Ексначальник рівненського УКБ клопоче у суді, щоб його кримінальну справу закрили

Прокурор Віталій Юдкін (ліворуч) вивчає клопотання Сергія Кушніра (праворуч)
Джерело
Колаж – «Четверта влада», Дмитро Домащук

Колишній начальник Управління капітального будівництва Рівненської міської ради Сергій Кушнір, якого звинувачують у службовій недбалості, хоче, щоб прокуратурі повернули його обвинувальний акт, а позовну заяву проти нього у суді не розглядали.

13 листопада  він клопотав про це на засіданні у Рівненському міському суді.

Суддя Микола Бердій дав прокурору Віталію Юдкіну та начальниці юридичного відділу УКБ Ірині Ліпінській час ознайомитися із клопотаннями до 11 грудня. Тоді ж суд вирішуватиме, чи закриють справу Сергія Кушніра.

Нагадаємо, у жовтні «Четверта влада» писала, як Сергію Кушніру вручали обвинувальний акт під час судового засідання. Експертка у кримінальному праві тоді коментувала, що це може розвалити справу. Адже обвинувальний акт мають вручити перед тим, як справа потрапить до суду, а не навпаки.

Таке порушення процедури може спричинити два наслідки: обвинуваченого Сергія Кушніра або виправдають, або ж, якщо визнають винним, вирок може скасувати апеляція. 

До речі, суддя Микола Бердій на засіданні у жовтні не заперечував, щоб прокурор Віталій Юдкін вручав клопотання під час судового засідання, і не казав, що це – порушення.

Нині ж прокурор Юдкін не хоче нічого коментувати.

Після запитання: «Коли ви на минулому судовому засіданні вручали обвинувальний акт, ви ж, напевно, знали, що буде клопотання про повернення цього обвинувального акта?» – прокурор відповів, щоб журналістка зверталася до пресслужби.

Мовляв, вона перекрутила його слова попереднього разу. Але що саме перекрутила, прокурор так і не пояснив, відмовившись спілкуватися.

Нагадаємо у чому звинувачують екскерівника УКБ Сергія Кушніра.

2-го травня колишньому керівнику управління капітального будівництва Сергію Кушніру оголосили підозру у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки. Це частина 2 статті 367 Кримінального кодексу України.

За інформацією прокуратури, Сергій Кушнір у 2019-му не звернувся до львівського приватного підприємства «Артпростір», щоб воно виправило помилки та недоліки у проєктно-кошторисній документації, яку виготовило для реконструкції стадіону «Авангард».

Замість цього УКБ підписало договір із рівненською фірмою «Орбіта Будпроект» і заплатило їй 931 тисячу гривень. Із них 331 тисяча гривень – за ту роботу, яку мав би виконати «Артпростір» безкоштовно.

Адже згідно із договором, саме львівське підприємство «відповідає за недоліки проєктної документації, включаючи недоліки, виявлені згодом у ході виконання будівельних робіт та після їх завершення згідно з цією проєктною документацією».

На посаді начальника УКБ Сергій Кушнір працював до лютого 2021 року.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте