Доскасовувалися: чому кіоски біля «Сільпо» можуть побудувати попри спротив міської влади

Начальник управління державного архітектурного-будівельного контролю Микола Дядюсь (зліва), підприємець Олександр Сачевчич (посередині) та інспектор управління ДАБК Олексій Полоцький
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

12 жовтня представники Управління державного архітектурного-будівельного контролю Рівненської міської ради приходили подивитися на кіоски, що ростуть на місці скверу на Київській біля «Сільпо». Ця перевірка має з’ясувати, чи відповідають кіоски параметрам тимчасових споруд, чи є капітальними і, отже, підприємець будує їх із порушенням.

До того міська влада вже заборонила чоловіку будувати ці кіоски, але історія набула несподіваного (чи сподіваного?) повороту.

12 жовтня на місці будівництва кіосків зібралися представники ініціативної групи депутатів, які виступають за те, що будівництво незаконне: помічник депутата Рівнеради від «Голосу» Романа Денисюка Віктор Максимчук та депутат від «Голосу» Зураб Кантарія.

Крім них, прийшов сам підприємець, який будує кіоски, Олександр Сачевчич, начальник Управління державного архітектурного-будівельного контролю Рівненської міської ради Микола Дядюсь, головний спеціаліст-юрист Родіон Андрєєв та посадовець управління ДАБК Олексій Полоцький, який інспектував будівництво.

На початку інспекції Олексій Потоцький показав підприємцю Сачевчичу своє посвідчення і попросив його надати всі документу, паспорти прив’язки та експертний висновок щодо фундаменту. При цьому підприємець постійно повторював, що фундамент – це «бетоні площадки».

Помічник депутата Віктор Максимчук попросив долучити до матеріалів справи звіт щодо спірного питання про фасад будівель, який вони замовили в експерта.

Він зачитав висновки експертів зі звіту: 

  • для кіосків біля «Сільпо» влаштовані стрічкові, суцільні, бетонні малозаглиблені фундаменти;
  • ці кіоски не є тимчасовими спорудами, оскільки їхні несучі конструкції надземної частини опираються на влаштовані фундаменти, що є прямим порушенням Статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • ці кіоски не відповідають вимогам статті 28 закону «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».

Інспектор Олексій Потоцький відповів:

– Не виключено, що наше управління самостійно буде замовляти експертний звіт щодо цих споруд.

Начальник управління запропонував Віктору Максимчуку надіслати експертний звіт, який він цитує, листом, щоб не порушувати порядок перевірки на місці. 

Сам підприємець вважає, що його будівництво законне.

– Щоб позиція депутатів щодо фасаду була спростована, я замовляв експертизу. Не звіт, а фундаментальний документ, і попросив експертів, щоб вони роз’яснили все, оскільки сам я не маю юридичної і будівельної освіти. З однієї сторони, є підприємець з підприємницькою діяльністю, а з іншої – ціла міська управа і депутати, які мають більші можливості, – прокоментував Сачевчич.

Представники управління проводили перевірку та робили заміри споруд близько тридцяти хвилин. Сама перевірка має тривати десять робочих днів.

Однак наступного дня, 13-го жовтня, депутат Рівнеради від «Голосу» Святослав Клічук виїхав на будівництво та викликав поліцію. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

– Приїхали, походили, нічого не зробили, чекаю слідчо-оперативну групу. Представники законослухняного ФОП Сачевчич показують методи роботи. Поліцейські, зі слідчо-оперативної групи, які стояли поруч, зупиняли не того, який нападав, а мені говорили, що я не можу робити відеозапис в публічному місці. Потім ще один чоловік підійшов з конкретними погрозами. Ну, це переживемо. Але є інша проблема.

– Представник Сачевчича показував якийсь документ, нібито копію ухвали суду (судді Рівненського окружного адмінсуду Дмитра Махаринця, – ред), яким нібито скасували накази Управління містобудування та архітектури. Дзвонив Дмитру Котлярову, щоб дізнатися, чи є в нього така ухвала. Каже, що ні.

– Юристи кажуть, що така ухвала – це все з ніг на голову: замість заборонити вчиняти якісь дії, суддя, по суті, дозволяє далі будувати.

– Поліцейський (не патрульна поліція, а слідчо-оперативна група, на жаль, не зафіксував прізвища) не дав мені сфотографувати другу сторінку ухвали. Там було щось типу «зупинити дію наказів управління архітектури». І що ухвала діє з моменту підписання, тобто з 12 жовтня.

– Потрібно швидко на це реагувати, бажано людям, які мають на це владні повноваження, – написав у дописі Клічук.

– Напевно, у них був готовий позов, до якого треба було докласти копії наказів. Вони, очевидно, їх швиденько отримали і в той день подали. Суддя не запросив нікого, не проінформував управління. Це ухвала, не рішення, але вона по сутті знімає всі проблеми без судового розгляду.

Він добудує і потім йому нічого не треба буде. Думаю, що в міській владі знають і будуть казати: ну, ми ж казали, що підприємець в суд піде [якщо йому скасувати паспорти прив’язки]. Але чому тоді не сказали, щоб журналісти прийшли на суд? Щоб показали цього суддю? – сказав у коментарі «Четвертій владі» Святослав Клічук.

Головний архітектор Рівного Дмитро Котляров на наше запитання відповів, що станом на 15.00 13 жовтня ухвала, про яку йдеться в дописі Святославу Клічука, в Управління містобудування та архітектури не приходила.

Нагадаємо, 30 вересня депутати Рівнеради підтримали рішення про те, щоб скасувати паспорти прив’язки для цих кіосків, а вранці 8 жовтня відповідний документ підписав головний архітектор Рівного Дмитро Котляров.

Того ж дня підприємець Сачевчич попросив Рівненський окружний адміністративний суд скасувати наказ, підписаний Котляровим. Текст ухвали наразі не оприлюднений, але, зі слів Святослава Клічука, суд задовольнив прохання підприємця в турборежимі. 

Більше про те, що не так із будівництвом кіосків на Київській, читайте у матеріалах: «Ларьки замість скверу у Рівному: як захищають і як перешкоджають швидкому відновленню зеленої зони» та «Що буде далі із «тимчасовими спорудами» навпроти "Сільпо"»


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте