Голова ОДА розповів як з кожним роком життя на Рівненщині покращується

Але чуда не відбулось: як і кожного року зі снігом сходять дороги

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко розповів про сильні сторони Рівненщини
Джерело
hromadskeradio.org

Журналісти Громадського радіо побували в Рівному та поставили питання голові Рівненської ОДА Олексієві Муляренку щодо розвитку регіону, викликів та проблем і шляхів вирішення.

Говоримо про середню заробітну плату в регіоні та підприємства, інвестиційну привабливість і ремонт доріг, нелегальний видобуток бурштину та боротьбу з ним.

Григорій Пирлік: Нещодавно ви мали можливість відзвітувати перед глядачами суспільного мовника, телеканалу «UA: Рівне», відповісти на запитання незалежних журналістів, розповідали про 2017 рік і про досягнення. Зараз ви також можете відповісти: що ви вважаєте основним із того, що зроблено в регіоні за 2017 рік? 

[Звіт, про який мова у відео, – «Четверта влада»]

Олексій Муляренко: В цьому році дійсно є про що звітувати і розповідати, тому що 2017 рік був надзвичайно насиченим. Зараз у нас іде позитивна динаміка ще з 2015-17 років. Я кажу і про Рівненщину, й загалом про державу: вдається з кожним роком робити все більше.

Більше грошей витрачати на інфраструктуру, на будівництво, на реконструкцію шкіл, доріг, дитячих садочків. Позитивним є те, що це дозволяє робити зростаюча економіка, тому що витрачати кошти легко, але їх треба звідкись брати. Надзвичайно добре те, що за останні роки не є такою високою інфляція, є з чим порівнювати. 

Лариса Денисенко: Яка середня зарплата в людей у регіоні? 

Олексій Муляренко: Тенденція так само йде до збільшення, тому що є певні ринкові чинники, певні ринкові вимоги, плюс – уряд збільшив мінімальну заробітну плату, це так само вплинуло, плюс – відкрились кордони.

Люди в пошуках кращої долі виїжджають за кордон, багато людей повертається назад. А люди бізнесу мають збільшувати рівень заробітних плат і покращувати умови праці на підприємствах, тому що це ринок. 

Лариса Денисенко: Це реально робиться? 

Олексій Муляренко: Звісно. Якщо це не буде реально робитись, не буде кому працювати на наших підприємствах. Це реально робиться і завдяки цьому так само збільшується рівень заробітних плат. Думаю, на сьогоднішній день середня заробітна плата на Рівненщині десь близько 6-7 тисяч гривень, є підприємства, де ці зарплати на порядок вищі — наприклад, атомна станція – найбільше підприємство Рівненщини. 

Лариса Денисенко: У рейтингу інвестиційної привабливості регіонів за 2017 рік Рівне трохи покращило показники, але все ж рівень недостатньо високий, навіть не дотягує до середнього в рейтингу. Що, на ваш погляд, заважає, як це покращити і привабити інвесторів?

Олексій Муляренко: По-перше, дається взнаки загальна ситуація в країні. 

Лариса Денисенко: Наприклад, Дніпро та Харків за 2017 рік суттєво підросли в рейтингу інвестиційної привабливості.

Олексій Муляренко: Тут може даватися взнаки те, що Харків і Дніпро – це великі промислові центри. В нас так само є динаміка, коли підприємства, які успішно працюють довгий час на теренах Рівненщини, продовжують інвестувати в розвиток своєї діяльності, ці цифри так само лягають в статистику. 

Григорій Пирлік: Які підприємства, на вашу думку, є найуспішнішими в регіоні, крім атомної електростанції, яку ви згадали? 

Олексій Муляренко: У нас взагалі є деякі унікальні підприємства. Наприклад, 100% сірників виготовляється на Рівненщині – єдина фабрика, яка виготовляє сірники.

В нас виготовляється більше 50% скляної пляшки – це три великі склозаводи, які знаходяться на Рівненщині.

Більше 60% української фанери виготовляється на Рівненщині. В нас гарно пішла деревообробка. В цьому році був відкритий великий іноземний проект із іноземними інвестиціями (більше 25-ти мільйонів євро) в розвиток лісопереробної галузі.

Григорій Пирлік: Але не весь регіон так динамічно розвивається щодо промисловості. Під час ефіру на Суспільному ви відповідали на запитання про місто Острог, де, за даними громадян, не працює жодне підприємство. Які ще є проблемні райони щодо розвитку промисловості, що обласна влада може з цим зробити? 

Олексій Муляренко: Острозький район є більш аграрним, взагалі аграрний сектор у нас дав досить гарний приріст за минулий рік. Острог, мабуть, більш студентське та більш туристичне місто, і це треба активно розвивати.

Проблемними, мабуть, можна вважати наші північні райони, тому що там є наш плюс і наш мінус – наше сонячне каміння бурштин, який при нормальному законному врегулюванні може досить суттєво наповнювати казну країни та області.

Але сьогодні в зв’язку з тим, що там є процеси нелегального видобутку, по-перше, багато сил і ресурсів ми витрачаємо на боротьбу з цим явищем, по-друге, це дає свій відбиток на те, що люди з певною пересторогою думають, чи інвестувати їм в ці території. Зараз у цих регіонах важко знайти людей на роботу, тому що рівень заробітків на нелегальному видобутку трохи розбалував їх. 

Лариса Денисенко: Чи є прогрес у контексті того, щоб наблизитись до ситуації, яка може вирівняти баланс: розслідування, антикорупційне законодавство, припинити хабарництво. Що робиться і що буде робитися в 2018-му? 

Олексій Муляренко: В минулому році ми активно працювали над реалізацією постанови Кабміну щодо рекультивації земель. На жаль, і цей процес іде не дуже швидко, ми декілька разів протягом минулого та цього року звертались до ВР, вже перейшли до вимог (хоча це мало що дає) з приводу того, що нам треба законодавче врегулювання.

На сьогоднішній день ми силовим способом реагуємо на сигнали, які є стосовно видобутку нелегального бурштину, реагуємо, їдемо. Наскільки це ефективно, ви розумієте самі.

По-перше, задіяно надзвичайно великі сили, третій рік поспіль ми звертаємось до міністра внутрішніх справ, вони на наші звернення надають придані сили – Нацгвардія, Нацполіція, які працюють додатково в північних регіонах для того, щоб реагувати на ці дії. Закону немає, по суті, немає законодавчого регулювання. 

Григорій Пирлік: Я зустрічав думку, що Нацгвардія на місці швидко стає частиною цього корупційного механізму і за гроші певних старателів пускає на територію, а певних – ні. 

Олексій Муляренко: Думаю, такі випадки є — там скрізь працюють живі люди і ходять гроші у великій кількості. Ми так само знаємо про такі випадки. Для того відбуваються постійні ротації – люди постійно змінюються, щоб на одному місці довгий час не перебували одні й ті самі. 

Григорій Пирлік: Чи відомо вам, що поліцейські притягувались до кримінальної відповідальності за корупцію в цих бурштинових районах? 

Олексій Муляренко: Знаю точно, що в них такі внутрішні розслідування регулярно відбуваються. Додатково в нас минулого року правоохоронними органами було вилучено більше двох тонн бурштину, понад 200 мотопомп, 95 транспортних засобів, затримано 144 особи, які причетні до зазначеної незаконної діяльності.

Ми активно попрацювали по заповіднику в минулому році: закопали більше 800 метрів траншей, якими подається вода, фактично припинили дії з нелегального видобутку на території заповідника, був притягнутий до дисциплінарної відповідальності керівник заповідника. 

Григорій Пирлік: Одна з тем, яка є важливою, — це дороги. З ефірів, які у вас були, ми знаємо, що значна сума грошей була виділена на дороги цього року.

Але хочу спитати про конкретну ділянку. Багатьох людей вжахнула катастрофа, яка відбулася на трасі біля села Масевичі торік, коли в одній автівці, яка вилетіла на зустрічну смугу, одразу загинуло п’ять людей.

Серед коментарів, які я бачив щодо цієї теми, зустрічалися такі, що аварія сталася саме через незадовільну трасу, бо там є якийсь бугорок, і аварія була там не вперше. Чи було виправлено ситуацію на цьому місці? 

Олексій Муляренко: Варшавська траса — одна з найкращих доріг області. Щодо горбка прокоментувати важко – думаю, навряд чи там це усувалось, бо щодо цього ДТП тоді розглядалися інші причини (що водій міг і заснути, бо вони їхали досить довго, стан гуми). Правоохоронці були тоді більш схильні до технічних причин щодо цієї аварії. 

Лариса Денисенко: Але там дійсно небезпечна ділянка, про це говорило дуже багато людей, які відстежували ситуацію. Ця дорога під вашим відстежуванням чи під відстежуванням міністерства, яке цим займається? 

Олексій Муляренко: Все, що знаходиться в області, під нашим відстежуванням, але є конкретні відповідальні особи, які відповідають за ті чи інші речі. Будь-яке ДТП завжди треба розглядати комплексно – і стан водія, і стан дороги, технічного засобу. Стосовно ямковості і самого покриття, то це одна з найкращих доріг, яка є в Рівненській області. 

Лариса Денисенко: А що з іншими дорогами? 

Олексій Муляренко: В цілому в області проблеми є, зараз березень, тільки сходить сніг і погодні умови тільки починають давати нам можливість починати ямкові ремонти, до цього часу погода не дозволяла цього робити. Але чуда не відбулось: як і кожного року зі снігом у нас сходять дороги, як усі жартують.

Плюс-мінус така ситуація відбувається і цього року. Але, мабуть, треба порівнювати і казати про те, що відбулося в минулому році та що буде відбуватись із дорогами цього року. В минулому році рекордні приблизно 500 мільйонів гривень (з різних джерел фінансування) було витрачено на реконструкцію, відновлення, на ремонти, на будівництво, обслуговування автошляхів у Рівненській області.

Вдалося багато що зробити, почали реконструювати багато ділянок, деякі ділянки були відремонтовані на 100%. Служба автомобільних доріг на мою вимогу вже провела аналітику цих ділянок. Ті ділянки, які були якісно відремонтовані і здані в експлуатацію, відстояли добре, зауважень до них немає, плюс — є гарантія на всі роботи на три роки.

Є ділянки, які почали робити. Там нібито є ілюзія того, що асфальт поклали в минулому році, а в цьому році є ями, нерівності та інше. Це певним чином хибне уявлення. Це ділянки, які почали робити. Тобто роботи проходять в декілька шарів: там, де є значні пошкодження, це нижні шари асфальту, там роботи ще продовжуються. 

Григорій Пирлік: З ефіру на Суспільному я виписав собі, як ви відповідали на питання, чому ямковий ремонт під час приїзду президента та відкриття дитячого садочка робили саме для голови держави: «Я не вбачаю нічого поганого в тому, що, готуючись до прийому першої особи в країні, підлатали автошлях».

Ким ви себе усвідомлюєте особисто і кому підзвітним: президенту як людині, яка призначила вас на посаду, чи громадянам і платникам податків — і тоді дороги мають робитися в першу чергу для громадян, які там живуть? 

Олексій Муляренко: Я підпорядкований у першу чергу президентові і Кабміну як посадова особа, як керівник виконавчої влади в Рівненській області. Але ми в першу чергу працюємо для людей: і президент, і уряд, і прем’єр міністр, і я як голова адміністрації, і вся ОДА. Ми всі працюємо  на благо нашої території, нашої держави і Рівненської області зокрема.

Є певний протокол, є безпека, є президент країни, війна в країні. В Америці ні в кого не виникає питань, чому є заходи безпеки стосовно візиту президента.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте