Гроші на коронавірус: скільки мільйонів на Рівненщині вже витратили у боротьбі з COVID-19
Лікувати від коронавірусної хвороби в опорних лікарнях мають за рахунок державного бюджету. Гроші на це від квітня виділила Національна служба здоров’я на додачу до решти послуг, за які вона платить лікарням. Також гроші виділяють із місцевих бюджетів.
Начальник управління охорони здоров’я Рівненщини Олег Вівсянник 26-го травня сказав, що швидка допомога і допомога в опорних лікарнях для людей із підозрою на коронавірусну інфекцію чи підтвердженою інфекцією оплачуються за гроші з обласного бюджету.
– В межах протоколу МОЗ медична допомога хворим на COVID-19 надається безкоштовно, але є низка препаратів поза протоколом, які можна закуповувати за рахунок коштів пацієнтів, і це не заборонено, – уточнив він.
Інструмент для пошуку витрачених коштів
Нині у жителів Рівненщини та інших областей України з'явилася можливість перевірити, які медичні засоби у зв'язку з COVID-19 закупили лікарні, медзаклади та інші державні і комунальні заклади та установи.
Щоб пацієнти не мусили платити вдруге за лікування, яке вже оплатила держава з їхніх податків, громадська організація «Антикорупційний штаб» створила карту коронавірусних закупівель. На цій карті можна побачити що саме і скільки закуповують лікарні, експоліклініки та різні заклади через епідемію.
Окрім медзакладів закупівлі в зв'язку з епідемією, роблять, наприклад, Слідчий ізолятор, Держпродспоживслужба, військові частини, палац культури, бібліотечна система чи держпідприємство «Бурштин України».
Станом на 29 травня 2020 року на Рівненщині ліків та медичних товарів закупили на 47 мільйонів 850 тисяч гривень. Найбільше купувало Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.
Для порівняння, в сусідніх областях сума закупівель приблизно така ж – 47,07 мільйонів гривень на Хмельниччині та 48,66 мільйона на Волині.
З карти коронавірусних закупівель можна дізнатися:
- що і на яку суму закуповував заклад для боротьби чи профілактики COVID-19;
- хто їй ці товари продав;
Щоб знайти заклад, який вас цікавить, можна ввести її назву або код із Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Або просто наблизити карту і клікнути на позначки закладів.
Хоча з позначками трапляються неточності. Так, позначка Сарненської районної лікарні опинилася в Рівному, у районі Червоних гір. На сайті передбачена форма «Знайшли помилку, допоможіть виправити», але кілька наших спроб відправити інформацію про помилку були неуспішними – інформація не відправлялася.
Коли ви оберете конкретний заклад, у правому верхньому куті побачите загальну суму закупівель для боротьби чи запобігання COVID-19 станом на сьогоднішній день, а в нижньому лівому – детальніший, але все одно досить загальний перелік закуплених товарів.
Ще точнішу інформацію можна отримати, натиснувши кнопку «Детальніше» – тоді про кожну закупівлю (постачальника, терміни, умови) можна буде почитати на Prozorro.
Ми подивилися, скільки грошей на закупівлю засобів індивідуального захисту, медикаментів і апаратів ШВЛ витратили опорні лікарні Рівненщини для хворих на коронавірусну інфекцію.
Опорними на Рівненщині є Дубенська, Сарненська, Рокитнівська, Костопільська районні та Рівненська міська лікарні.
Лікарні Рівненщини закуповували засоби індивідуального захисту (маски, респіратори, щитки, захисний одяг, окуляри), апарати ШВЛ і медикаменти: таблетки, порошки та розчини для ін'єкцій, які використовуються для лікування коронавірусної інфекції. Серед них, наприклад, Fluconazole, Ibuprofen, Omeprazole.
Ще 20 березня Кабінет Міністрів затвердив перелік лікарських засобів для надання допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19.
Офіційні витрати опорних лікарень в зв'язку з COVID-19
Станом на 29 травня, витрати п’яти опорних лікарень Рівненщини, за картою від Антикорупційного штабу, виглядали так (якщо піднести курсор до конкретного стовпчика, можна побачити точну суму):
Апарати ШВЛ за бюджетні гроші, згідно з картою, придбали у Дубенській (один за 704 916 гривень) та Сарненській (один за 718 000 гривень) лікарнях.
Раніше заступник головного лікаря з медичної частини Дубенської лікарні Віталій Табачук казав у коментарі «Четвертій владі», що в лікарні є 8 апаратів ШВЛ, два з яких купили вже під час карантину.
Зі слів керівника Сарненської лікарні Василя Іванюка, у лікарні 18 апаратів ШВЛ, із них три нові: один переносний портативний – купили за держзакупівлями, другий – «через Управління охорони здоров'я» і третій передали з протитуберкульозного відділення обласного центру.
У Костопільській лікарні, за картою держзакупівель, не придбали жодного апарату, хоча раніше заступниця головного лікаря Тетяна Пастернак казала в коментарі «Четвертій владі», що в лікарні «є 5 апаратів ШВЛ: було чотири, придбали ще один».
Аналогічна ситуація в Рокитнівській лікарні: заступник головного лікаря з медичної частини Ігор Богданець розповідав, що всього в лікарні є 10 апаратів ШВЛ, один апарат придбали під час карантину, ще один не працює. Через систему держзакупівель цей новий апарат не проходив.
У Центральній міській лікарні Рівного 17 апаратів ШВЛ.
Більше про ситуацію з апаратами ШВЛ в опорних лікарнях читайте у публікації «Про неперевірені ліки і ШВЛ: як в опорних лікарнях Рівненщини лікують хворих на COVID-19».
Дивіться також: В яких медзакладах і скільки в Рівному є апаратів штучної вентиляції легень
На що витратили найбільше
У Дубенській лікарні найбільше витратили на:
- захисні засоби: маски, рукавиці, респіратори, бахіли, захисні екрани для обличчя тощо – загалом 224 тисячі 300 гривень;
- кисневі балони – 89 тисяч гривень;
- інфузійні помпи для введення препаратів – 81 тисяча гривень.
У Сарненській лікарні найдорожчі покупки:
- рентген-система – 793 тисячі 500 гривень;
- ліки загалом – 242 тисячі 736 гривень;
- дезінфектори – 150 тисяч 500 гривень.
У Рокитнівській лікарні найбільше витратили на:
- медичний кисень – 53 тисячі 400 гривень;
- дезінфектори — 51 тисяча 600 гривень.
Решта закупівель були на суми, менші за 50 тисяч.
У Костопільській лікарні найбільше заплатили за:
- медичні халати – 92,3 тисяч гривень;
- ліки загалом – 81,6 тисяч гривень.
У Центральній міській лікарні Рівного найбільше витратили на:
- ліки – 2,3 мільйони гривень;
- захисні засоби (окуляри, щитки, респіратори, рукавички, маски тощо) – 2,3 мільйони гривень;
- дезінфектори – 362,5 тисяч гривень.
Це інформація про закупівлі самих лікарень. Тут не враховані передачі медтоварів від облдержадміністрації чи інших органів влади, волонтерів, політиків тощо.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти