Майданчик, майданчик і ще раз майданчик: за що рівнянам пропонують голосувати у сфері освіти

Таке поле може з'явитися на території школи №26. Щоправда, у цієї школи на голосуванні ще два проєкти
Джерело
Сторінка проєкту на сайті громадського бюджету

Щоб покращити місто саме так, як вам хочеться, є інструмент під назвою громадський бюджет.

Щороку на цей конкурс рівняни можуть подавати свої ідеї про ремонти, облаштування парків чи майданчиків, створення зон відпочинку чи озеленення, проведення культурних заходів тощо, а всі охочі повнолітні мешканці Рівненської громади за ці ідеї можуть голосувати.

Цьогоріч до 1 жовтня, зареєструвавшись на сайті громадського бюджету, кожна людина може проголосувати за три малі (до 250 тисяч) та три великі (від 250 тисяч до мільйона гривень) проєкти. Які наберуть найбільше голосів, ті і втілюватмуть у 2022 році на загальну суму приблизно 10 мільйонів гривень. Раніше ми вже розповідали про проєкти у сфері охорони здоров'яспорту і культури.

Тепер про освітні проєкти, їх 32. У деяких школах чи садках по два і більше, але за правилами конкурсу, у комунальних закладах може бути лише один проєкт-переможець – за який віддадуть найбільше голосів.

Більшість із них стосуються встановлення на території шкіл спортивних майданчиків та полів для гри у футбол чи інші види спорту.

Зокрема, біля школи №23 пропонують встановити вуличні тренажери для всіх груп м’язів за 250 тисяч гривень. Доступ до майданчика, зі слів авторів проєкту, буде не лише для школярів, а й для всіх охочих.

Крім того, біля школи №23 хочуть відновити пішохідну доріжку вздовж стадіону за 151 тисячу та зробити поле для міні-футболу за мільйон гривень. Аналогічне поле пропонують зробити і біля школи №20.

Біля школи №10 пропонують зробити «багатофункціональний майданчик зі штучним покриттям» за мільйон гривень. Судячи з доданого до проєкту зображення, йдеться про поле для футболу та баскетболу.

На території школи №18 хочуть щось подібне – спортивне поле зі штучним покриттям, на якому можна грати у футбол, баскетбол, волейбол та теніс. Вартість – мільйон гривень.

На території рівненського ліцею «Престиж» за майже 250 тисяч хочуть облаштувати сцену та глядацьку залу просто неба.

Ліцей «Престиж» виділився на фоні інших шкіл і хоче не майданчик чи футбольне поле, а сцену просто неба. Ілюстрація зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Також майданчик із вуличними тренажерами за 250 тисяч хочуть установити на вулиці Миколи Негребецького, 20. За тією самою адресою стадіон хочуть переобладнати на футбольно-волейбольне поле зі штучним обладнанням, огорожею та освітленням вартістю 960 тисяч. В описі цих проєктів не вказано, якого навчально закладу вони стосуються, але за цією адресою ґуґл-мапа видає приміщення школи №5.

У Квасилівській школі-ліцеї хочуть облаштувати майданчик «Щасливе дитинство» для школярів молодших класів. Там зможуть бавитися з інші діти з Квасилова. Крім того, у цій самій школі хочуть і спортивне поле для футболу-баскетболу-волейболу за мільйон.

За мільйон гривень хочуть установити міні-спортивне футбольно-волейбольно-баскетбольне поле зі спеціальним покриттям біля школи №16, школи №3, а також на території Рівненського економіко-правового ліцею.

Біля школи №17 хочуть відновити покриття для баскетбольного майданчика за 240 тисяч.

У рівненському навчально-виховному комплексі «Колегіум» теж хочуть спортивне волейбольно-баскетбольне поле з гумовим покриттям, із огорожею та освітленням. Вартість – майже мільйон. Те саме поле хочуть і на території школи №26.

Також у школі №26 хочуть зробити «майданчик природодослідника» за 240 тисяч, де «вчителі природознавства, біології, географії, астрономії, фізики та початкових класів закладів освіти нашого мікрорайону зможуть проводити на майданчику природодослідника практичні заняття…». Втім з опису проєкту неможливо зрозуміти, що саме буде на цьому майданчику і чим там займатимуться учні.

Лише із зображення, що додається до проєкту, частково зрозуміло, яке обладнання потрібне для майданчика. Ілюстрація зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Третій проєкт для школи №26 – «інтерактивна студія творчого розвитку», де діти зможуть відпочивати і творити. Зокрема, в описі йдеться, що діти зможуть «безкоштовно записати власну музичну композицію, створити фонограму для виступу, зняти чи озвучити відеоролик». На це треба 250 тисяч.      

Облаштувати майданчик для дітей із вадами зору хочуть на території садка №35. Зокрема, на 75 квадратних метрах площі пропонують розмістити «бігову доріжку та смугу розгону для стрибків зі спеціальним покриттям, ворота для міні-футболу з баскетбольним щитом, велику гімнастичну стінку-скеледром, гімнастичний комплекс, колоду-змійка, рухомий міст, часткову огорожу». Все це за 250 тисяч гривень.

Спортивний клуб із художньої гімнастики «Золота осінь» хоче професійне килимове покриття за майже 248 тисяч. За словами авторів проєкту, без покриття, просто на підлозі, займатися менш ефективно і більш небезпечно.

У трьох школах Рівного один і той самий автор пропонує організувати STEM-лабораторії (абревіатура STEM у перекладі з англійської розшифровується як «наука, технології, інженерія, математика» – ред.): у школі №2, №27, №12.

Так має виглядати лабораторія, яку пропонують встановити у трьох рівненських школах. Зображення зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

У кожній школі це коштуватиме 980 тисяч. У лабораторії, за описом проєкту, має бути «3D-принтер, лазерний цифровий станок із числовим програмним управлінням, інтерактивна панель, комплекти з електроніки і робототехніки для навчання технічним і природничим дисциплінам, основам робототехніки, конструювання, промдизайну».

У Рівненському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті пропонують облаштувати клас контраварійної підготовки майбутніх водіїв із мультимедійним комплексом та автотренажерами. Це обладнання має допомогти людям, що вчаться водити, підготуватися до екстремальних ситуацій на дорозі. 

Майданчик для дошкільнят до школярів молодших класів пропонують встановити на території дитсадка №41. На це треба 249 тисяч.

За 248 тисяч реконструювати дитячий майданчик хочуть біля садка №40, куди ходять діти з особливими освітніми потребами. У проєктів вказують, що бавитись на цьому майданчику зможуть і інші діти, але у визначені години або на вихідні чи свята. У цьому ж таки садку хочуть ще один комплексний майданчик за 246 тисяч, де буде зона тренажерів, тенісний корт, велотрек.

У садку №2 на Боярці хочуть облаштувати майданчик за 750 тисяч, але не наводять деталей про те, що саме там буде. 

У садку №37 хочуть частково замінити огорожу і просять на це 278 тисяч.

У садку №44 за майже 250 тисяч хочуть відновити асфальтовану доріжку, пошкоджену корінням дерев та розмиту дощами.

На території садка №47 за 247 тисяч гривень пропонують облаштувати вуличний павільйон на 18 квадратів біля майданчика, де би діти могли бавитись в непогоду, і замінити окремі елементи на майданчику (які – не уточнено).


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте