Городоцький виправний центр: умови не жахливі, але пліснява на стінах є

Представник Уповноваженої з прав людини побував у закладі, в якому голодував ув'язнений

Олександр Жорін виклав у фейсбук своє фото до і під час голодування
Джерело
Скриншот із сюжету «Четвертої влади»

Ув’язнений Городоцького виправного центру Олександр Жорін поскаржився у фейсбуку на умови та їжу в Центрі – з його слів, на стінах там пліснява, ліжка старі, а годують найдешевшими крупами.

Ув’язнений написав, що вважає такі умови порушенням своїх прав і тому вирішив голодувати. Ми поспілкувалися з керівництвом Центру та представником Уповноваженої з прав людини у Рівненській області про цю ситуацію.

Це одне з приміщень першого гуртожитку Городоцького виправного центру. Тут засуджені, яким обмежили волю, сплять. У кімнатах на 180 квадратних метрів розміщено 40-45 ліжок із окремою тумбочкою для кожного

Городоцький виправний центр № 131 розташований у селі Городок поблизу Рівного. Там відбувають покарання засуджені, яких позбавили волі, і ті, кому її обмежили.

Читайте також: Тюрма №131: Городоцький виправний центр – відео і фоторепортаж

Як пояснив нам у телефонній розмові виконувач обов’язків начальника установи Олександр Красновський, Олександра Жоріна перевели у Городоцький виправний центр взимку 2021 року на пом’якшенні умови відбування покарання з місць позбавлення волі.

Нині він належить до засуджених, яким обмежили волю. Засуджений обмежується у праві на вільне пересування та обрання місця проживання та обов’язково залучається до праці, але може виходити за межі виправного центру.

Виконувач обов’язків начальника установи пояснює, що засудженому заборонено користуватися соціальними мережами.

– В них є право на користування мобільним телефоном для зв’язку з родичами та близькими, але не для використання соціальних мереж і переписок там. Він порушує режим.

– Він живе у першому корпусі, разом з 40 іншими людьми. Всіх влаштовує, одного Олександра не влаштовує, – Олександр Красновський.

– А він до вас звертався з тим, що його щось не влаштовує?

– Можливо, в усній формі звертався. Якщо не підходить, то він має право написати заяву і його переведуть в інший виправний заклад.

– Це ви від мене щойно дізналися про допис у фейсбуку?

– Чого від вас? Оскільки він порушив режим, про його поведінку та наміри інформовані органи прокуратури та Західне міжрегіональне управління виконання покарань.

Ось які фото виклав у фейсбуку ув'язнений:

Регіональний представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини  в Рівненській області Андрій Преподобний розповів, що через два дня після публікації Олександр Жорін зателефонував до нього на службовий телефон. Через тиждень Андрій Преподобний відвідав установу.

– Я відвідав місце проживання засуджених, зафіксував умови, на які скаржились. Там треба зробити деякі ремонтні роботи. Щодо харчування чоловік пропонував, щоб у магазини, які є на території та за нею, частіше привозили картоплю, цибулю і розширили асортимент.

– Тепер я готуватиму службову доповідну записку та акт реагування, щоб умови у Виправному центрі покращили. Це лист до керівництва цієї установи та Західного міжрегіонального Управління виконання покарань.

–  Після листа є конкретний термін на поліпшення умов?

–  Термін визначений в законі України про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Там ранній термін місячний, але насправді ми ж розглядаємо скарги і звернення також в строки, тому відповідно, ставимо коли там це дійсно об'єктивно необхідно, тобто якісь коротші строки. Але насправді те, що я зафіксував, потребує фінансування, як мені пояснили.

– Це не класичні моніторинговий візит, там де комплексно перевіряється установа на дотримання прав засуджених взагалі. А предметна виїзна перевірка. Головне питання було в умовах утримання. Це стіни, це пліснява, яка на момент мого візиту в деяких місцях дійсно була. Це потребує фінансування і проведення ремонтних робіт.

– Я не готовий говорити, що там якісь жахливі умови. Вони потребують покращення. І це не єдина установа, яка потребує покращення.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте