Чому голова Рівненської ОДА відмовляється відповідати на незручні запитання

Про рівненського «медіа-Януковича»

Голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко має таку ж проблему як і президент-втікач Віктор Янукович
Джерело
«Четверта влада»

Сьогодні голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко вчетверте відмовився відповідати на питання «Четвертої влади». Власне відмовився відповідати на питання рівнянам, хоч зрозуміти йому це, очевидно, складно.

Відмовляти у відповідях на запитання очільник області почав після публікації розслідування: «Собі, а не дітям: пріоритети голови ОДА у використанні бюджетних коштів».

«Не такі» запитання і «не такі» журналісти

Першу відмову отримав журналіст Петро Долганов, який готував публікації для «Четвертої влади», при підготовці матеріалу «Вчителі «профінансували» партію – головний освітянин Рівного очолив місцеву БПП».

Тоді голова ОДА пояснив свою позицію так:

– На жаль, «Четверта влада» для мене такий ресурс, якому я не даю коментарі. Це після останнього коментаря (насправді не коментаря – ред.) для Володимира Торбіча.

Через місяць Олексій Муляренко через свою радницю Ірину Михалевич відмовив у відповіді на запитання Антоніні Торбіч. Журналістка цікавилася в очільника області, чому він, як  депутат Рівнеради, голосував за зміну цільового призначення земельних ділянок на Басовому Куті.

Адже подібні рішення в подальшому дозволили забудовувати багатоповерхівками рекреаційну зону поруч водосховища. Дозволили, зокрема, людям кума Олексія Муляренка.

Вже за тиждень Олексій Муляренко знову відмовив у відповідях «Четвертій владі». Цього разу він не захотів спілкуватися телефоном з журналісткою Вікторією Максимчук, яка готувала матеріал про будівництво багатоповерхівки поблизу Краєзнавчого музею.

Тож рівнянам так і не вдалося отримати відповідь на запитання: чому облдержадміністрація усунулася від вирішення важливої для громади області проблеми.

Сьогодні після сесії облради Олексій Муляренко відмовився пояснити свою позицію щодо повернення боргу за дороговартісне медичне обладнання для Рівненського онкодиспансеру:

– Олексію Віталійовичу, «Четверта влада». Скажіть, будь ласка, пригадуєте про повернення боргу ПрАТ «УМТ» рішення? Обласна рада в минулому році виділила 20 мільйонів, – журналістка.

– Ні. – голова облдержадміністрації Олексій Муляренко.

– Ви писали про це у своєму Фейсбуці. Ви були одним із тих, хто підтримував це рішення.

– Це який? «Четверта влада»? Я не даю коментів «Четвертій владі».

– Ви зараз не даєте коментів не «Четвертій владі», а платникам податків за рахунок яких ви отримуєте заробітну плату і які хочуть знати на що витратили 20 мільйонів.

– «Четверта влада» викривляє всю інформацію. Я просто не даю коменти принципово «Четвертій владі».

 – Яку саме інформацію «Четверта влада» викривила можете сказати?

– Всьо. Я не спілкуюся з вами.

– Олексію Віталійовичу, ви зараз сказали, що «Четверта влада» викривляє факти, ви можете назвати?

– Тільки в письмовій формі.

– Ну ви ж сказали, що не даєте коментарів. Чому? Прокоментуєте нам?

– Ні. Я ж сказав, що ні. Ви що не чули?

Детальніше у відео:

Чи можна вплинути на чиновника, який відмовляє журналістам або уникає спілкування з пресою?

– В коментарях вони можуть відмовляти, тому що це їхнє право: давати чи не давати коментар, – пояснює медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова. – Посадовця за це можна критикувати, але це його позиція. От він не хоче надавати «Четвертій владі» коментарі і все.

Хоча він сам втрачає, відмовляючись відповідати на гострі запитання. А от на інформаційний запит він не має права ігнорувати.

Якщо відмовить, то буде або адміністративна відповідальність або через суду ви цю інформацію зможете отримати.

На Рівненщині виріс такий собі міні-Янукович у ставленні до журналістів

Маєток президента Віктора Януковича в Межигір'ї викрили журналісти-розслідувачі, але на показову гостину він запросив тільки зручних йому журналістів. Розслідувачам відмовив. Фото ТСН

Головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч на таку поведінку голови ОДА відреагував ще в липні на своїй Фейсбук-сторінці.

– Поведінка Олексія Муляренка говорить про його політичну незрілість, – коментує Володимир Торбіч систематичні відмови голови ОДА відповідати на запитання.

– Коли в посадовця слабка аргументація і є що приховувати, то дуже некомфортно говорити на незручні теми. Простіше відмахнутися – не коментую. Але така поведінка стратегічно програшна.

Я наголошую журналістам: нам коментарі (тобто тлумачення чи висловлення позиції з приводу чогось) зазвичай не потрібні. Нам потрібні відповіді на запитання. Факти. І ми маємо право запитувати як письмово так і усно. Це нам дозволяє робити як Конституція, так й інформаційне законодавство.

Тому така поведінка політика, на моє переконання, протиправна.

Він, через свої образи, позбавляє аудиторію відповідей і нібито уникає відповідальності. Але ми не припинимо задавати йому запитання і не припинимо цікавитись діяльністю високопосадовця обласного рівня.

Олексій Муляренко наймає радника, який дозволяє собі поширювати брехню про журналістів, блокує невигідних журналістів у Фейсбук, тепер обирає кому йому відповідати на питання, а кому ні. Мені це нагадує такого собі міні-Януковича, який теж уникав журналістів, які ставили незручні запитання, – ділиться Володимир Торбіч.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте