Екс-заступнику голови Рівненської ОДА, який брав хабар, присудили відвідувати психолога

Він може стати першим посадовцем на Рівненщині, який проходитиме програму пробації

Тарас Пустовіт, якщо не оскаржить вирок, зобов'язаний буде виправлятися завдяки зустрічам із психологом
Джерело
«Четверта влада»

29-го грудня екс-заступника голови Рівненської ОДА Тараса Пустовіта, якого судили за звинуваченням у вимаганні і отриманні неправомірної вигоди, визнали винним у завершеному замаху на шахрайство. І «прописали» психолога.

Суддя Дубенського райсуду Олександра Жуковська, після зачитування вироку, також розповіла що на екс-посадовця чекає робота із психологом.

– Тарас Олександрович, до вас застосовано іспитовий строк – це умовне звільнення, – звертається суддя до Тараса Пустовіта.

– Впродовж двох років ви зобов’язані будете виконувати покладені на вас обов’язки – з’являтися на реєстрацію до органу пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи чи навчання. Якщо побажаєте виїхати за кордон – тільки з дозволу органу пробації.

Також екс-посадовець зобов'язаний пройти пробаційну програму. Далі розповідаємо що це таке.

Суддя Дубенського райсуду Олександра Жуковська вважає що Тарас Пустовіт може виправитися без ув'язнення

– З вами буде проведена робота із психологом. Є спеціальні методики для того щоб не допустити в подальшому будь-яких подібних дій. Цього більше, ніж достатньо для вашого виправлення, – вважає Олександра Жуковська.

Сторони мають можливість оскаржити вирок суду. Якщо цього не станеться, він набере законну силу через 30 днів після оголошення.

Як суддя розповідала про обов'язки Пустовіта – у відео без коментарів:

Тарас Пустовіт і прокурор Василь Данілей, після оголошення вироку, ще не вирішили чи подаватимуть апеляцію.

«Людей виводять із ситуацій, щоб у подальшому вони не скоювали аналогічних злочинів»

«Четверта влада» поспілкувалася з начальником філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області Олександром Адамцем, щоб з'ясувати більше про систему пробації.

– Це така європейська практика, яка до нас прийшла, – каже посадовець. – Люди, які проходять в нас ці курси, відгукуються позитивно. Екс-посадовців по цій програмі у нас ще не було.

Закон про пробацію діє два роки, а пробаційні програми почали працювати з 2018-го року, тож тільки набирають оборотів. Зараз в області діє 18 пробаційних програм, тобто 18 людей проходять програми цього напрямку. Жодна програма ще не завершилася, бо програми досить тривалі.

– Це програми реабілітаційно-психологічно-юридичного характеру, – пояснює Олександр Адамець. – Тобто людей виводять із ситуацій, щоб у подальшому вони не скоювали аналогічних злочинів. 

За словами посадовця, куратор програми має повноваження визначати чи людина піддається пробаційній програмі.

– Якщо він під програму не буде піддаватися, тоді приймаються більш жорсткі міри, аж до позбавлення волі, – каже посадовець. – Тобто якщо людина уникатиме занять за програмою, його можуть позбавити волі.

– Програми – різні, – додає Олександр Адамець. – Залежать від того який злочин скоєно, в якому соціумі перебуває людина, і яка це особистість. Є програми від алко-, наркозалежності, інші – від протиправної діяльності. Тобто ми ще будемо дивитися, в яку програму його (Тараса Пустовіта – авт.) ставити.

Швидше за все, мова йтиме про протирецидивну діяльність, щоб у подальшому не створював аналогічних злочинів.

– Він буде приходити, спілкуватися, йому даватимуться задачі, робляться тести, зрізи на кожній стадії, – говорить Олександр Адамець.

– Є певні етапи, періоди. Заводиться справа і всі показники фіксуються. Виставляються певні бали, які додаються, і це відразу показує динаміку. Це така кропітка робота.

Більше про справу Тараса Пустовіта можна прочитати за відповідним тегом.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте