«Я будував»: обвинувачений у самовільному будівництві бази відпочинку над Устею зізнався

Обвинувачений – власник фірми «Альянс Престиж буд»
Джерело
Інстаграм rivne_vidpochinok

До суду скерували обвинувальний акт щодо 38-річного рівнянина, йдеться у повідомленні Рівненської обласної прокуратури. Його підозрюють у самовільному будівництві трьох будинків на самовільно зайнятій ділянці. Мова про базу відпочинку «На Крейдяній», про яку ми у листопаді робили розслідування.

Чоловік не мав дозволу ані на користування ділянкою, ані на будівництво.

Його обвинувачують за частиною 3 статті 197-1 Кримінального кодексу України. За самовільне будівництво йому загрожує штраф від 17 до 68 тисяч гривень, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Із власних джерел у правоохоронних органах ми дізналися, що обвинувачений – директор та власник ТОВ «Альянс Престиж буд» Олександр Ситий. Запобіжний захід йому не обирали, за словами речниці прокуратури області Оксани Жужельської.

Про те, що будинки бази відпочинку на Крейдяній 19Б збудовані самочинно – без будь-яких документів, ми розповідали ми у розслідуванні «База самочинства: як у Рівному захопили берег річки та збудували будинки відпочинку».

Належали будинки фірмі «Протектор». Їх реєстрували як «будинки для відпочинку водіїв» цього підприємства. Те, що будувати без дозволів на захопленій землі в прибережній смузі – це злочин, власників не хвилювало. Як розповідав нам тоді власник фірми Павло Бублик, він просто хотів, щоб було «гарно і все».

Зареєстрували ж нерухомість як вклад до капіталу фірми від іншого підприємства – «Зігзаг зет». Ця фірма та ТОВ «Альянс Престиж буд» Олександра Ситого є відповідачами в одній судовій справі зі скасування власності на нерухомість. Також ми пояснювали, що останнє підприємство є наближеним до забудовника Сергія Качановського. Зокрема, з початку 2000-х до 2012-го воно йому належала, а у 2016-му він там мав право підпису, за інформацією Youcontrol.

У «Зігзаг зет» теж світяться наближені до Качановського люди. Зокрема, опосередкований власник «Зігзаг зету» Михайло Іжицький також є директором та співвласником кооперативу «Театральний», який продає квартири одноіменного житлового комплексу, інвестором якого називають Качановського. Олександр Ситий є ще одним співвласником цього ж кооперативу.

Коли ми шукали контакти Іжицького, то зв'язувались із Ситим і просили в нього допомогти. Він сказав, що той змінив телефон, Ситий нового номеру не знає і взагалі «не бачив його пів року».

Тоді ми почали питати про Крейдяну, 19Б. Він казав, що знає таку адресу, бо там «його знайомі орендують офісні приміщення», але про базу відпочинку не знає.

Після повідомлення прокуратури, ми знову зв'язалися із Олександром Ситим. І запитали, чи будував він ці будинки.

– Ну, а хто ж будував.

– Коли ми спілкувалися у листопаді, ви казали, що не знаєте про цю базу, а тепер виявляється, що ви підозрюваний.

(Сміється) А тепер я кажу навпаки, вас влаштовує така відповідь? Я будував.

На запитання, що Ситий буде робити далі, сказав: «жити-поживати». Каже, що нібито готовий взяти на себе відповідальність. 

Цьогоріч у січні ми писали, що суд скасував реєстрацію цих же будинків відпочинку. Заступник міського голови із питань будівництва та архітектури Олександр Миронюк тоді казав, що міська рада буде звертатись до суду щодо знесення будинків.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте