Прокуратура оскаржує земельний дерибан у Рівному після журналістського розслідування

Є шанс повернути роздерибанений гектар землі на вулиці Шухевича громаді Рівного
Джерело
«Четверта влада»

Рівненська міська рада ще в лютому 2020-го року віддала за безцінь, без аукціону, гектар землі в оренду. У липні «Четверта влада» оприлюднила розслідування про незаконність цієї передачі і звернулася в прокуратуру.

А днями Рівненська місцева прокуратура подала почала оскаржувати в суді надання забудовнику цієї землі.

Про судовий позов прокуратури «Четвертій владі» розповіла прессекретарка прокуратури Рівненської області Оксана Жужельська.

Земля, вартістю щонайменше 7 мільйонів, за безцінь дісталася будівельній фірмі.

Про це можна почитати і подивитися у розслідуванні: Не свята земля: як у Рівному «церковний гектар» по схемі віддали забудовнику

Передісторія цієї теми така. Двадцять років тому громада Всіхсвятської парафії отримала від міста в користування 1 гектар 34 сотки землі. Отримала безкоштовно. 

Минуло 20 років, а запланованого собору все ще немає (є лише невелика церква).

Рік тому служити в храмі почав новий настоятель. А разом з ним почалося будівництво. Ну, як почалося... З’явилося. На території храму у формі фундаменту поклали скріплені будівельні газоблоки.

Нині будівельні блоки мають ось такий вигляд. Парафіяни розповіли нам, що частину блоків розікрали

Церковники організували щоб тут поклали блоки, розбили ділянку на дві, продали блоки забудовнику зі шлейфом кримінальних справ ТОВ «Правильний вибір 4», під виглядом незавершеного будівництва будинку настоятеля.

На додаток до блоків, компанія отримала бонус від церкви – парафія не тільки продала блоки, але й відмовилась від гектара власної безкоштовної землі.

І тоді вже ТОВ «Правильний вибір 4» звернулася до міської ради щоб та віддала землю в оренду без аукціону, бо, мовляв, компанія тут має об'єкт нерухомості – незавершене будівництво.

І міська рада це зробила. У грудні 2019-го дала дозвіл на розробку проєкту землеустрою, а в лютому 2020-го затвердила цей проєкт. Однак, як з'ясувала «Четверта влада», 

навіть якщо цю купу блоків визнали незавершеним будівництвом, то воно не має статусу нерухомого майна (маючи яке, можна претендувати на землю без аукціону – авт.). Про це сказано у Цивільному кодексі і це підтвердив Верховний суд.

31-го липня «Четверта влада» оприлюднила розслідування про цей дерибан землі. Після цього звернулася в прокуратуру з проханням проаналізувати це порушення і зреагувати в межах своїх повноважень. А 26-го серпня Рівненська місцева прокуратура подала позов у суд. Просить суд:

  • Визнати незаконним і скасування рішення Рівненської міської ради в частині затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Правильний вибір 4», та в частині передачі товариству в оренду земельної ділянки на 49 років.
  • Визнати недійсним договір оренди вказаної земельної ділянки.

«Четверта влада» й надалі стежитиме за судовим перебігом цієї справи. Можливо, землю, вартістю щонайменше 7 мільйонів, вдасться повернути громаді і виставити на аукціон.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте