Хомко зробив: фігурам меморіалу Слави у Рівному наростили носи і пальці

«Четверта влада» дізналася як це відбувалося і за чий кошт

Фігурам на пам'ятнику відновили носи, пальці та автомат
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

Пошкоджені фігури на Монументі Вічної Слави відновили. Ремонтувало фігури комунальне підприємство «Спецкомбінат» за власні кошти. 

У березні до поліції звернулася 70-річна рівнянка, що на пагорбі Слави на монументі у солдата та дівчинки зрізані носи, а в іншого солдата відсутні два пальці.

У поліції відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 297 Кримінального кодексу України – наруга над могилою. Санкція статті передбачає обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Пошкоджені частини монументу

Окрім того головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч знайшов у своєму архіві фото із сімейної прогулянки зроблені 13-го лютого 2016-го року. Як виявилося – вже тоді на монументі не було носів, пальців і частини автомата.

13-го лютого 2016-го року. Фото можна збільшити, відкривши в новій сторінці

Пізніше, один з читачів «Четвертої влади» Роман Пелех, звернув увагу, що про те, що у фігур рівненського меморіалу зрізані пальці писала ще Ліна Костенко у виданій 2011-го року книзі: «Записки українського самашедшего».

Ще один читач сказав, що пальців не було вже в 2002-му році.

Але тільки після заяви 70-ти річної рівнянки піднявся резонанс на всю країну – про відрізані пальці і носи написали десятки національних ЗМІ.

Тоді мер Рівного Володимир Хомко казав «Четвертій владі», що фігури відремонтують до 9-го травня.  

Ми перевірили обіцянку. Елементи, яких не вистачало вже на місці. 

Відновлений ніс солдата

– Спочатку звернувся до художників, до професіоналів, нам спочатку сказали 30 тисяч гривень, щоб відремонтувати, але ми своїми силами зробили, знайшли спосіб, – розповідає міський голова Рівного Володимир Хомко.  

Відновлювали пошкоджені фігури у КП «Спецкомбінат» за свої кошти.

Частину автомата, який спиляли, відновили

– Роботи виконував Василь Міхалінчік – це механік, зі своїми підлеглими вони методом холодного зварювання відремонтували фігури, там навіть не помітно, – каже мер.

– Вартість до тисячі гривень, це не тридцять тисяч які просили художники.

Начальник КП «Спецкомбінат» Микола Володько каже, що є кошти, які передбачаються на утримання пам’ятних місць. Він також зазначив, що відновлювали не лише фігури, але й букви на Монументі.

– Акти вандалізму в нас також були і по буквам і так само поміняли на твердий пінопласт підібрали краску і вони (люди, – авт.) так само відколупують цей пінопласт, – говорить посадовець.

Дівчинка вже з носом. Лишився тільки шрам

Майстер Василь Міхалінчік, який ремонтував фігурки, працює механіком у спецкомбінаті. Каже, що на роботу пішло близько трьох годин.

– Я роблю механіком то із залізом справу маю, і навіть якщо десь шматок заліза відпадає чи різьба  пропадає то ми давно користувались холодним зварюванням, – каже він.

Відрізані паліці наварені

– Є холодна сварка вона продається не змішана і її треба змішати з двохкомпонентним клеєм  воно стає як пластилін і ми його (фігурки, – авт) зліпили руками.

– Ми засверлили туди пару болтів і холодною сваркою виліпили макет і потім орієнтувались по фону обличчя і по пальцях і автомату і на ці болти поставили їх і за півгодини воно застигає і фарбу підібрали і скомпонували колір такий, – розповів майстер.

Цю обіцянку міський голова виконав. Можливо тепер влада подбає, щоб поремонтувати пошкоджені хмари на інсталяції героям «Небесної сотні» поблизу мосту через Устю.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте