Ганжа Олександр Олександрович

Джерело
«Четверта влада», Влад Мартинчук

Начальник Головного управління Національної поліції у Рівненській області з 13 січня 2023 року. Полковник.

Біографія

Народився, за даними біографії, вказаної на сайті Головного управління Національної поліції у Рівненській області, 5 червня 1981 року у місті Мирнограді (колишньому Димитрові) на Донеччині.

Освіта

У 2002 році закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ (ХНУВС), спеціальність – «Правознавство».

У 2004 році – Харківську національну академію міського господарства за спеціальністю «Економіка підприємств».

Доктор юридичних наук. За даними із сайту ХНУВС, науковий ступінь отримав у грудні 2021 року: захистив дисертацію на тему «Службова кар’єра в органах Національної поліції України (проблеми співвідношення норм трудового та адміністративного права)».

У березні 2022 року людина з таким же ПІБ потрапила до списку «осіб, які володіють державною мовою на рівні вільного володіння другого ступеня». Тобто має рівень С2.

Робота

У біографії Олександра Ганжі йдеться, що службу в органах внутрішніх справ він розпочав курсантом ХНУВС у серпні 1998 року.

У червні 2002 року став дільничним інспектором міліції №2 Московського районного відділу Харківського міського управління УМВС України в Харківській області.

У грудні 2002-травні 2005 років працював слідчим, оперуповноваженим карного розшуку районних відділів та Харківського міського управління УМВС України в Харківській області.

У 2005-2015 роках служив у підрозділах управління боротьби з організованою злочинністю УМВС у Харківській області на посадах середнього та старшого начальницького складу.

У 2015-2018 роки був заступником начальника відділу боротьби з організованою злочинністю управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в Харківській області.

В Олександра Ганжі ми поцікавилися, чи проходив він переатестацію під час реформування правоохоронної системи.

«Проходив переатестацію у 2016 році, перебуваючи на посаді заступника начальника відділу кримінальної поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області. Рішення комісії – «займаній посаді відповідає», – відповів Ганжа письмово.

У жовтні 2018-грудні 2019 років працював начальником управління стратегічних розслідувань ГУНП у Харківській області.

З грудня 2019 по березень 2020 років – заступник начальника управління – начальник 1-го відділу управління стратегічних розслідувань у Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Березень 2020-січень 2023 років – заступник начальника ГУНП в Одеській області – начальник кримінальної поліції.

У липні 2021 року ЗМІ вказували його як т.в.о. начальника ГУНП Одещини. Для «Четвертої влади» він пояснив, що таке призначення було тимчасовим, бо у серпні 2021 року начальником став Микола Семенишин. «Суспільне» пише, що попередній керівник поліції Одещини Олег Бех подав у відставку.

У декларації, яку подав у березні 2021 року, Ганжа вказав себе членом Одеської обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

З 13 січня 2023 року – начальник Головного управління Національної поліції у Рівненській області.

Відповідно до біографії на сайті поліції, працює викладачем Одеського державного університету внутрішніх справ. Нам уточнив, що викладає «Оперативно-розшукову діяльність» для студентів 2-го курсу навчально-наукового інституту права та безпеки. Проводить лекції та практичні заняття онлайн. Працює на 0,25 ставки.

Також є майстром спорту України з кікбоксингу.

Родина

Дружина – Ганжа Тетяна Вікторівна.

З 2016 по 2018 роки у декларації вказувала себе слідчою Московського відділу поліції Харкова.

У 2019 році – фахівчинею в Харківському національному університеті внутрішніх справ. Протягом 2020-2021 років – старшою викладачкою кафедри криміналістики та судової експертології цього університету.

На сайті самого ХНУВС у січні 2022 року її представили старшою викладачкою кафедри криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки факультету №1 та капітанкою поліції.

Ймовірно, у 2019 році Тетяна стала кандидаткою юридичних наук: тоді підготувала автореферат дисертації «Методика розслідування умисних вбивств малолітної дитини або жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності» на здобуття такого ступеня. 

У 2021 році в декларації зазначила членство у професійній спілці атестованих працівників Харківського національного університету внутрішніх справ.

Подружжя має двох доньок: Анну та Олександру.

Батько – Ганжа Олександр Анатолійович. У мережі є багато людей з таким же ПІБ. Однак, за автобіографією керівника Нацполіції Рівненщини, родина Ганжів родом з Мирнограда на Донеччині.

У 2017 році Димитровський міський суд розглядав справу, де Ганжа Олександр Анатолійович був одним із потерпілих: колишній засуджений вкрав з могил рідних стовпчики з металевих огорож.

У липні 2019 року людина з таким ПІБ, як у батька Ганжі, імпортувала до України зі США «Джип Патріот» сірого кольору. В описі вказано, що його календарний рік виготовлення – 2013. На сайті ImportGenius зазначено, що авто мало пошкодження.

На «АвтоРіа» такий джип коштує від восьми до чотирнадцяти тисяч доларів.

Про матір Олександра Ганжі інформацію знайти не вдалося.

Батьками дружини, очевидно, є Віктор Данилович та Світлана Яківна Мирошники. Тетяна Ганжа спільно з ними володіє квартирою у Харкові (дані з її декларації). 

Тесть Олександра Ганжі, ймовірно, народився 1948 року: такі дані вказали на сайті ЦВК. У 2002 році він хотів стати народним депутатом України від партії «Єдність», однак його не обрали. Тоді його вказували завідувачем організаційного відділу міськвиконкому Харкова.

На аналітичній платформі YouControl вказують його і як керівника Харківської обласної організації української партії «Єдність».

У серпні 2004 року, як завідувача організаційного відділу Харківської міської ради, Кабмін до 350-ліття Харкова нагородив його почесною грамотою й пам’ятним знаком «За вагомий особистий внесок в соціально-економічний розвиток Харкова».

Із судового рішення зрозуміло, що він на пенсії.

З 2010 року Віктор Мирошник керує Харківським регіональним відділенням Асоціації міст України. На сторінці у фейсбуці відділення Віктора Мирошника вказали виконавчим директором. 

Перед Мирошником керівником відділення був колишній регіонал та народний депутат 8 та 4 скликань Михайло Добкін.

У 2013 році нині покійний міський голова Харкова Геннадій Кернес розпорядився створити робочу групу з питань організаційного забезпечення роз'яснення проєкту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. До її складу увійшов Віктор Мирошник.

У 2021 році Мирошник як виконавчий директор Харківського АМУ «увійшов до складу Міжвідомчої регіональної робочої групи при ХОДА для вирішення оперативних питань, пов'язаних із недопущенням нелегального обігу і роздрібної торгівлі пальним».

Освіту, очевидно, здобув у Харківському національному університеті радіоелектроніки. Закінчив університет у 1972 році.

Теща, ймовірно, є вчителькою української мови у Харківській гімназії № 55.

Ми хотіли дізнатися більше про сім’ю у самого Олександра Ганжі і уточнити інформацію, яку знайшли у відкритих джерелах, але у письмовій відповіді він був небагатослівним:

«У мене є сестра. У дружини – теж. Втім більше жодної інформації про свою родину надати не можу з міркувань безпеки. Адже в країні війна, а деякі члени моєї сім’ї перебувають на небезпечних територіях. Тому з огляду на це, не хотів би зараз говорити про особисте», – зазначив Олександр.

Майно

Олександр Ганжа з нерухомості має трикімнатну харківську квартиру, площею 63,9 квадрата, її вартість, за декларацією, 110 тисяч 165 гривень. Купив її через іпотеку у 2005 році.

Також, за деклараціями за 2019 та 2020 роки, безоплатно користується недобудованим гаражем у Харкові, площею 24 квадрати. Однак у декларації за 2018 рік він вказав, що гараж – його власність.

У письмовій відповіді щодо розбіжності даних Олександр Ганжа зазначив:

«Гараж недобудований, юридично не перебуває у моїй власності. Я ним лише користуюсь».

Декларація за 2019 рік каже, що власником гаража є обслуговуючий кооператив «Гаражно-будівельний кооператив ”Луч-4”». Він займається комплексним обслуговуванням об’єктів. У мобільному додатку «ГетКонтакт» номер кооперативу підписаний як «стоянка».

Дружина Тетяна Ганжа у 2000 році стала власницею будинку на 24 квадрати в селі Шелестовому Богодухівського району на Харківщині.

Володіє і гаражем у Харкові, площа – 16,1 квадрата, вартість – 7 тисяч 366 гривень (ціна – з декларації 2017 року). У спільній власності з, ймовірно, батьками має й харківську квартиру, площею 44,9 квадрата.

Володіє Тетяна ще й трьома земельними ділянками на Харківщині: 6,37 гектара у селі Білоусовому, 9 сотками – у селищі Пісочині та 6 сотками – у селищі Старому Салтові. У Пісочині ділянка, за даними з декларації 2017 року, коштувала 11 тисяч 700 гривень, а у Старому Салтові – 12 тисяч гривень.

За витягом з майнового реєстру, Тетяна Ганжа у 2006 році отримала державний акт на право власності на 6,14 гектара землі, але безпосередньо зареєструвала це право у 2020 році. Однак у деклараціях про це майно – ні слова.

«Четвертій владі» Олександр Ганжа пояснив, що це ділянка у Білоусовому, яка у декларації має площу 6,37 гектара:

«Це та сама земельна ділянка. Після адміністративно-територіальної реформи стало 6,14 гектара землі».

З початком служби Ганжі в одеській поліції сім’я почала тимчасово користуватися одеською квартирою, площею 73,7 квадрата, вартістю 1 мільйон 503 тисячі 480 гривень. У декларації вказано, що власником є юридична особа, яка сама, не уточнено.

Крім того, Олександр Ганжа орендував ще одну квартиру в Одесі у Петровського Михайла Михайловича. Площа – 80,8 квадрата.

«Хто такий Петровський Михайло Михайлович, у якого ви орендуєте квартиру в Одесі? Людина з таким же ПІБ у вересні 2021 року потрапила до списку «осіб, які володіють державною мовою на середньому рівні другого ступеня». Можливо, він також є працівником поліції, який складав такий тест», – письмове питання журналістки.

«Це житель Одеси. Жодних зв’язків з ним не маю – ані родинних, ані дружніх».

«Ви ще користуєтеся двома одеськими квартирами, які ви вказували у декларації за 2020 рік?»

«Користуюсь лише однією квартирою – службовою».

Яка саме з двох квартир є службовою, поліцейський у своїй відповіді не уточнив.

За майновим реєстром, чоловік з таким же ПІБ, як у керівника поліції Рівненщини, має ще нерухомість у Одесі. 

Зокрема, з 2021 року є власником двох нежитлових приміщень, площею по 6,7 квадрата. А у 2022 році почав володіти машиномісцем в Одесі, площею 18,1 квадрата. Олександр Ганжа підтвердив, що це майно належить йому.

Авто

За декларацією, власного авто сім’я не має, лише користується чужим. Так, дружина Ганжі безплатно користується «Ніссаном Рогу» 2015 року. Авто у власності Рудева Артема Олександровича.

Авто такої ж марки і року Артем Рудев завіз в Україну в 2018 році, очевидно, з Кореї. Із сайту «ImportGenius» зрозуміло, що Рудев – родом з Мирнограда на Донеччині. Для «Четвертої влади» Олександр Ганжа розповів, що це чоловік його сестри.

На «АвтоРіа» «Ніссан Рогу» 2015 року коштує від 9 тисяч 500 доларів до 16 тисяч 500 доларів. Ілюстраційне фото з «АвтоРіа»

До 2018 року Тетяна Ганжа була власницею «Міцубісі Лансера» 2008 року та «Мазди 626« 1989 року. Ціни на перше авто на «АвтоРіа» стартують від 3 тисяч 500 доларів, а на друге – від 700 доларів.

Доходи, заощадження, кредити

2015 рік

Олександр Ганжа:

  • 97 тисяч 607 гривень – зарплата від ГУНП в Харківській області;
  • 957 гривень – проценти в «Приват Банку»;
  • 80 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Тетяна Ганжа:

  • 16 тисяч 865 гривень – зарплата в ГУНП Харківської області;
  • 9 тисяч 554 гривні – дохід, очевидно, від надання землі в оренду для СТОВ «Колос»;
  • 1 тисяча 250 гривень – дохід від Харківського регіонального відділення Асоціації міст України (виконавчим директором якого є згаданий вище Віктор Мирошник). Ці гроші Тетяна Ганжа отримала за те, що «разово проводила там тренінг», письмово відповів Олександр Ганжа.

У 2005 році Ганжа взяв кредит у 18 тисяч доларів у «Приват Банку». Очевидно, для купівлі харківської квартири. У 2015 році позичив у батька 100 тисяч гривень, а у тестя – 65 тисяч гривень. У наступних деклараціях кредитів вже не вказував.

Нам у письмовій відповіді Ганжа пояснив, що гроші позичав, «аби погасити кредит».

2016 рік

Олександр Ганжа:

  • 112 тисяч 862 гривні – зарплата в ГУНП Харківщини;
  • 980 гривень – проценти в «Приват Банку»;
  • 100 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Тетяна Ганжа:

  • 89 тисяч 340 гривень – зарплата в ГУНП Харківської області;
  • 14 тисяч 906 гривень – дохід від надання майна в оренду для СТОВ «Колос»;
  • 81 гривня – проценти в «Приват Банку»;
  • 20 тисяч гривень – заощадження готівкою. 

2017

Олександр Ганжа:

  • 146 тисяч 467 – зарплата від ГУНП Харківської області;
  • 961 гривня – проценти в «Приват Банку»;
  • 63 гривні – проценти в «Приват Банку»;
  • 140 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Тетяна Ганжа:

  • 127 тисяч 446 гривень – зарплата від ГУНП Харківської області;
  • 16 тисяч 52 гривні – дохід від надання майна в оренду для СТОВ «Колос»;
  • 81 гривня – проценти в «Приват Банку»; 
  • 40 тисяч гривень – заощадження готівкою.

2018 рік

Олександр Ганжа: 

  • 178 тисяч 117 гривень – зарплата в ГУНП Харківщини;
  • 250 тисяч гривень – заощадження готівкою.

Тетяна Ганжа:

  • 105 тисяч 394 гривні – зарплата в ГУНП Харківщини;
  • 16 тисяч 451 гривня – зарплата за працю в Харківському національному університеті внутрішніх справ;
  • 18 тисяч 345 гривень – дохід від надання землі в оренду для СТОВ «Колос»;  
  • 170 тисяч гривень – дохід від відчуження рухомого майна для харківської торговельної фірми «Полюс». Вона займається торгівлею автомобілів та легкових автотранспортних засобів.
  • 37 тисяч 100 гривень – дохід від відчуження рухомого майна для Регіонального сервісного центру МВС у Миколаївській області; 
  • 250 тисяч гривень – заощадження готівкою.

2019 рік

Олександр Ганжа:

  • 291 тисяча 438 гривень – зарплата від ГУНП в Харківській області;
  • 17 тисяч 220 гривень – зарплата від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України в Харківській області; 
  • 154 гривні – вартість подарунка від Первинної профспілкової організації Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України всеукраїнської профспілки національної поліції;
  • 164 гривень – відсотки від «Приват Банку»;
  • 430 тисяч гривень – заощадження готівкою;
  • 13 тисяч 126 гривень – заощадження в «Приват Банку». 

Тетяна Ганжа:

  • 20 тисяч 638 гривень – дохід від надання майна в оренду для СТОВ «Колос»;
  • 155 тисяч 435 гривень – виплати військовослужбовцям у Харківському національному університеті внутрішніх справ;
  • 81 гривня – бонуси від «Приват Банку»;
  • 350 тисяч гривень – заощадження готівкою.

2020 рік

Олександр Ганжа:

  • 396 тисяч 318 гривень – зарплата від ГУНП Одещини;
  • 45 тисяч 119 гривень – зарплата від Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Харківщини;
  • 4 тисячі 717 гривень – зарплата від Одеського державного університету внутрішніх справ;
  • 307 гривень – інші відсотки від «Приват Банку»;
  • 27 гривень – інші бонуси від «Приват Банку»;
  • 430 тисяч гривень – заощадження готівкою;
  • 188 тисяч 850 гривень – заощадження в «Приват Банку»;
  • 3 тисячі 551 гривня – заощадження в «Приват Банку». 

Тетяна Ганжа:

  • 20 тисяч 638 гривень – дохід від надання майна в оренду для СТОВ «Колос»; 
  • 304 тисячі 664 гривні – зарплата від Харківського національного університету внутрішніх справ;
  • 82 гривні – інші бонуси від «Приват Банку»;
  • 350 тисяч гривень – заощадження готівкою;
  • 22 тисячі 932 гривні – заощадження в «Приват Банку».

Стежте за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Олександр Ганжа


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте