ДП «Ліси України» приховує інформацію про зарплати керівників рівненських лісгоспів

Заступника Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Віталія Суховича арештували з незадекларованими статками на мільйони доларів. А потім звільнили керівників лісгоспів Рівненщини. Нині державне підприємство приховує їхні зарплати
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук

«Четверта влада» у вересні надіслала запит Державному підприємству «Ліси України» з проханням надати інформацію про зарплати керівників рівненських лісгоспів за 2022-й та 2023-й роки. Замість того, щоб надати цю суспільно важливу інформацію, «Ліси України» відповіли, що ця інформація не публічна. Ми оскаржуватимемо цю неправомірну відповідь, а наразі розповідаємо деталі приховування інформації від суспільства.

Чому запит надіслали у ДП «Ліси України»

У вересні 2022 року Державне агентство лісових ресурсів України повідомило, що Кабінет Міністрів України реформував лісову галузь. Замість 24 обласних управлінь Держлісагентства утворили дев’ять регіональних офісів лісового та мисливського господарства.

158 українських лісгоспів об’єднали у Державне підприємство «Ліси України» (ДП «Ліси України»), яке складається з трьох рівнів: місцевих філій, регіональних офісів та центрального офісу.

На основі волинського та рівненського обласних управлінь лісового та мисливського господарства створили Поліський лісовий офіс.

Він координує роботу 19 філій, створених на основі колишніх лісгоспів.

Зокрема, роботу дев’яти філій на Рівненщині:

  • Березнівської,
  • Висоцької,
  • Дубенської,
  • Клесівської,
  • Костопільської,
  • Рафалівської,
  • Рокитнівської,
  • Сарненської,
  • Соснівської

«Четверта влада» звернулася із запитом про заробітні плати у рівненських філіях спершу до Поліського лісового офісу. Там повідомили, що у них у розпорядженні немає документів лісогосподарських підприємств Рівненської області.

Отримавши таку відповідь, ми зателефонували Наталії Молочко, що готувала відповідь від Поліського лісового офісу. Нагадали, що офіс, якщо не є розпорядником інформації, зобов’язаний переслати запит на філії лісових господарств або ДП «Ліси України».

Причина відмови

Але ДП «Ліси України» надіслали нам відмову. Написали, що ми не просимо інформацію про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров’ю та безпеці громадян, отже ця інформація не містить ознак суспільного інтересу.

Щодо філій, то тільки дві надали інформацію: Рокитнівський та Рафалівський лісгоспи.

Філії Соснівського, Березнівського та Костопільського лісових господарств у відповіді вказали, що керівник філії та заступники не є посадовими особами юридичної особи публічного права, тому «інформація не підпадає під дію частини 7 статті 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”».

Філії Висоцького, Дубенського, Сарненського та Клесівського лісгоспів взагалі проігнорували запит.

«Четверта влада» звернулася зі скаргою на ДП «Ліси України» до Уповноваженого з прав людини у Верховні Раді через порушення права у доступі до публічної інформації.

Дивіться також: Мільйони доларів і євро у валізах, пакетах та сумках: ДБР затримало колишнього головного лісника Рівненщини (фото і відео)


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте