Пофестивалити, зробити майданчик в парку чи тролейбус-музей: за що рівнянам пропонують голосувати у сфері культури

У 2022 році за гроші з держбюджету пропонують провести фестивль бальних танців
Джерело
Сторінка проєкту на сайті громадського бюджету

Щоб покращити місто саме так, як вам хочеться, є інструмент під назвою громадський бюджет.

Щороку на цей конкурс рівняни можуть подавати свої ідеї про ремонти, облаштування парків чи майданчиків, створення зон відпочинку чи озеленення, проведення культурних заходів тощо, а всі охочі повнолітні мешканці Рівненської громади за ці ідеї можуть голосувати.

Цьогоріч до 1 жовтня, зареєструвавшись на сайті громадського бюджету, кожна людина може проголосувати за три малі (до 250 тисяч) та три великі (від 250 тисяч до мільйона гривень) проєкти. Які наберуть найбільше голосів, ті і втілюватмуть у 2022 році на загальну суму приблизно 10 мільйонів гривень. Раніше ми вже розповідали про проєкти у сфері охорони здоров'я та спорту.

У цій публікації розповідаємо про 20 проєктів, які потрапили до категорії «Культура».

Більша частина цих проєктів – фестивалі чи інші події.

Всеукраїнський фестиваль бальних танців за 245 тисяч – щоб «об’єднати танцюристів з усієї України та підкреслити роль Рівного у цьому виді мистецтва». Де саме його хочуть провести, не уточнюють.

Віденський бал за 170 тисяч гривень. Там учасникам пропонують не тільки потанцювати у костюмах XIX століття й пройти майстер-класи від танцюристів-фахівців, а й підтримати грошима онкохворих дітей.

Театральний проєкт «ТеатРівне-2022» за 249 тисяч. У рамках проєкту хочуть провести аж два театральні фестивалі, орієнтовані на молодих митців. 

Дитячий конкурс до Шевченкових днів у березні 2022 року. На конкурсі діти декламуватимуть вірші Тараса Шевченка або співатимуть пісні на його вірші. На організацію просять 178 тисяч 500 гривень. 

Учасники фестивалю до Шевченкових днів у попередні роки. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

Рівненський фестиваль електронної музики «Атмосфера» за 240 тисяч. У 2022 році фестиваль проходитиме одинадцятий рік поспіль і відбудеться на День молоді на майдані Незалежності у Рівному. 

Дитячий міжнародний фестиваль народної хореографії та культури «Стежками Мавки» за 250 тисяч. Мета фестивалю – розвивати аматорське танцювальне мистецтво. 

Всеукраїнський фестиваль сучасної української авторської пісні та співаної поезії за 118 тисяч гривень мав би «піднімати національну свідомість і прищеплювати любов до рідного слова», а також «звернути увагу України на Рівненщину». 

Фестиваль стрит-арту у Рівному за 716 тисяч гривень. Під час фестивалю митці малюватимуть мурали, а всі охочі зможуть за цим спостерігати. Уточнюють, що муралів намалюють три. Які саме – мешканці Рівного серед представлених варіантів.

Сімейне свято музики на Майдані музики за 137 тисяч гривень. З опису проєкту не ясно, що достеменно відбуватиметься на святі. Зрозуміло лише, що охочі його відвідати матимуть вбратися в одяг, «пов’язаний із класичною музикою» та що на святі будуть присутні професійні музиканти. 

Рiвненський мiський фестиваль «Мелодія дитинства» за 230 тисяч. В описі йдеться, що під час фестивалю «особливі діти зможуть продемонструвати свої вокальні здібності на широкий загал». Однак неможливо зрозуміти, що мають на увазі під «особливими» дітьми – дітей з особливими потребами чи дуже обдарованих у плані співу. Концерт має відбутися у 2022 році до Дня захисту дітей на «зеленці» у парку Шевченка.

За 90 тисяч пропонують провести Свято вулиці Поштової. Зазначають, що Поштова – одна з найстаріших вулиць Рівного. Під час цього заходу люди мають вбратися у стилі 20-30-х років минулого століття. Буде виставка «творів майстрів народної творчості, майстер-класи».

Авторка цього проєкту зареєструвала ще один – «Ретро-посиденьки на вулиці Поштовій» за 150 тисяч. Під час проєкту має відбутися 10 зустрічей, на яких у приміщеннях, «оформлених у ретро-стилі», проведуть майстер-класи з виготовлення оберегів, ляльок-мотанок, вишивання, ліплення. 

Два проєкти стосуються парку Шевченка.

По-перше, у парку пропонують зробити бігову доріжку зі спеціальним покриттям, що запобігає травмуванню бігунів. Це коштуватиме майже мільйон гривень. Крім того, у парку Шевченка хочуть замінити старий дитячий майданчик на новий, теж за мільйон.

Це орієнтовне зображення дитячого майданчика, який пропонують облаштувати у парку Шевченка. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

За 202 тисячі пропонують відзначити людей, які мають вагомі досягнення у сфері культури та мистецтва. Переможці конкурсу отримають дипломи, статуетку «Золотий Тризуб», а їхні імена «назавжди встановлюються на Алеї Слави на Майдані музики».

У Квасилівській публічній бібліотеці за 200 тисяч хочуть установити металопластикові вікна та двері. «Старі двері та віконні рами пропускають вологу та не втримують тепло в приміщенні», через це неможливо належно обслуговувати читачів та зберігати книжки.

Вікна у квасилівській бібліотеці, які хочуть замінити. Фото зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

За 38 тисяч пропонують установити у центрі міста дідуха до Різдвяних свят. 

У мікрорайоні Новий двір пропонують облаштувати тренажерно-спортивний комплекс із урахуванням потреб людей з особливими потребами. Конкретно – встановити вуличні тренажери для всіх груп м'язів, зробити мощення бруківкою та благоустрій території.

За 345 тисяч пропонують установити «туристичний інформаційний кіоск» – цифровий сенсорний стенд, де буде інформація про туристичні місця Рівного, перелік музеїв, театрів, кафе тощо, інформація про транспортне сполучення, медицину, екстрену допомогу та інше. 

Орієнтовно так має виглядати «туристичний кіоск». Ілюстрація зі сторінки проєкту на сайті громадського бюджету

За мільйон гривень пропонують зробити музей із тролейбуса марки «Шкода» 1974 року випуску. У процесі реставрації у салоні хочуть збільшити кількість місць для сидіння, обладнати виставкові стенди та мультимедійний інформаційний екран.

Після реставрації тролейбус стане пересувним музейним пунктом: на стендах можна буде демонструвати тематичні експонати, на екрані – фільми. Тролейбус працюватиме на спеціально розробленому маршруті або на замовлення.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте