Камишанський Олексій Юрійович

Джерело
Фейсбук-сторінка Олексія Камишанського

Начальник Головного управління Національної поліції в Рівненській області із листопада 2020-го року.

Біографія

Із відповіді на запит Головного управління Національної поліції в Рівненській області, народився 9 березня 1980 року в Луганську. 

Освіта

У 2001 році закінчив Луганський інститут внутрішніх справ МВС України за спеціальністю «Правоохоронна діяльність».

У 2014 році – Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», спеціальність «Правознавство». 2018-го став кандидатом юридичних наук, захистивши дисертацію в Одеському державному університеті внутрішніх справ.

Робота

У 2001 році (після закінчення Луганського інституту) проходив службу на посадах середнього та старшого начальницького складу в підрозділах державної служби з боротьби з економічною злочинністю і підрозділах Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Луганській області.

У 2015-2016 роках – начальник відділу Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. 

У 2017-2018 роках – начальник Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За час служби його 12 разів заохочували відомчими нагородами. Двічі (у 2016 і 2017 роках) притягнули до дисциплінарної відповідальності. За що були догани, каже нам, що не пам'ятає.

18 листопада 2020-го призначений начальником Головного управління Національної поліції Рівненщини. Замінив Валерія Самчука, якого звільнили за станом здоров'я.

Доцент кафедри правознавства Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (Сєвєродонецьк). Кандидат юридичних наук.

«Четвертій владі» він розповів, що викладає дистанційно. Писав дисертацію протягом 8 років під назвою «Особливості методики розслідування розкрадань бюджетних коштів на підприємствах вугільної промисловості». Хоче на пенсії займатись викладанням:

– Я закінчив школу із золотою медаллю. В мене є потяг до наук.

Родина

Дружина – Камишанська Юлія Олександрівна. З 2016-го у Дніпрі зареєстрована підприємицею. Основний вид економічної діяльності – торгівля з лотків на ринках. За словами Камишанського, дружина має у Дніпрі магазин побутової хімії.

Мають спільного сина Данііла.

У дружини є син від першого шлюбу – це Станіслав Лобанцев.

Після призначення вітчима його пасинок теж переїхав до Рівного на роботу. Фото із фейсбуку Станіслава Лобанцева

Хлопець у 2016-му вступив до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на право. На початку 2020-го звільнився із Луганського апеляційного суду, де був секретарем засідань.

У тому ж році, переїхавши до Рівного з вітчимом, почав працювати помічником начальника загону з правової роботи другого державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Рівненській області з охорони об'єктів.

За словами Олексія Камишанського, пасинок місяць тому перевівся у ДСНС Луганської області.

Батьки Камишанського – Юрій та Тетяна. Зареєстрованого бізнесу не мали. Батько, вочевидь, помер. Людина з таким іменем як матір має судову справу зі спроби незаконного перетину кордону.

Батьки дружини головного поліцейського – Ніна та Олександр Церно. Теща була ФОПом, торгувала на ринку. Реєструвалась ще у 1995-му, у 2009-му припинила діяльність. Камишанський каже, що вона торгувала жіночим взуттям.

Майно

Нерухомість

За деклараціями, у 2013-му Юлія Камишанська зареєструвала будинок у 150 квадратів та дві ділянки (15 і майже 7 соток) у Петропавлівці на Луганщині. У 2019-му нерухомість продали Ларисі Байстрюченко за майже 750 тисяч гривень.

Це була дача Камишанських, каже поліцейський. Її вони купили невеликим будинком у 2006-му і добудували своїми силами. Продали, бо більше їм він не потрібен.

До 2017-го Камишанський вказував, що орендує нерухомість у Дніпрі. Із 2017-го переїхав до орендованої квартири у Сєвєродонецьку. У 2020-му переїжджає знову на орендовану квартиру у Рівному.

Окрім цього, в декларації будинок тещі, де родина із сином нібито зареєстровані із 2003-го. У тому ж році його придбали, за даними реєстру нерухомості. Дім розташовний у Луганську, його площа 87,7 квадратних метри.

Олексій Камишанський не живе там. Не вказував його раніше, бо не було вимог НАЗК вказувати майно, яким не користуєшся, вважає посадовець.

 Власної нерухомості ні головний поліцейський, ні дружина не мають.

Але Станіслав Лобанцев – власник двох нежитлових приміщень у Дніпрі площею 7,2 та 61,7 квадратів. Ще має 7 соток землі у 18 кілометрах від міста Дніпро і на березі річки Дніпро у селі Старі Кодаки. Там, згідно з декларацією, будує будинок.

Нерухомість на пасинка Камишанського зареєстрована у 2017-2019-х роках за договорами купівлі. Загальна вартість приміщень та землі у декларації більше 130 тисяч гривень. Хоча 7,5 соток землі у Старих Кодаках продають за 200 тисяч гривень. Пасинок же у декларації вказав її вартість 20 тисяч.

Нерухомість йому подарувала бабуся, матір його батька, каже Олексій Камишанський:

– Щоб він мав якесь майбутнє.

Магазин дружини не у цих приміщеннях, розповів поліцейський.

Тесть головного поліцейського Олександр Церно у 2017-му придбав квартиру у новобудові у Дніпрі, площею 65,9 квадратів. На вторинному ринку квартири у ЖК «Сімейний» (де є ця нерухомість) коштують понад 2 мільйони гривень. Але вклалися у нерухомість на стадії будівництва у 2016, вказано у реєстрі.

Цю квартиру, за словами поліцейського, теж купили для пасинка. Звідки гроші на неї, він каже, що не знає.

Ще одна квартира у Дніпрі належить Тетяні Камишанській. Її купили у 2020-му, вона теж у новобудові – ЖК «Набережний квартал». Комплекс практично на березі річки. Ціна на квартири тут стартує від 1,9 мільйона гривень.

Гроші на квартиру матері залишив покійний чоловік, який працював заступником гендиректора Луганського тепловозобудівного заводу, каже Камишанський. 

Але у цій квартирі матір не живе. Мешкає у Сєвєродонецьку на орендовані квартирі.

Авто

Юлії Камишанській належить Тойота Камрі 2016-го року. Вартість авта у декларації – понад 423 тисячі гривень.

Тойота Кемрі 2016-го року на ілюстраційному фото з auto.ria

До цього вона мала машину такої ж марки, але 2008-го року. ЇЇ у 2019-му продали за більше 236 тисяч гривень Сергію Ковальчуку, хоча вартість у декларації цього майна була меншою – 185 тисяч.

Ще одне авто – ВАЗ 2114 2011 року – загадково зникло із декларацій Камишанського. Ще у 2015-му воно було, а у 2016-му вже немає і не задекларовано доходів від продажу.

За словами Олексія Камишанського, він авто передав за генеральним дорученням товаришу, який зняв його з реєстрації. Каже, що не продавав його.

Нині таке десятирічне авто коштує орієнтовно 3 тисячі 800 доларів. Коли воно було п'ятирічним, мабуть коштувало дорожче. Чи справді на зарплату поліцейського, а тоді ще міліціонера, можна робити такі подарунки?

– Це не подарунок, а передача по генеральному дорученню, – відповідає поліцейський.

(Подарунок – грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової. Зі статті 1 Закону України «Про запобігання корупції»).

– А що це за товариш, як його звати? – журналістка.

– Якщо чесно, я цього не помню, але знаю, що там точно все по закону.

Пасинок головного поліцейського Станіслав Лобанцев їздить на Міцубіші Лансері 2015-го року. Зареєстрував його у 2019-му. Вартість у декларації понад 300 тисяч гривень.

Міцубіші Лансер 2015-го року ілюстраційне фото із сайту auto.ria

Доходи, заощадження

2015-й рік: доходів дружини немає. Дохід Камишанського: 187 тисяч 904 гривні зарплати від ГУ МВС України у Луганській області і 12 тисяч 879 від Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Заощадження: в Олексія Камишанського – 50 тисяч гривень, у дружини – 150 тисяч гривень, у пасинка – 30 тисяч доларів, у сина – 15 тисяч доларів. Усе – готівкою.

Гроші онукам подарували бабусі і дідусі, каже головний поліцейський.

2016-й рік: зарплата 109 тисяч 292 гривні Камишанського від Департаменту захисту економіки, 4 тисячі 985 від ГУМВС України у Луганській області. 325 тисяч дружини від підприємництва.

Заощадження: 15 тисяч доларів готівки у сина Данііла і 110 тисяч гривень у банку в дружини.

2017-й рік: 209 тисяч 416 гривень зарплати та 1 тисячу 200 гривень соціальної допомоги Камишанського від Департаменту захисту економіки Нацполіції. Дружина заробила 379 тисяч гривень від заняття підприємницькою діяльністю.

Заощадження не змінилися із 2016-го.

2018-й рік: 236 тисяч 462 гривень зарплати і 1 тисячу 265 гривень соціальної допомоги від Департаменту захисту економіки Камишанського. 495 тисяч 890 гривень – дружини.

Заощадження: 15 тисяч доларів готівки у сина Данііла і 119 тисяч гривень у банку в дружини.

2019-й рік: у Камишанського: 261 тисяча 264 гривні зарплати і 1 тисяча 295 гривень соцдопомоги від Департаменту захисту економіки Нацполіції, ще 64 тисячі 56 гривень від Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. У Юлії: дохід від підприємництва – 355 тисяч гривень, від продажу нерухомості – 740 тисяч 900 гривень, за продаж авта – 236 тисяч 372 гривень.

Заощадження: у дружини у «Приватбанку» 150 тисяч гривень та 30 тисяч доларів – готівкою, у сина Данііла готівкою – 15 тисяч доларів.

2020-й рік: дружина підприємницькою діяльністю заробила 295 тисяч гривень. Камишанський: 312 тисяч 656 гривень зарплати і 1 тисяча 390 гривень соцдопомоги від Департаменту стратегічних розслідувань, ще 97 тисяч 468 гривень від Головного управління Нацполіції у Рівненській області, 500 гривень подарунку від профспілки та 9 тисяч 719 гривень зарплати від викладання у Східноукраїнському національному університеті імені Даля.

Заощадження: у Камишанської 200 тисяч гривень у «Приватбанку», 200 тисяч гривень в «Універсал Банку», 30 тисяч доларів готівкою. У сина 15 тисяч доларів готівки.

Чорний PR і згадки у ЗМІ

У 2020-му році на сайті politica.com.ua (який займається чорним піаром) Камишанського звинуватили в зв'язках із російськими спецслужбами. Пишуть, що він начебто «кришував» незаконний видобуток корисних копалин і вирубку лісів. Це нібито відправляли до так званої ЛНР, а звідти до Росії.

У матеріалі також пишуть, що про самого Камишанського «підчищають» усі згадки в інтернеті, він свою репутацію «відмиває» в соцмережах за допомогою російських ботів, блокує ремонт доріг в області, «відмазує» від кримінальної відповідальності своїх друзів.

Олексій Камишанський у коментарі «Західному аргументу» заперечив інформацію:

– Ці публікації не мають нічого спільного із дійсністю. Це була спроба тиску у зв’язку із моєю професійною діяльністю. Виходячи зі змісту тих сайтів, на яких ця публікація була розміщена, неможливо встановити ані її автора, ані власника сайту (власник сайту політтехнолог і піарник Ігор Мізрах, – ред). Людина, яка її написала, не має жодної уяви про Луганську область.

– Переправити деревину та вугілля з території України на непідконтрольну територію фізично неможливо, бо немає ніякого транспортного сполучення. Також на території Луганської області повністю припинений незаконний видобуток корисних копалин. Останній випадок був у 2018 році, – сказав Камишанський.

Після призначення у Рівненську область Олексій Камишанський провів першу пресконференцію на якій наголосив, що повністю замінить штатну структуру головного управління поліції.

Також зазначив, що за їзду напідпитку звільнятиме, незалежно від рішення суду. Камишанський висловився і про необхідність легалізації бурштинового бізнесу. Більше у відео Суспільного: 

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Олексій Камишанський


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте