«Доступних ліків» стало більше: де їх можуть отримати жителі Рівненщини

Всього у Рівненській області 274 аптеки, де пацієнти можуть безоплатно або з доплатою отримати препарати за рецептом лікаря
Джерело
Ілюстраційне фото apteka.ua

Міністерство охорони здоров'я опублікувало оновлений список ліків, за які пацієнти із певними хворобами можуть платити лише частково або не платити взагалі. У цьому списку, порівняно із минулим, додалося 8 нових препаратів. Загалом у ньому 264 препарати, 85 із яких – повністю безоплатні для пацієнтів.

Програма «Доступні ліки» дозволяє пацієнтам з діабетом ІІ типу, серцево-судинними хворобами та бронхіальною астмою отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою.

Виняток – препарат для лікування ревматичних хвороб, за який пацієнти повністю платять самі.

– Препарат для ревматичних хвороб додали до «Доступних ліків» з ініціативи МОЗ. Коли його включили у протокол з лікування COVID-19, він практично зник з аптек. Міністерство вирішило додати його в реєстр, щоб пацієнти не купували ліки просто так, а отримували за рецептом, – пояснює представниця пресслужби Національної служби здоров’я Христина Петрик.

В оновленому переліку «Доступних ліків» є:

  • 200 препаратів, які передбачені для лікування серцево-судинних захворювань (62 з них повністю безкоштовні для пацієнтів); 
  • 48 – діабету ІІ типу (17 із них повністю безкоштовні для пацієнтів); 
  • 15 – бронхіальної астми (6 із них повністю безкоштовні для пацієнтів); 
  • 1 – для лікування ревматичних хвороб.

В програму входить 60% ліків українських виробників та 40% іноземних: з Угорщини, Німеччини, Румунії, Польщі, Швейцарії, Франції, Ізраїлю та Індії.

 – Найдорожчий безоплатний лікарський засіб – «Будесонід». Це суспензія, яку використовують хворі на бронхіальну астму, вона коштує 584 гривні. Для людини з астмою ці ліки безоплатні. За них заплатить держава, – каже директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Програма «Доступні ліки» діє на всій території України, і перелік медикаментів однаковий для всіх регіонів.

Пацієнт може отримати ліки у будь-якій аптеці, що уклала договір з Національною службою здоров’я, незалежно від реєстрації пацієнта і місця видачі рецепту.

У 2021 році «Доступних ліків» може стати більше

– З наступного року ми пропонуємо включити до програми ліки для пацієнтів, що мали інфаркт або інсульт. Ми проаналізували, скільки треба грошей на таке розширення програми, і були здивовані: близько 300 мільйонів гривень на рік. Це досить невеликі кошти для державного бюджету і шанс для суттєвого покращення здоров’я пацієнтів, – розповідає Тетяна Бойко.

Також НСЗУ пропонує додати до програми ліки для людей з розладами психіки та поведінки: хворих на шизофренію, з афективними розладами на кшталт депресії, із невротичним розладами та епілепсією. Для цього, за попереlніми підрахунками, треба 578 мільйонів гривень.

Тетяна Бойко каже, що міністерство охорони здоров’я ще не затвердило програму медичних гарантій на 2021 рік, тому наразі розширення програми «Доступні ліки» – поки лише ініціатива НСЗУ.

Як рівнянам отримати «Доступні ліки»

Як роз’яснюють у МОЗ, з 1 квітня 2019 року медикаменти за урядовою програмою «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт можуть виписати сімейні лікарі, терапевти та педіатри через електронну систему охорони здоров’я.

Як пацієнтам отримати ліки:

  • прийти на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким підписана декларація. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» неможливо;
  • лікар під час прийому виписує електронний рецепт на ліки;
  • на мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків;
  • за необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок із розділом про призначення ліків. В цьому розділі вказані виписані ліки та номер електронного рецепта;
  • пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Йому треба назвати номер рецепта;
  • пацієнт обирає один із препаратів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку й отримати його там.

Аптеки, які беруть участь у програмі, мають наліпку «Доступні ліки».

Де жителі Рівненщини можуть отримати «Доступні ліки»

На сайті НСЗУ можна знайти перелік аптек Рівненщини, де у пацієнтів є можливість отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки».

Всього у Рівненській області 274 аптеки, де пацієнти можуть безоплатно або з доплатою отримати препарати за рецептом лікаря.

Також можна подивитися на карті, де розташовані ці аптеки.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте