Фурлет Іван Володимирович

Джерело
Особиста фейсбук-сторінка

Начальник Управління транспорту і зв’язку Рівненського міськвиконкому з 29 червня 2021 року по 1 липня 2022.

Біографія

За даними Центральної виборчої комісії, народився 16 березня 1989 року у Володимирецькому районі (нині – Вараський район).

Освіта

Фурлет – магістр Житомирського державного технологічного університету зі спеціальності «Системи управління і автоматики», за даними зі сайту  Рівнеради. На фейсбук-сторінці вказано, що університет закінчив у 2011 році.

У ролику для фейсбук-сторінки «Вулична майстерня міста Рівне» вказав, що у 2014 році тиждень стажувався у німецькому місті Трір. Спостерігав за роботою міськради й комунальних підприємств.

У 2018-му році закінчив школу інтегрованого розвитку CANactions School for Urban Studies. Як пишуть на сайті Education.ua, школа відбувається у Києві. Освітні програми спрямовані на дослідження українських міст і розробку концепції їх розвитку.

Політична й громадська діяльність

Орієнтовно з 2009-го Іван Фурлет був громадським активістом. Про це він розповів у програмі «Політична кухня».

З 2012-го року – керівник Житомирського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу». 

У 2013-му, як він сам вказав у відео, був одним із організаторів Євромайдану в Житомирі та Києві. Був учасником і співорганізатором Житомирського обласного штабу та штабу ДемАльянсу в Житомирі та Києві.

З 2014-го – керівник Житомирської міської організації політичної партії «ДемАльянс».

З 2015-го року – керівник обслуговуючого кооперативу садівничого товариства «Вільське». 

У 2015-му році став депутатом Житомирської міської ради 7-го скликання від «Блоку Петра Порошенка „Солідарність“». На сайті ЦВК вказано, що до балотування працював технічним директором у приватному підприємстві «Радіопередавальний центр “Телерадіокомпанія Ефір”».

У 2015-му році Фурлета обрали членом постійної комісії з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій Житомирської міської ради.

З 2016-го року – співзасновник громадської організації «Агенція розвитку міста».

З грудня 2016-го року по січень 2020-го – директор комунального підприємства «Житомиртранспорт».

Фурлет мав пропрацювати на цій посаді до 2023-го року. Однак після звільнення заступника мера з питань транспорту Дмитра Ткачука він і сам написав заяву на звільнення. Також із депутатом Владиславом Пучичем (колишнім демальянсівцем) вийшов із фракції «Блоку Петра Порошенка».

У 2017-му році став членом робочої групи Міністерства інфраструктури України з впровадження електронного квитка в транспорті.

У 2020-му році балотувався до Житомирської міської ради від партії «Розвитку громад». Не пройшов.

До того, як потрапити у Рівне Іван Фурлет займався консультаціями організацій різних міст з питань політик розвитку громадського транспорту та впровадження систем е-квитка.

29 червня 2021 року призначений на посаду начальника Управління транспорту і зв’язку Рівненського міськвиконкому.

1 липня 2022 року звільнився з посади начальника Управління транспорту і зв’язку так і не втіливши задуманих реформ транспортної сфери у Рівному.

Участь у громадських протестах

На своєму ютуб-каналі Фурлет розмістив відео, де його та інших активістів оточили беркутівці. У назві вказав, що відео зняте біля резиденції Януковича 15 квітня 2013 року. У матеріалі BBC йдеться, що цього дня під Межигір’ям протестувало близько 50 демальянсівців, вони виступали проти ув’язнення активистів Василя Гацька й Максима Панова.

У вересні 2012-го був учасником акції протесту «Болт вам, а не сто тисяч гривень».

Суть протесту: активісти «ДемАльянсу» виявили порушення під час отримання закордонних паспортів. Людей разом із обов’язковими платежами при оформленні змушували сплачувати необов’язкові, як-от послуги ДП «Інформ-ресурси». Як йдеться у ролику, за оприлюднення цих схем ДП подало до суду, хотіло 100 тисяч гривень компенсації за завдану моральну шкоду. Активісти вирішили віддати підприємству символічний борг у вигляді болта.

Схожа ситуація була в Івана Фурлета у липні 2012 року. Паспортистка не прийняла в нього документи для оформлення закордонного паспорта. Вона вимагала додаткових паперів і сплати 207 гривень за послуги і бланк паспорта. На такі дії Фурлет подав до суду. В березні 2013-го суд визнав, що чоловік усі документи подав правильно, а сплачувати, крім 170 гривень державного мита, нічого не мав. З таким трактуванням погодився і апеляційний суд. 

У матеріалі «Української правди» йдеться, що пропри рішення суду, паспорт йому не видавали. Тому він прикував себе до батареї у кабінеті начальника Управління Державної міграційної служби в Житомирській області. Як пише «Молодь Демократичного Альянсу», начальник ДМС відмовився виконувати постанову суду, бо Фурлет не сплатив 207 гривень.

Отримати закордонний паспорт чоловіку вдалося у лютому 2014-го року. Як зазначає «Житомир.інфо», на наступний день пресслужба ДМС поширила інформацію, що паспорт вручили, аби уникнути ускладнення ситуації. Решта ж громадян будуть надалі сплачувати майже 400 гривень.

Іван Фурлет прикував себе до батареї, щоб йому видали закордонний паспорт. Фото із сайту «Української правди»

У судовому реєстрі видно, що цю справу оскаржували й у касаційному суді. Проте рішення було на користь Фурлета.

Також у реєстрі є рішення, у якому вказано, що в 2013-му році на Фурлета і ще 4 демальянсівців напали. Хтось підговорив одного з нападників знайти людей і побити двох активістів. Суд засудив двох виконавців замаху: одного – на 4 роки і 6 місяців, іншого – на 4 роки й 9 місяців.

Ми запитали в Івана Фурлета, кого саме «замовили».

– Напади були періодичними по кожному з активістів. Є мінімум 2 справи. У першій мали напасти на координаторів Євромайдану – Влада Пучича та Дмитра Ткачука – після одного з ефірів. Так склалося, що напад стався в момент, коли був я та інші активісти, тому нам вдалося схопити нападників. Другий був «успішний», напад на мене. На жаль, нападників не затримали.

Діяльність у владі

За часів депутатства Іван Фурлет долучився до розробки Концепції інтегрованого розвитку Житомира й Плану сталої міської мобільності. Як керівник КП «Житомиртранспорт», впроваджував електронний квиток у місті.

Однак через його впровадження між Фурлетом і керівником Житомирського трамвайно-тролейбусного управління Євгеном Демчиком розгорівся скандал.

Як пише сайт «20 хвилин», керівник «Житомиртранспорту» у соцмережі звинуватив Демчика в саботуванні впровадження електронного квитка. У ТТУ відмовилися прийняти на баланс партію валідаторів.

Сам Демчик написав, що так вчинив, бо щодо їх закупки є кримінальні провадження.

– Представники колективу повідомили мені, що існують кримінальні провадження, пов'язані із закупівлею валідаторів, і що вже не перший місяць наші працівники змушені ходити на допити в СБУ, не розуміючи, що відбувається, і що певний тиск позначається на якості їх роботи, – йдеться в пості.

Фурлет на це відповів, що під час кримінального провадження ніяких порушень не знайшли.

– Це провадження скоро відсвяткує свою другу річницю, однак жодних порушень ніхто не знайшов. Повторю, вважаю, що головною мотивацією цього кримінального провадження було бажання отримати вигоду, – зазначив Іван Фурлет.

Нам у коментарі Іван Фурлет зазначив, що кримінальні провадження закрили за відсутністю складу злочину, «а персонаж Євгеній Демчик з доганами був звільнений». Додав, що валідатори працюють у громадському транспорті Житомира.

Ще у червні 2021 року для телеканалу ITV новий начальник Управління транспорту і зв’язку розповів, що в Рівному також впроваджуватимуть План сталої міської мобільності.

Говорив, що потрібно «провести ґрунтовне дослідження і аналіз наявної ситуації» і що роботи з цього вже почали проводити. 

Для «Четвертої влади» Іван Фурлет уточнив, що для цього збирають базову інформацію із галузей. Зокрема разом із НУВГП провели дослідження мобільності.

Ще на початку серпня ми писали, що не так із цим дослідженням. Тоді соціологи пояснювали, що це опитування не досить фахове та занадто дороге.

Пізніше «Четверта влада» поспілкувалася з Іваном Фурлетом та Дмитром Ткачуком, які розповіли про це дослідження, а також про плани реформування транспортної галузі в Рівному: Платний проїзд пенсіонерам, електронний квиток, автобуси: як житомиряни реформуватимуть громадський транспорт Рівного.

Та чи то війна, чи відсутність політичної підтримки, але цим планам не судилося збутися. Іван Фурлет відмовився пояснити причини свого звільнення, а міський голова Рівного сказав, що через низьку зарплату.

Родина

Дружина – Катерина Фурлет (Горблюк). З 2017-го року – фізична особа підприємиця, займається комп’ютерним програмуванням.

У фейсбуку вказала, що в 2010-му закінчила Житомирський державний технологічний університет, вивчала бухгалтерський облік і аудит.

У 2011-му році з цієї ж спеціальності закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. 

У 2016-му закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство».

З 2009 по 2014 роки працювала секретаркою у регіональному відділенні «Демократичного Альянсу».

З 2011 по 2013 роки – помічниця бухгалтера у ПРАТ LeaseIT.

З 2013 по 2017 роки – юристка у фірмі «Пак-Трейд».

З 2017 по серпень 2020 років – фінансова контролерка у компанії SWP-Group.

З 1 вересня 2020 року й донині – спеціалістка з операцій доставок у компанії з розробки програмного забезпечення Enavate.

Подружжя виховує доньку Мирославу.

Брат – Павло Фурлет. З 2006 року – ФОП, займається комп’ютерним програмуванням. У фейсбуку вказав, що у 2005-му році закінчив Житомирський державний технологічний університет, спеціальність «Системи управління та автоматики».

З вересня 2020-го працює архітектором технічних рішень у компанії з розробки програмного забезпечення Enavate.

Батьки – Володимир і Надія. Матір у декларації за 2020-й зазначає себе заступницею начальника відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Управління Державної казначейської служби України в Житомирі.

Батьки дружини – Іван та Любов Горблюки.

– Батьки – пенсіонери. Вони та брат дружини жодної підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної зі мною не ведуть, – розповів нам Іван Фурлет.

Майно

У декларації за 2016 рік вказав, що володіє 0,02% частки в квартирі у 33 квадрати в Житомирі. Її вартість – 103 тисячі 126 гривень. В усіх наступних деклараціях зазначив, що квартира у його 100% власності.

Також з 2014-го року користується 6 сотками землі у Вільську на Житомирщині. Ділянка належить обслуговуючому кооперативу садівничого товариства «Вільське», представником якого з 2015-го року став сам Фурлет.

За даними витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, начальник управління має частку в будинку в Житомирі. Її йому подарували в 2013-му році. Ще одну частку купив батько в 1990-му році. Площа нерухомості – 237,3 квадрати. У деклараціях цієї інформації не вказано.

– У декларації вказана квартира, яка фактично і є згаданою частиною будинку, – пояснив Іван Фурлет. – У 2020-2022 роках йшла довга процедура її виділення між іншими п’ятьма співвласниками домоволодіння. Цього року в декларації буде також відображена частка у земельній ділянці, яка відноситься до зазначеного будинку і була юридично виділена нещодавно. Тобто це не нове майно, а раніше задеклароване і нарешті зареєстроване існуюче.

З 2017-го року вказує акції у ПАТ ЕК «Житомиробленерго» вартістю 26,25 гривні.

Доходи, заощадження

З декларації за 2016-й рік

Іван Фурлет:

  • 22 тисячі 774 гривні – зарплата в ТРК «Ефір».
  • 15 тисяч гривень – зарплата в ОК СТ «Вільське».
  • 5 тисяч 700 гривень – зарплата в «Житомиртранспорті».

Катерина Фурлет:

  • 10 тисяч 320 гривень – допомога по догляду за дитиною. 

З декларації за 2017-й рік

Іван Фурлет:

  • 95 тисяч 101 гривня – зарплата у «Житомиртранспорті».
  • 30 гривень – дивіденди у «Житомиробленерго».
  • 4 гривні – бонуси від «ПриватБанку». 
  • 420 злотих – збереження готівкою.
  • 231 євро – збереження готівкою.
  • 2 тисячі 614 доларів – збереження готівкою.
  • 2 леї – збереження готівкою.

Ми звернули увагу, що сума збереженнь у 2017 році не відповідає сумі доходів за 2016 рік. Іван Фурлет повідомив, що «не мав інших доходів».

– Якщо не помиляюсь, до 2016 року не було зобов'язань декларувати готівку взагалі чи до певного порогу. Тому раніше ця невелика сума заощаджень в декларації не відображалась, – розповів Іван Фурлет.

Катерина Фурлет:

  • 7 тисяч 740 гривень – допомога по догляду за дитиною.
  • 42 тисячі 604 гривні – зарплата від ФОПа Томчука Андрія Михайловича (засновника ТОВ «ПАК-Трейд»).
  • 19 тисяч 223 – за підприємництво.
  • 20 гривень – за донорство в Житомирському обласному центрі крові.
  • 200 доларів – збереження готівкою.

З декларації за 2018-й рік

Іван Фурлет:

  • 179 тисяч 50 гривень – зарплата у «Житомиртранспорті».
  • 98 гривень – дивіденди у ПАТ ЕК «Житомиробленерго».
  • 7 гривень – бонуси від «ПриватБанку».
  • 1 тисяча 500 гривень – гонорар від представництва фонду Конрада Аденауера.
  • 1 тисяча 296 гривень – кешбек в «Універсал Банку».
  • 1 тисяча 461 гривня – проценти в «ПриватБанку».
  • 285 гривень – проценти в «Універсал Банку».
  • 350 злотих – збереження готівкою.
  • 350 євро – збереження готівкою.
  • 4 тисячі 100 доларів – збереження готівкою.
  • 2 леї – збереження готівкою.
  • 23 тисячі 124 гривні – збереження у «ПриватБанку».
  • 20 тисяч гривень – збереження  в «Універсал Банку».

Катерина Фурлет:

  • 180 тисяч 299 гривень – за підприємництво. 
  • 1 гривня – проценти від «ПриватБанку». 
  • 346 гривень – проценти від «Універсал Банку» (спільний дохід подружжя). 
  • 1 тисяча 50 доларів – збереження готівкою. 
  • 107 гривень – збереження у «ПриватБанку». 
  • 12 тисяч гривень – збереження в «Універсал Банку».
  • 381 гривня – збереження у «Райффайзен банку Аваль».

З декларації за 2019-й рік

Іван Фурлет:

  • 228 тисяч 780 гривень – зарплата у «Житомиртранспорті».
  • 1 тисяча 487 гривень – проценти в «Універсал Банку».
  • 1 тисяча 111 гривень – кешбек в «Універсал Банку».
  • 1 тисяча 645 гривень – проценти в «ПриватБанку».
  • 420 злотих – збереження готівкою.
  • 252 євро – збереження готівкою.
  • 5 тисяч 220 доларів – збереження готівкою.
  • 2 леї – збереження готівкою.
  • 17 тисяч 532 гривні – збереження готівкою.
  • 5 тисяч 427 гривень – збереження у «ПриватБанку».

Катерина Фурлет:

  • 240 тисяч 998 гривень – дохід від підприємницької діяльності.
  • 3 тисячі 126 гривень – проценти в «Універсал Банку».
  • 1 тисяча 513 гривень – кешбек від «Універсал Банку». 
  • 500 доларів – збереження готівкою.
  • 22 тисячі 49 гривень – збереження в «Універсал Банку».
  • 15 тисяч 437 гривень – збереження у «Райффайзен Банку Аваль». 

З декларації за 2020-й рік

Іван Фурлет:

  • 2 тисячі 923 гривні – відсотки і бонуси в «Універсал Банку».
  • 106 гривень – відсотки у «ПриватБанку».
  • 29 тисяч 944 гривні – зарплата в «Житомиртранспорті».
  • 20 гривень – дохід від донорства у КНП «Обласний центр крові» ЖОР.
  • 27 гривень – дивіденди у «Житомиробленерго». 
  • 420 злотих – збереження готівкою.
  • 252 євро – збереження готівкою.
  • 5 тисяч доларів – збереження готівкою.
  • 2 леї – збереження готівкою.
  • 1 тисяча 200 гривень – збереження готівкою. 
  • 29 тисяч 286 гривень – збереження  у «ПриватБанку».
  • 41 тисяча 710 гривень – збереження в «Універсал Банку». 
  • 4 долари – збереження в «Універсал Банку».

Катерина Фурлет:

  • 380 тисяч 98 гривень – за підприємництво.
  • 4 тисячі 688 гривень – відсотки і бонуси в «Універсал Банку».   
  • 2 тисячі доларів – збереження готівкою.
  • 1 тисяча 304 гривні – збереження в «Універсал Банку».
  • 3 тисячі 693 гривні – збереження у «Райффайзен Банку Аваль».
  • 1 тисяча 717 доларів – збереження у банку «Аваль». 

Кредити

2018-й рік – Фурлет оформив 598 гривень позики в «Універсал Банку». Дружина в цьому ж банку взяла 1 тисячу 280 гривень кредиту.

2019-й рік – на Фурлетові – 8 тисяч 999 гривень кредиту в «ПриватБанку».

2020-й рік – зазначив за собою 10 тисяч 499 гривень кредиту в «Універсал Банку».

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за теґом Іван Фурлет


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» на donate.4vlada.com

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте