Хто дозволив будуватися в рекреації біля Басового кута: список депутатів Рівнеради

Найбільш системно питання зміни цільового призначення на Басовому куті підтримують фракції БПП, «Свободи» та «Громадського контролю»
Джерело
«Четверта влада»

В цій публікації ми показуємо хто голосував за зміну цільового призначення 10-ти земельних ділянок в рекреаційній зоні водосховища Басів кут. На частині цих ділянок уже збудовані котеджі чи інші, фактично, житлові споруди.

«Четверта влада» розслідувала як спритні забудовники зводять житло, під виглядом спортивних комплексів і будинків рибалок, у відпочинковій зоні водосховища Басів кут. Всупереч генеральному плану і в обхід законодавства.

Це стало можливим через сприяння депутатів Рівнеради кількох скликань. Тих, хто не подбав за виготовлення детального плану території міста. Тих, хто не переймається збереженням і розвитком рекреаційних зон. Тих, хто голосував за зміну цільового призначення землі.

Нагадуємо, щоб отримати можливість будуватися в зоні, яка передбачена для відпочинку, потрібно змінити цільове призначення землі. Такий дозвіл надає Рівнерада.

Оскільки ці землі були колись селом, то досі цільове призначення – переважно для городництва. Тому на перший погляд логічно, що якщо це рекреаційна зона, то городів там не має бути.

Ніби немає нічого поганого в тому, що власники землі хочуть змінити цільове призначення земельної ділянки для того, щоб побудувати там кафе, тенісні корти чи будь-що інше крім житла.

А рекреаційне призначення дозволяє будувати все, що стосується відпочинку.

– Чітко визначені види використання земельних ділянок можна здійснювати в зоні Р2, –  каже заступник начальника міського управління містобудування та архітектури Василь Мельник. – Є переважні види і є допустимі. І саме в допустимих видах є такий пункт як спортивні та оздоровчі комплекси.

Але депутати Рівнеради, як правило, досвідчені люди. Серед них багато підприємців і посадовців, є юристи. І більшість з них – доволі досвідчена, щоб розуміти і пам'ятати про порушення, пов'язані з будівництвом.

Зокрема про схему, яка дозволяє оздоровчі та відпочинкові комплекси поступово перетворити на житлові котеджі і навіть на багатоповерхові будинки.

Тому, голосуючи про зміну цільового призначення на ділянці, в якої немає затвердженого детального плану території – вони фактично голосують за дозвіл на будівництво багатоповерхівок в рекреаційній зоні.

Ми проаналізували, як голосували депутати з питання зміни цільового призначення земельних ділянок, з сільськогосподарського на рекреаційне. Таких рішень ми знайшли десяток. Одні з перших пройшли на сесії Рівнеради у жовтні 2017-го року.

Найбільш системно питання підтримують фракції БПП, «Свободи» та «Громадського контролю». Також добирають одиничні голоси у депутатів інших фракцій.

Докладні результати поіменного голосування з цих питань ми зафіксували у таблиці за цим посиланням.

А нижче пропонуємо скорочений варіант таблиці з підсумком голосувань депутатів щодо 10-ти земельних ділянок, пов'язаних із кумом голови Рівненської ОДА.

Відсоток позитивних голосувань депутатів у всіх питаннях щодо зміни цільового призначення земельних ділянок з сільськогосподарського на рекреаційне (на правому березі Басів кута), які нам вдалося знайти на сайті Рівнеради:

Депутати і фракції Відсоток голосувань ЗА зміну цільового призначення 10-ти ділянок
БПП  
Васильчук Сергій Миколайович 90 %
Гапяк Богдан Володимирович 100 %
Кузьмич Андрій Вікторович 100 %
Муляренко Олексій Віталійович 80 %
Тимощук Тамара Ульянівна 100 %
Туровська Людмила Валентинівна 100 %
Чубай Олександр Степанович 30 %
Чугуєвець Анатолій Олександрович 90 %
Свобода  
Дзецько Олег Вікторович 100 %
Загоровський Назарій Богданович 100 %
Іванова Анна Григорівна 100 %
Карпяк Олег Віталійович 100 %
Крюков Олександр Володимирович 100 %
Осіпчук Юрій Юрійович 100 %
Петролюк Роман Васильович 100 %
Стельмащук Святослав Володимирович 100 %
Чубай Тетяна Василівна 20 %
Самопоміч  
Бляшин Микола Степанович 0 %
Года Маріян Адамович 100 %
Ковалець Ігор Костянтинович 90 %
Пилипчук Ірина Стахівна 20 %
Поліщук Назарій Миколайович 20 %
Чирак Людмила Вікторівна 90 %
УКРОП  
Довжаниця Олександр Костянтинович 20 %
Криж Ольга Василівна 70 %
Сухий Юрій Володимирович 70 %
Громадський контроль  
Євтушенко Святослав Ігоревич 100 %
Романюк Любов Володимирівна 100 %
Яворський Роман Степанович 90 %
Батьківщина  
Бабат Олександр Володимирович 10 %
Кульчинська Галина Григорівна 0 %
Курсик Олександр Васильович 40 %
Мітін Юрій Олексійович 0 %
Нестерук Олександр Петрович 50 %
Павелків Віталій Романович 0 %
Пожарський Петро Володимирович 0 %
Попик Володимир Володимирович 0 %
РПЛ  
Кудрін Володимир В’ячеславович 0 %
Лащук Анатолій Петрович 20 %
Немеш Василь Михайлович 70 %
Стасюк Роман Павлович 0 %
Міський голова і секретар Рівнеради  
Хомко Володимир Євгенович 60 %
Паладійчук Сергій 100 %

Заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська обурюється таким рішенням депутатів. Сама вона з цих питань голосувала проти:

– Позавчора хтось придбав у когось приватну [ділянку] перекупив, – аналізує посадовиця. – Дуже швидко проект рішення управління містобудування вносить на сесію. Один-два місяці. Депутати, не ми, дають дозвіл на зміну цільового призначення, і практично через місяць починається будівництво.

– Таке враження, ніби хтось хоче як можна швидше це все собі накосить-накосить-накосить, – додає Галина Кульчинська. – А далі хай потім відповідають. Бояться, мабуть, того шо не попадуть в наступну раду.

Секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, який постійно голосував «За» у цих питаннях, з такими аргументами категорично не згідний:

– Не можна наперед передбачити, не можна наперед думати зразу про те що ти голосуєш якісь рішення, які однозначно потім будуть перекручені-переверчені.

Від автора: Спілкуючись з різними депутатами, розуміємо, що частина голосує за різні рішення, не вивчаючи що це за рішення і не готуючись до сесії. Деякі (одиничні) голосування, за розповідями депутатів, були випадковими: не зорієнтувалися що мова йде про рекреаційну зону довкола Басового кута.  Частина пропускає сесії, а тому не голосує. Тому ймовірно, що не всі депутати навмисне голосували «ЗА», розуміючи що саме вони підтримують.

Але є й ті, які добре усвідомлюють на що йдуть.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте