагородили Архієрейською грамотою у благословіння за сумлінну працю у славу Святої Церкви. А також Подякою Української православної церкви (МП) за участь у церковному житті.

Як заборонятимуть проросійські релігійні організації із новим законом

24 серпня 2024 року закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» підписав президент Володимир Зеленський. Але діяти він почне із 23 вересня.

Це означає, що діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких у росії, опиниться поза законом і має бути припинена.

Проте щоб це сталося, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті має створити спеціальну комісію. Вона повинна провести релігієзнавчу експертизу і видати приписи тим релігійним організаціям, у яких виявили зв’язки із державою-агресором росією.

Якщо зв’язки релігійна організація не розірве, комісія Держслужби України з етнополітики та свободи совісті подасть у суд, щоб діяльність такої релігійної організації припинили.

Та позиватися Держслужба зможе не раніше, як через дев’ять місяців від дати публікації закону. Тобто із травня 2025 року. До того часу релігійні організації, пов’язані з росією, можуть розірвати зв’язки із росією добровільно.


Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 20 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» теж 20-ма гривнями.

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте