Гроші були, а тоді зникли: чи варто сподіватися на велодоріжку понад Устею
Без заторів, ризиків потрапити в ДТП і з користю для здоров’я дістатися з одного кінця міста в інший?
Для цього у Рівному мала з’явитися «Зелена стежка» – зона над Устею, де можна комфортно їздити на велосипеді. Ще в 2017-му управління житлово-комунального господарства провело тендер на 2 мільйони гривень. Але фірма-переможець ці гроші так ніколи й не отримала. Розповідаємо, де вони загубилися, і чи слід чекати, що велодоріжку вздовж річки все ж побудують.
Спочатку «Зелена стежка» мала пролягати від проспекту Миру до Басового Кута по берегу Усті. Тепер пропонують зробити кільце, яке об’єднуватиме територіальні громади поблизу міста із Рівним. На це може знадобитися вшестеро більше грошей, ніж на початковий проект.
Ні стежки, ні грошей
«Зелена стежка» замислювалася як відпочинкова зона, каже архітектор Дмитро Котляров. Оскільки Устя пронизує все місто та поєднує райони з півночі на південь – від Північного до Басового Кута та через центр, облаштувати цю зону вирішили саме понад річкою.
Щодо цього проекту було два тендери. Перший – у травні 2017-го року. Але ним зацікавилась СБУ та скасувала всі пропозиції. Другий оголосили в липні. 2017-го. У ньому перемогла фірма «Фіалка» і мала облаштувати велодоріжку вздовж Набережної. Але ніяких зрушень за 2 роки не відбулось.
Заступник начальника управління житлово-комунального господарства Рівного Володимир Лап’юк на той час був у тендерному комітеті та контролював цей проект.
Відсутність велодоріжки на Набережній він пояснює тим, що гроші з проекту «забрали» депутати на сесії.
Безпідставно таке зробити не можуть, – мають бути вагомі причини, каже голова бюджетної комісії Рівнеради Олег Карпяк. Що точно сталося із «Зеленою стежкою» він не пам'ятає. Але припускає, що два мільйони з цього проекту перерозподілили на інші, бо знайшли недоліки у проектній документації.
Якщо проекти бюджетна комісія не погодила, управління можуть його допрацювати – усунути недоліки і знову подавати на погодження.
– Не пам'ятаю, щоб в управлінні житлово-комунального господарства в цьому році казали, що з проектом усе гаразд і що вони готові його реалізовувати, – каже Олег Карпяк.
Активісти не втрачають сподівань
Створити «Зелену стежку» запропонував активіст Юрій Ойцюсь. Щоб все ж реалізувати проект, до нього звернувся директор рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий. Він вважає, що оскільки сільські ради не змогли приєднатися до Рівного, треба налагоджувати співпрацю по-іншому.
За новим проектом, «Зелена стежка» буде довшою і дорожчою. Адже об’єднуватиме Шпанівську, Корнинську і Олександрійську територіальні громади із містом.
Руслан Сивий каже, що разом із Юрієм Ойцюсем проїхав усю «Зелену стежку» – це загалом 40 кілометрів. Громади, де проходитиме стежка, а також місто мають розробити проекти та порахувати їх вартість. Від трьох ОТГ Руслан Сивий план отримав, а від Рівного ще чекає.
– Громади потребують на свої ділянки від 2-х до 6-ти мільйонів гривень. Від Рівного очікуємо проект на 4-8 мільйонів. Але коли тут визначать ділянку і суму, ми ще не знаємо – місто поки мовчить, – каже Руслан Сивий.
Коли від Рівного отримають план, зможуть шукати фінансування.
– Це можуть бути державні кошти з фонду регіонального розвитку, – каже Руслан Сивий. – Можуть бути кошти від Євросоюзу на реформи в України. Можуть бути й інші джерела. Є багато ґрантів і донорів, які дають кошти на велодоріжки.
Після нашого спілкування із Русланом Сивим до нього зателефонував кандидат на посаду заступника голови Рівненської ОДА та екс-начальник управління інвестицій Рівного Сергій Гемберг. Він пообіцяв, що місто надасть проект стежки у вівторок 29-го жовтня.
1-го листопада Руслан Сивий повідомив, що від міста проект отримав. Зараз закінчує підготовку заявки для отримання фінансування «Зеленої стежки».
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти