Що буде далі із «тимчасовими спорудами» навпроти «Сільпо»

Поки чиновники тягнуть час, кіоски будуються. На фото вгорі будівництво 21-го вересня, а внизу – 6-го жовтня
Джерело
Четверта влада

30 вересня Рівнерада вирішила, що кіосків біля «Сільпо», які зараз будують на місці скверу, бути не повинно. Депутати проголосували за те, щоб Управління містобудування і архітектури скасувало підприємцю дозвіл на будівництво цих кіосків. Відтоді минуло п’ять робочих днів, а дозвіл так і не скасували. Тим часом кіоски скоро добудують.

Що не так із їхнім будівництвом, ми раніше пояснювали у сюжеті «Ларьки замість скверу у Рівному: як захищають і як перешкоджають швидкому відновленню зеленої зони»

Головний архітектор Рівного Дмитро Котляров сказав у коментарі «Четвертій владі», що завтра, 8 жовтня, підпише наказ про скасування паспортів прив’язки для кіосків біля «Сільпо». Він стверджує, що зробив би це і раніше, але проєкт рішення Рівнеради не опублікували на сайті після сесії 30-го вересня (зрештою опублікували 7 жовтня після обіду – ред.).

Нагадаємо, раніше Дмитро Котляров казав, що скасовувати паспорти прив’язки не хоче, бо це має робити суд.

У Регламенті роботи Рівнеради прописано, що рішення, які ухвалюють депутати, набирають законної сили після публікації на офіційному сайті і що публікуватися вони мають не пізніше ніж через п’ять днів після прийняття.

У випадку із МАФами біля «Сільпо» із публікацією тягнули до останнього – всі п’ять днів із п’яти дозволених.

Ми запитали секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна, чому досі протягом п’яти робочих днів проєкт рішення про скасування паспортів прив’язки кіосків біля «Сільпо» так і не опублікували (хоча встигла опублікувати, наприклад, два інші проєкти рішень, за які депутати проголосували того ж таки 30 вересня –  про надання статусу скверу земельній ділянці, розташованій на Київській (навпроти будівлі № 69) (це та сама ділянка, де будують кіоски) та про скасування паспортів прив’язки тимчасових споруду у Квасилові).

Віктор Шакирзян відповів, що «автори підписали його у понеділок, вівторок».

– А публікація була? – журналістка.

– Всі рішення завантажуються одночасно.

– Тобто воно вже опубліковане?

– Має бути вже опубліковане.

Насправді ж воно з’явилося на сайті за кілька годин після нашої розмови.

Що було раніше

Нагадаємо, підприємець Олександр Сачевчич 14 січня 2021 року отримав паспорти прив’язки тимчасових споруд за підписом колишнього заступника начальника управління містобудування та архітектури Андрія Юркова, якого у березні звільнили.

У вересні підприємець почав зводити свої кіоски на місці скверу біля магазину «Сільпо», що по вулиці Київська 69.

Крім того, що ларьки встановлюють на місці скверу, є ще кілька суттєвих порушень: підприємцю дозволили зводити тимчасові споруди, а експерти кажуть, що по факту він будує капітальні. Також за паспортом прив'язки кіосків мало бути 10, а на практиці – 14.

Коли тема кіосків біля «Сільпо» стала резонансною, на телеканалі ITV, який належить Роману Курису (про зв’язки Романа Куриса із нинішнім секретарем Рівнеради Віктором Шакирзяном можна почитати у розслідуванні – ред.), вийшов сюжет із ознаками замовного матеріалу.

У сюжеті фігурують нібито «активісти неформального молодіжного руху «Гонор» – чотири молодики із прихованими обличчями. Вони обклеюють мобільну кав’ярню плакатами із написами «Відсутність паспорту прив’язки = смітник», «Кантарія, роби згідно закону».

Коментуючи свої дії, один з хлопців не може пояснити, у чому мета акції, проте раптом згадує про прізвище депутата Рівнеради Миколи Бляшина та тимчасові споруди у селищі Квасилів, яких нібито стосується депутат і які нібито зведені із порушенням закону.

Прикметно, що «акцію» молодиків відзняли лише ITV. Решта рівненських ЗМІ про неї ні сном, ні духом. І сюжет порушує професійні стандарти журналістики – жодного балансу інформації, жодної повноти і достовірності.

Микола Бляшин підтвердив, що у Квасилові є тимчасові споруди біля супермаркету «Добробут», що вони належать його двоюрідній сестрі і що він не пов'язаний з її справами.

Зрештою депутати Рівнеради 30 вересня вирішили скасувати паспорти прив’язки і цим кіоскам.

Що буде далі з кіосками біля «Сільпо»  

– Управління державного архітектурного-будівельного контролю при виконкомі має провести перевірку в порядку архітектурно-будівельного нагляду, встановити факт самочинного будівництва і видати припис на знесення та виписати штраф підприємцю. Якщо не знесуть, то треба звертатися в суд, – пояснює експерт із питань земельного законодавства Георгій Могильний.

– Я так розумію, шо УДАБК могло би провести перевірку і без скасування паспортів прив'язки тимчасових споруд. Оце скасування додає якихось важелів впливу, на вашу думку? – журналістка.

– Так, вони мали можливість це давно зробити і від паспортів прив'язки взагалі не залежать.

– То що дає прийняття скасування паспортів?

– Поки є паспорти, забудовника можуть прикривати, розповідаючи, що це тимчасові споруди.

– Хто може прикривати? УДАБК, наприклад?

– Більше нікому – лише УДАБК та інші структури при виконкомі.

Ми запитали у начальника Управління державного архітектурного-будівельного контролю Рівненської міської ради Миколи Дядюся, чому на початку цієї історії не провели перевірку.

– Паспорти прив’язки видаються на тимчасові споруди, а ми не контролюємо тимчасові споруди. Їх контролює Управління містобудування і архітектури. Якщо є підстави і заява, тоді ми розглядаємо ймовірність проведення перевірки. Ось після сесії до нас письмово звернулися депутати від фракції «Голос» про проведення такої перевірки.

7 жовтня звернення депутатів розглянули. У кабінеті начальника управління ДАБК Миколи Дядюся, крім нього самого, були присутні його заступник Віталій Стасюк, спеціаліст з управління, депутат Роман Денисюк з помічником Віктором Максимчуком, депутат від «Голосу» Святослав Клічук та підприємець Олександр Сачевчич.

На засіданні в Управлінні ДАБК вирішили перевірити чи є порушення зі спорудженням кіосків біля «Сільпо»

Під час дискусії підприємець надав копію документу, що 24 вересня провів експертизу, щоб визначити, чи є бетонні майданчики його кіосків фундаментом (якщо є, значить це не тимчасово споруда, а капітальна – ред.).

– Я вам зачитаю висновок, – звернувся до присутніх начальник управління. – Ці залізобетонні елементи не являються фундаментом під капітальне нове будівництво. Цей залізобетонний фундамент є площадками, які призначені для встановлення груп тимчасових споруд №1 і № 2, відповідно до отриманих паспортів прив’язки. Підпис судового експерта Михайла Олександровича Фурсовича, – зачитав Микола Дядюсь.

Якщо вірити зачитаному листу від судового експерта Михайла Олександровича Фурсовича – ось це не фундамент

Підприємець неодноразово наголошував, що депутати створюють йому перешкоди в підприємницькій діяльності і це питання політичне та пов’язане з піаром партії «Голос».

Вислухавши обидві сторони, представники УДАБК одноголосно проголосували за проведення перевірки 12 жовтня о 15.00.

У розмові з журналістами Микола Дядюсь пояснив, що до цього заходу будь-що коментувати про те, чи є порушення на об’єкті, не буде.

Продовження теми: Доскасовувалися: чому кіоски біля «Сільпо» можуть побудувати попри спротив міської влади


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте