Для чого Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області один електросамокат 

Поліція Рівненщини тепер ловитиме злочинців, пересуваючись на сучасних засобах. А саме на одному електросамокаті
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

Головне управління Національної поліції у Рівненській області придбало самокат з електричним мотором за 22,5 тисяч гривень. Заступник начальника управління пояснив, навіщо поліцейським цей прилад. 

23 листопада в системі моніторингу держзакупівель Prozorro з’явилося оголошення, що Головне управління Національної поліції у Рівненській області хоче купити електросамокат.

На оголошення відгукнувся один учасник – фізична особа-підприємець Олександр Федчук – і наступного дня із ним уклали договір. Раніше, протягом останніх п’яти років, поліція Рівненщини купила у Федчука офісного паперу, комп’ютерної техніки, електроприладів, комунікаційних кабелів тощо та послуг на 442 395 гривень. 

До слова, два електросамокати купили також у поліції Миколаївщини,а Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України, що в Києві, хотів придбати не лише електросамокат, а й гіроборд, моноколесо та гіроскутер, проте закупівля не відбулась – ніхто не зголосився продати поліцейським такі товари. 

У договорі від сторони покупця, тобто Головного управління національної поліції у Рівненській області, зазначений заступник начальника ГУНП у Рівненській області Василь Зелінський.

Він каже, що за купівлю електросамоката поліцію критикували у соцмережах (зокрема, за те, що такий самий пристрій можна було купити дешевше – ред.), але пояснює:

– Ми пересуваємося не лише на автомобілях, а й на сучасних засобах. Є такі служби в управлінні, які сприяють викриттю різних за характерером та суспільною значимістю злочинів. Вони потребують таких засобів. 

– Правоохоронні органи модернізуються. Ми намагаємось слідкувати за останніми тенденціями. Злочинний світ багато вкладає грошей, аби дистанціювати від переслідувань правоохоронних органів. Електросамокат придбали на вимогу департаменту, назву якого я не можу озвучити. Там виникла необхідність в електросамокаті і ми повинні були його купити.

– Чому один? Це пробний варіант?

– Ні, не пробний. Ми б хотіли більше, але фінансування обмежене.

22 тисячі 500 гривень Василь Зелінський називає «середньою вартістю електросамоката за безготівковий розрахунок по Україні».

– Цей продавець продає якісний продукт, який відповідає нашому запиту та критеріям. Насправді процедура непроста. У нас є тендерний комітет, секретар та уповноважена особа, яка досліджує сегмент на ринку, веде перемовини та оцінює, чи підходить нам запропонований товар. Кожна наша процедура: чи це відкриті торги, як тендерний комітет, чи спрощені перемовини за допомогою уповноваженої особи – моніториться аудитом. Ці гроші не марно витрачені.

Начальник відділу зв’язку та телекомунікації Головного управління Національної поліції в Рівненській області Микола Мінько каже, що купували конкретну модель.

– Купували електросамокат з гарантією в офіційного постачальника в Україні. Ми є юридичною особою. Договір з юридичною особою укладають не день у день, а як мінімум два тижні. Ми всі процедури здійснюємо тільки післяплатою, тобто нам доставляють товар і ми за нього розраховуємось. Так і цього разу. У Comfi чи Алло так не працюють. Можете самі поцікавитись.

Управління придбало Ninebot KickScooter MAX G30P Black Р за 22 тисячі 500 гривень. В мережевих магазинах техніки його можна купити дешевше.

На інтернет-ресурсі Hotline вартість такої моделі електросамокату коливається від 17 до 23 тисяч 500 гривень. Середня вартість у чотирьох пропонованих магазинів: Алло, Ninebot Ukraine, «Той самий магазин», CAN.UA – 19 тисяч 222 гривні.

Ми поцікавились у продавців, як вони працюють з юридичними особами.

Жоден з перелічених магазинів не продав би свій товар з післяплатою після отримання його покупцем.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте