Для чого потрібна Болгарка (КШМ): призначення та сфера застосування

Для обробки, різання або шліфування будь якого з матеріалів твердих порід, часто використовується кутова шліфувальна машина (КШМ), відома багатьом як болгарка.

Для чого потрібна? Без цього зручного пристрою не обійтися ні домашньому майстру, ні професійному будівельнику, оскільки призначення сучасної кутошліфувальної машини практично безмежне.

Використовується вона для роботи з бетоном, каменем, деревом та залізом. З її допомогою можна легко очищати поверхню та шліфувати її. На даний час на ринку представлено безліч моделей КШМ, які відрізняються в основному потужністю двигуна, діаметром диска та додатковими функціями, що полегшують роботу.

КШМ - універсальний та багатофункціональний інструмент

631901f22c284.jpeg

Цей інструмент, поряд з дрилями і перфораторами, є частиною «джентльменського набору» практично будь-якого будівельника. Сфера використання КШМ дуже велика. Насправді кутошліфувальна машина настільки практична і універсальна, що її купують представники різних професій, а також домашні майстри.

Сфера застосування кутової шліфувальної машини включає (але не обмежується):

  • Різання листового металу відрізними колами;
  • Різання бетону та кераміки алмазними дисками;
  • Шліфування металу та дерева спеціальними шліфувальними колами;
  • Зачищення деревини спеціальними щітками.

Основною характеристикою КШМ є швидкість обертання дискового валу. Оптимальною його частотою вважається лінійна швидкість, що дорівнює 80 м/сек (на момент зіткнення диска з оброблюваною поверхнею).

Ще однією важливою характеристикою болгарки є її вага. Чим більший розмір інструменту, тим більша його маса та потужність двигуна.

Випускаються пристрої як для професійного, так і для побутового застосування. У будь-якому спеціалізованому магазині можна купити кутошліфувальні машини, діаметр яких становить від 125 мм до 230 мм. Важливі характеристики цього інструменту - це плавний пуск.

Професійні моделі забезпечені не лише цим параметром, в них є система видалення пилу та регулювання обертів. Ця функція дозволяє використовувати професійні моделі не тільки в попередніх, а й у фінальних роботах, виконуючи кінцеве шліфування та доопрацювання поверхні.

Як вибрати якісну та надійну болгарку?

631901f24bb9b.jpeg

Вибір болгарки повинен залежати в першу чергу від того, як часто ви збираєтеся використовувати інструмент і для яких робіт хочете його використовувати. Загалом при виборі враховуються такі параметри як:

  • Потужність. Визначається, зокрема, найбільшим діаметром кола, який можна використовувати при роботі. Чим більший диск для різання, тим глибше можна зробити різ. А при шліфуванні збільшується площа захоплення об'єкта, а отже, і швидкість виконання робіт;
  • Діаметр диска. Щоб використовувати КШМ ефективно та якісно, ​​дуже важливо правильно вибрати цей витратний матеріал. Залежно від роботи диски можна розділити на дві основні групи: для різання, де його товщина становить від 1 до 3 мм, для шліфування - товщина дисків становить близько 6 мм;
  • Швидкість обертання. Професійні моделі болгарок оснащені дуже зручною системою регулювання обертів шпинделя. Так як при різанні оптимальна лінійна швидкість поверхні диска повинна бути близько 80 об/с, то чим більше його діаметр, тим менше може бути швидкість обертання, тоді як для меншого необхідна велика швидкість.

Побутові моделі КШМ

631901f260674.jpeg

Побутові прилади розраховані на нетривалу роботу (10 хвилин) з перервами 15-20 хвилин. Як правило, така шліфувальна машина має працювати не більше 2-3 годин на день. Позитивною стороною цього інструменту є низька ціна.

Якщо ви збираєтеся використовувати пристрій час від часу, для дрібних побутових завдань, кращим і недорогим вибором для домашнього майстра буде побутова КШМ.

Професійний інструмент

631901f24c223.jpeg

Основним недоліком професійних моделей є їх висока вартість. Також у КШМ про-класу більша вага в порівнянні з побутовими моделями. Але всі ці недоліки компенсуються тривалою та безперебійною роботою приладу протягом дня, особливо якщо потрібне постійне використання цього інструменту.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте