Чому не взяли прокурора: подробиці затримання з хабарем заступника начальника поліції Вараша

Обшук провели також в місцевій прокуратурі, але поки що обвинувачення прокурору не пред'явили
Джерело
Державне бюро розслідувань

Заступник керівника Вараського відділу поліції в Рівненській області отримав від депутата місцевої ради, підприємця, сина начальника Рівненської АЕС Євгенія Павлишина 39 тисяч гривень.

Поліцейський нібито мав передати ці кошти місцевому прокурору. Нібито саме прокурор знайшов порушення у будівництві торгових павільйонів, які депутат-підприємець не вказав у своїй декларації. І захотів грошей, щоб не реагувати.

Поліцейського затримували слідчий ДБР і оперативники СБУ
Гроші, які, за однією із версій, мали поділити між собою прокурор і заступник начальника поліції. За іншою, начальник поліції мав передати прокурору.
Вилучене у заступника начальника поліції Вараша

Прокурор грошей так і не отримав, мовляв, десь святкував день народження дружини і поліцейський не зміг з ним зв'язатися. Чому слідчі ДБР не дочекалися передачі грошей прокурору – наразі не відомо.

Слідчі ДБР розслідують кримінальне провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу (отримання неправомірної вигоди з вимаганням, особою, яка займає відповідальне становище). Відповідальність за такий злочин – від 3-х до 5-ти років позбавлення волі.

У ДБР кажуть, що перевіряють факт причетності до злочину прокурора місцевої прокуратури.

Як розповів «Четвертій владі» начальник другого слідчого відділу слідчого управління територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницькому Михайло Борусовський, слідчі вилучили у поліцейського 39 тисяч гривень. Підозрюваному оголосили підозру та тримають під вартою.

Суд дозволив внести заставу у розмірі 100 тисяч гривень.

Слідчі Державного бюро розслідувань провели обшук підозрюваного та обшук у місцевій прокуратурі Вараша. Перевіряють факт причетності до злочину прокурора.

Депутат Євгеній Павлишин здав ДБР правоохоронців, які вимагали в нього хабаря. Фото користувача vllikka в youtube.com 2016 року

У декларації депутата Вараської міської ради від Блоку Петра Порошенка Євгенія Павлишина не вказано, що він депутат міської ради – лише підприємець.

Він вказує, що живе сам, має торговий павільйон на 28 кв.м., торговельне приміщення (47,2 кв.м.), квартиру (67.7 кв.м.) і офіс (49.9 кв.м.) у Вараші.

Орендує у Кузнецовської міської ради три ділянки (150 кв.м, 150 кв.м, 21 кв.м). Має свою земельну ділянку на 128,5 кв.м. в Старій Рафалівці, Володимирецького району.

А також має квартиру (33,7 кв.м.) та кілька нежитлових приміщень в Ірпіні біля Києва. У формі змін до декларації за 2018-й рік вказує, що продав якусь нерухомість майже за пів мільйона.

Депутат вказав, що у 2018-му отримав майже 60 тисяч підприємницькою діяльністю і майже 31 тисячу за продаж нерухомості, це окрім тих пів мільйона, що вказані у формі змін до декларації.

Серед грошових активів – майже на 2 мільйона гривень товарів. Готівка на менш ніж 5 тисяч гривень та 650 доларів.

Затриманий заступник начальника живе з дружиною і сином. Мають у власності з дружиною квартиру у Вараші (49,6 кв.м.).

Ще поліцейський має 25% батьківської квартири (площа квартири 49,1 кв.м.) і 16,6% ще якоїсь квартири, спільно з родичами. Дружина має у власності третину квартири своїх батьків.

За 2018-й рік підозрюваний поліцейський отримав 156 тисяч зарплати. Дружина, посадовиця міської ради Вараша, отримала за рік майже 104 тисячі гривень зарплати.

Ми звернулися через Фейсбук до Євгенія Павлишина з проханням прояснити деякі моменти цієї історії, зокрема щодо не задекларованих приміщень, але поки що відповіді не отримали.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте