Мінус один шанс на справедливість: експертиза рівненських посадовців не побачила фундаментів під кіосками біля «Сільпо»

Поки влада займається здійсненням діяльності, спрямованої на ліквідацію кіосків, кіоски вже добудовуються
Джерело
Четверта влада

Кіоски біля «Сільпо» на Київській 10 днів перевіряло Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівнеради. Сенс перевірки був у тому, щоб з'ясувати, чи відповідають збудовані кіоски тому, на що дала дозвіл місцева влада: тобто чи є вони тимчасовими спорудами, як належить, чи капітальними, що є порушенням умов їх спорудження.

До перевірки залучили судову експертку Аллу Сапунову. Її запитали, 

  • чи є «влаштовані залізобетонні конструкції фундаментами під нове будівництво»;
  • і чи є «влаштовані залізобетонні конструкції конструктивними елементами тимчасових споруд».

Нагадаємо як виглядають ці фундаменти на різних фото під час їхнього спорудження (фото у себе на фейсбук-сторінці поширив депутат Рівнеради Святослав Клічук):

Експертка фундаменту під будівлями не побачила; побачила лише тимчасові споруди.

Відповідь на звернення, акт та висновки перевірки ініціативна група депутатів «Голосу», яка і просила Управління про перевірку, отримала через тиждень після самої перевірки.

– Дивна трохи ситуація. Всі, до кого я звертався: будівельники, науковці з кафедри Університету водного господарства та природокористування, експерта, якого найняв за власні гроші, говорять, що там стрічковий фундамент мілкого закладання.

– Натомість державний контролюючий орган, який мав бути на стороні громади, каже, що це не фундамент. Мені здається, що вони або не дуже якісно працювали, або працюють не в інтересах громади, – каже депутат Рівнеради від «Голосу» Святослав Клічук.

Читайте також: «Доскасовувалися: чому кіоски біля "Сільпо" можуть побудувати попри спротив міської влади»

На своїй фейсбук-сторінці Клічук написав, що через висновок УДАБК стало «менше на один шанс перемогти».

– На жаль, при повноваженнях є люди, які готові на фундамент говорити не фундамент, на 9 місяців говорити, що це менше 6 місяців, а 14 кіосків це 10 кіосків, залежно, як рахувати... – написав Святослав Клічук.

Голова фракції «Голосу» у Рівнераді Роман Денисюк нам пояснює, що саме формулювання запитання дає можливість експерту не дати конкретну відповідь.

– У висновку експерта зазначено, що фундаменти (увага!) під нове будівництво відсутні. І тут важливо розуміти різницю в експертизі, яку раніше замовив Святослав Клічук: це правильно поставлене питання (чи є ці кіоски тимчасовими спорудами, в розумінні статті 28 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» – ред).

– Ми на сьогодні очікуємо результатів кримінального провадження та перевірки Держгеокадастру щодо виявлення факту самовільного зайняття земель комунальної власності міста.

– Також протягом трьох місяців, завдяки рішенню Рівнеради, тут має бути сформована земельна ділянка зі статусом скверу – це убезпечить її від крадіжки землі.

– Однозначно, що цю ситуацію можна вирішити за сприянням міського голови, тому найближчим часом планується зустріч із ним, – розповідає Роман Денисюк.

Запитуємо у начальника Управління державного архітектурно-будівельного контролю Миколи Дядюся, чи коректно, на його думку, було сфомульоване запитання до судової експертки.

Начальник Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівного Микола Дядюсь у будівництві кіосків порушення не бачить. Фото кілька тижневої давності.

– Можливо, питання мало бути про те, чи взагалі це фундамент. Без приставки «під нове будівництво»? – журналістка.

– А чим відрізняється питання «чи це фундамент» від «чи це фундамент під нове будівництво»?

– Чим? Поясніть нам. Я так розумію, що фундаменти бувають різні, – журналістка.

– Нічим не відрізняється. Там не було на місці ні об’єктів нерухомості, нічого. І ми поставили і друге запитання, чомусь ніхто це не обговорює. Воно було стосовно того, чи це фундаменти для тимчасових споруд. Ми отримали відповідь, – каже Дядюсь.

Більше про те, що не так із будівництвом кіосків на Київській, читайте у матеріалі «Ларьки замість скверу у Рівному: як захищають і як перешкоджають швидкому відновленню зеленої зони»

Нагадаємо, що на останній сесїі Рівнеради депутати підтримали проект про надання земельній ділянці, де зараз підприємець Олександр Сачевчич добудовує кіоски, статусу скверу.

– Цим рішенням ми досягаємо декілька цілей: головна – сформувати ділянку, отримати кадастровий номер та передати її на обслуговування комунальному підприємству. Це дасть можливість закріпити відповідального за сквером і фінансувати благоустрій цієї території.

– Ще одна важлива ціль – убезпечити сквер від можливих недобросовісних дій підприємця, а саме від отримання земельної ділянки під кіоски для узаконення їх існування. Тому це рішення буде сильним запобіжником від крадіжки міської землі, – пояснює Роман Денисюк.

Рівненський міський трест зеленого господарства впродовж трьох місяців має зареєструвати право постійного користування земельною ділянкою, щоб в подальшому земля залишалась комунальною і підприємець не міг звести багатоповерхівку на місці так званих тимчасових споруд.

– Ми зробили ще кілька кроків, карти не відкриватиму, щоб не спрощувати опонентам завдання. Є побоювання, що тиск тітушок, медіатітушок, а той просто криміналу на нас може посилитися. Готуємося, – пише Святослав Клічук, маючи на увазі акції «тітушок» проти депутатів «Голосу», які займаються проблемою захоплення скверу. Ці акції, з порушенням професійних стандартів, висвітлює телеканал забудовника Романа Куриса.

Нагадаємо, ще не так давно, 8-го жовтня, на фоні цих кіосків міський голова Рівного Олександр Третяк записав відеозвернення із закликом до громади не дозволити «такому безпрєдєлу розвиватися у нашому місті»:

Читайте також: «Що буде далі із "тимчасовими спорудами" навпроти "Сільпо"»


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте