Голова Рівненської облради зробив всі заходи відкритими для журналістів після скарги «Четвертої влади»

Нова Рівненська облрада запрошує журналістів на всі заходи
Джерело
«Голос України»

Журналісти можуть відвідувати сесії та інші заходи Рівненської обласної ради з дотриманням правил карантину та по одному представнику засобу масової інформації і по два (оператор і журналіст) від телеканалів. Це стало можливим завдяки тому, що новий голова облради Сергій Кондрачук відреагував на скаргу «Четвертої влади» щодо недопуску ЗМІ на першу сесію ради.

Про це повідомляє Інститут масової інформації.

– Про те, що перше пленарне засідання сесії буде закритим для журналістів, я довідався, напевно, безпосередньо перед самим засіданням. Мене це здивувало, тому що, відповідно до Закону «Про інформацію», засідання не може бути закритим для ЗМІ. Як людину, яка доволі довгий час працювала в ЗМІ, мене таке рішення здивувало. Тому одним з перших моїх рішень, коли вже було відомо про дату наступного пленарного засідання, було проводити його відповідно до чинного законодавства з можливістю присутності на ньому представників ЗМІ.

– Я точно знав, що це не зовсім законно – не пускати журналістів на сесії. Але дивився матеріал «Четвертої влади», де було розписано безпосередньо норми, статті які порушено. Це, напевно, зекономило мій час щоб з’ясовувати як має бути. Завдяки «Четвертій владі», де був розгорнутий матеріал, я зробив висновок як діяти далі, – розповів Сергій Кондрачук.

Водночас, додав він, рішення про обмеження кількості представників ЗМІ на засіданні облради було ухвалене з огляду на карантинні обмеження і низку нормативних актів, які взагалі обмежують перебування скупчень людей в окремих місцях.

– Журналісти зможуть безперешкодно потрапити й на друге, і на третє пленарне, і безперешкодно працювати, тому що обласна рада восьмого скликання відкрита, – запевнив голова обласної ради.

Сергій Кондрачук зазначив, що журналісти одного видання зможуть чергуватися на сесіях, щоб висвітлювати процес повно і водночас не створювати скупчень людей. Це стосується всіх заходів Рівненської обласної ради.

Так, Рівненська облрада запрошує 15-го грудня журналістів на друге пленарне засідання сесії облради восьмого скликання.

«Засідання відкрите для засобів масової інформації. Але задля дотримання карантинних норм запрошуємо по одному представникові від одного ЗМІ й по одній знімальній групі (журналіст, оператор) від телевізійних каналів», – повідомляється на фейсбук-сторінці Рівненської обласної ради.

Як відомо, другого грудня відеографа «Четвертої влади» та журналістів інших ЗМІ не пустили на перше засідання новообраної Рівненської обласної ради. Відмову мотивували карантинними обмеженнями, а саме розпорядженням голови облради «Про заходи в Рівненській обласній раді з метою попередження виникнення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19».

Медіаюристка повідомила, що посадовці порушили закон, і радила викликати поліцію у подібних випадках.

Так само після звернення «Четвертої влади» відкрили засідання для журналістів у Рівненській міській раді.

7-го грудня в закритій групі у фейсбук «Журналісти Рівного» представниця міськради повідомила, що засідання буде закрите для журналістів. Підтвердила вона це і після низки обурливих коментарів з посиланням на норми законодавства і публікацію «Четвертої влади», що це порушення прав журналістів.

Після цього заступниця головного редактора «Четвертої влади» Антоніна Торбіч винесла це питання на публічне обговорення у групу «Рівненщина політична». Наступного ранку, вже перед початком сесії, в міськраді повідомили що рішення змінили, і тепер журналісти зможуть бути присутні на сесії.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте