Для чого Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області один електросамокат
Головне управління Національної поліції у Рівненській області придбало самокат з електричним мотором за 22,5 тисяч гривень. Заступник начальника управління пояснив, навіщо поліцейським цей прилад.
23 листопада в системі моніторингу держзакупівель Prozorro з’явилося оголошення, що Головне управління Національної поліції у Рівненській області хоче купити електросамокат.
На оголошення відгукнувся один учасник – фізична особа-підприємець Олександр Федчук – і наступного дня із ним уклали договір. Раніше, протягом останніх п’яти років, поліція Рівненщини купила у Федчука офісного паперу, комп’ютерної техніки, електроприладів, комунікаційних кабелів тощо та послуг на 442 395 гривень.
До слова, два електросамокати купили також у поліції Миколаївщини,а Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України, що в Києві, хотів придбати не лише електросамокат, а й гіроборд, моноколесо та гіроскутер, проте закупівля не відбулась – ніхто не зголосився продати поліцейським такі товари.
У договорі від сторони покупця, тобто Головного управління національної поліції у Рівненській області, зазначений заступник начальника ГУНП у Рівненській області Василь Зелінський.
Він каже, що за купівлю електросамоката поліцію критикували у соцмережах (зокрема, за те, що такий самий пристрій можна було купити дешевше – ред.), але пояснює:
– Ми пересуваємося не лише на автомобілях, а й на сучасних засобах. Є такі служби в управлінні, які сприяють викриттю різних за характерером та суспільною значимістю злочинів. Вони потребують таких засобів.
– Правоохоронні органи модернізуються. Ми намагаємось слідкувати за останніми тенденціями. Злочинний світ багато вкладає грошей, аби дистанціювати від переслідувань правоохоронних органів. Електросамокат придбали на вимогу департаменту, назву якого я не можу озвучити. Там виникла необхідність в електросамокаті і ми повинні були його купити.
– Чому один? Це пробний варіант?
– Ні, не пробний. Ми б хотіли більше, але фінансування обмежене.
22 тисячі 500 гривень Василь Зелінський називає «середньою вартістю електросамоката за безготівковий розрахунок по Україні».
– Цей продавець продає якісний продукт, який відповідає нашому запиту та критеріям. Насправді процедура непроста. У нас є тендерний комітет, секретар та уповноважена особа, яка досліджує сегмент на ринку, веде перемовини та оцінює, чи підходить нам запропонований товар. Кожна наша процедура: чи це відкриті торги, як тендерний комітет, чи спрощені перемовини за допомогою уповноваженої особи – моніториться аудитом. Ці гроші не марно витрачені.
Начальник відділу зв’язку та телекомунікації Головного управління Національної поліції в Рівненській області Микола Мінько каже, що купували конкретну модель.
– Купували електросамокат з гарантією в офіційного постачальника в Україні. Ми є юридичною особою. Договір з юридичною особою укладають не день у день, а як мінімум два тижні. Ми всі процедури здійснюємо тільки післяплатою, тобто нам доставляють товар і ми за нього розраховуємось. Так і цього разу. У Comfi чи Алло так не працюють. Можете самі поцікавитись.
Управління придбало Ninebot KickScooter MAX G30P Black Р за 22 тисячі 500 гривень. В мережевих магазинах техніки його можна купити дешевше.
На інтернет-ресурсі Hotline вартість такої моделі електросамокату коливається від 17 до 23 тисяч 500 гривень. Середня вартість у чотирьох пропонованих магазинів: Алло, Ninebot Ukraine, «Той самий магазин», CAN.UA – 19 тисяч 222 гривні.
Ми поцікавились у продавців, як вони працюють з юридичними особами.
Жоден з перелічених магазинів не продав би свій товар з післяплатою після отримання його покупцем.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти