Екостежка, благоустрій дворів, гідранти, майданчики для людей і собак: які проєкти можуть підтримати рівняни

На перехресті вулиць Богоявленської та Гагаріна хочуть відремонтувати аварійні сходинки
Джерело
Сторінка проєкту на сайті громадського бюджету

Щоб покращити місто саме так, як вам хочеться, є інструмент під назвою громадський бюджет.

Щороку на цей конкурс рівняни можуть подавати свої ідеї про ремонти, облаштування парків чи майданчиків, створення зон відпочинку чи озеленення, проведення культурних заходів тощо, а всі охочі повнолітні мешканці Рівненської громади за ці ідеї можуть голосувати.

Цьогоріч до 1 жовтня, зареєструвавшись на сайті громадського бюджету, кожна людина може проголосувати за три малі (до 250 тисяч) та три великі (від 250 тисяч до мільйона гривень) проєкти. Які наберуть найбільше голосів, ті і втілюватмуть у 2022 році на загальну суму приблизно 10 мільйонів гривень. Раніше ми вже розповідали про проєкти у сфері охорони здоров'яспорту, культури та освіти.

У цьому матеріалі розповідаємо про проєкти у категорії «Комунальне господарство». Їх на голосуванні 22.  

П’ять із них стосуються облаштування дитячих майданчиків. 

Дитячий майданчик «Сонечко» на Андрія Мельника, 10 у Рівному за 249 тисяч гривень. Зараз там є майданчик, але, на думку авторів проєкту, його «старі металеві елементи не радують батьків та дітей». Тому хочуть облаштувати нове, яскраве та безпечне місце для ігор, де зможуть бавитися «діти з сусідніх будинків та всього мікрорайону Північний».    

За кілька будинків від «Сонечка», на Андрія Мельника, 18 теж хочуть майданчик у дворі. Попередній там «застарів, не відповідає потребам дітей, не розвиває їх та не цікавить». Деякі з гойдалок, на думку авторів, є небезпечними. Тому вони хочуть новий майданчик і лавки для батьків по периметру. Просять на це 249 тисяч. 

Ще один майданчик за 250 тисяч пропонують зробити на Олени Теліги, 51, на Боярці. Обґрунтування те саме: дітей багато, майданчик біля будинку старий і небезпечний, а треба новий і гарний.

Ось так виглядає теперішній майданчик на Теліги, який хочуть осучаснити. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Замінити майданчик пропонують і на Лебединці, але дорожче – за мільйон. Пропонують дренувати ділянку під майданчик, щоб «після дощу він не стояв у воді», встановити гойдалки для дітей різного віку із гумовими сидіннями, «лазалки» у вигляді квітів, лавки для сидіння та смітники. Покрити майданчик, на думку авторів проєкту, треба корою дерева, бо так роблять за кордоном. 

Візуалізована на майданчику на Лебединці і така комаха. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

На вулиці Волинської дивізії, 11, на Північному пропонують облаштувати інклюзивний майданчик, де буде зручно бавитися дітям з «особливими потребами». Втім в описі проєкту не конкретизовано, які саме гойдалки та інші приладдя будуть на цьому майданчику і чому вони будуть інклюзивними. На облаштування просять 990 тисяч 800 гривень.

Ще шість проєктів називаються не надто конкретно – «благоустрій території». В кожному окремому разі це значить щось своє.

Наприклад, на Макарова, 4 за 195 тисяч хочуть установити металеві паркани, «садові лави» та смітники, а також завезти ґрунт для висадки декоративних дерев та кущів.

Аналогічний проєкт подали і для будинку на Макарова, 2.

На Дубенській зареєстрували три проєкти-близнюки… неясно про що. Пишуть, що подвір’я будинку не облаштоване, немає впорядкованих паркомісць та внутрішньобудинкового проїзду. Але які саме роботи збирають виконати в разі перемоги проєкту на голосуванні, не уточнюють. На Дубенській, 42 на загадкові роботи з облаштування прибудинкової території просять 200 тисяч, а на Дубенській, 44 та Дубенській, 40 – по 230 тисяч.

За мільйон гривень на лівому березі Басового кута пропонують розчистити берег і зробити приблизно кілометрову екостежку для прогулянок пішки чи на велосипеді. Початок доріжки мав би бути на вулиці Біляшівського, кінець – на вулиці Марусі Чурай поряд із Басівкутським городищем.

Зеленим позначено, де має проходити екостежка. Зображення зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Три проєкти стосуються життя тварин у місті. 

Зокрема, 144 тисячі гривень просять на стерилізацію безпритульних котів та кішок. Мотивують це тим, що на території Центру стерилізації неможливо стерилізувати і утримувати котів в післяопераційний період, але не пояснюють, чому неможливо. Якщо рівняни підтримають ідею, автори проєкту розраховують «стерилізувати 300 кішок, та каструвати 40 котів».

Також Центр стерилізації тварин хоче за майже мільйон гривень зробити підпірну стінку. Вольєри у Центрі розташовані над урвищем, яке розмивають дощі й ґрунт часом обвалюється. Це загрожує тваринам у вольєрах та людям, що працюють біля них.

Є ще один проєкт на тему тварин: на ділянці між школою № 2 та стадіоном «Авангард» пропонують зробити майданчик для вигулу та тренування собак. На це треба 700 тисяч гривень.

Ще два проєкти – про сходи.

Зокрема, пропонують зробити капітальний ремонт громадських сходів біля будинку на Князя Володимира, 36. На це потрібно 571 тисяча.  

На перехресті вулиць Богоявленської та Гагаріна хочуть відремонтувати аварійні сходинки та прибрати підпірні стінки, які не підлягають ремонту, а лише демонтажу, й облаштувати там «зручний громадський простір».

Далі – різне. На Князя Острозького, 1 пропонують установити памп-трек за 994 тисяч 700 гривень. Памп-трек – це спортивний майданчик для велосипедів у вигляді короткої закільцьованої траси. Він має містити повороти й невеликі пагорби, а кататися там можна також на роликах та скейтах.

За майже мільйон гривень хочуть організувати промислову переробку органічних відходів. Автори проєкту, серед яких науковці Національного університету водного господарства та природокористування, порахували, що проєкт окупиться за 3,5 роки.

У Квасилові за мільйон гривень пропонують замінити вуличні ліхтарі

За мільйон гривень пропонують облаштувати сквер у дворах будинків 73, 75 та 77 на вулиці Соломії Крушельницької. Зокрема, пропонують викласти там доріжки дерев’яними дошками, облаштувати різноманітні лавки, квітники, ліхтарі та невеликий майданчик для дітей.

Майданчик у сквері на Крушельницької автори ідеї уявляють так. Зображення зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

За 910 тисяч гривень на Майдані музики хочуть облаштувати сухий фонтан навколо скульптури «Арфа з янголом». Чаша такого фонтану прихована під решіткою, яка на рівні землі і з якої б’ють струмені води.

У Рівному на мільйон гривень пропонують установити гідранти для дозаправки пожежних машин водою. В описі проєкту йдеться, що ці гідранти слід розмістити біля особливо важливих об’єктів міста, але не уточнено, ні де саме, ні скільки їх має бути. Зазначають лише, що з 988 наявних у Рівному гідрантів 48 потребують капітального ремонту.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте