Хто живе в прибережній захисній смузі Басів кута: карта

Прізвища майже 70-ти власників. Депутати, посадовці, бізнесмени

На основі отриманих документів ми підготували інтерактивну карту мешканців прибережної смуги Басів кута
Джерело
google

Якщо вірити документам, то можна уявити, що донька народного депутата трьох скликань випасає худобу. Діючий народний депутат вирощує сільгосппродукти. Працівники водоканалу садять яблуні. Дружина прокурора косить сіно. Все це було б смішно, якби не було так сумно. Про іменитих «селян» Басів кута читайте далі.

«Четверта влада» продовжує вивчати проблеми земельного ареалу навколо озера Басів кут, з метою запобігти подальшому захопленню земель, незаконному будівництву та створенню навколо озера сучасної прогулянково-відпочинкової набережної.

Після перших двох публікацій у лютому ми пообіцяли розповісти хто і на яких підставах отримав землю в прибережній 50-ти метровій зоні водосховища Басів кут. Через кілька днів після цього викрали сервери із нашим сайтом та підпалили редакцію.

Одна з основних версій злочинних дій проти редакції, на нашу думку, саме з «прибережної зони Басів кута».

Дивіться перші публікації за посиланнями: Блиск і злидні прибережної зони рівненського Басів кута: початок (ФОТО, ВІДЕО)Як виглядає мажорна частина берегу Басів кута: продовження (ФОТО, ВІДЕО)

Та попри створені для редакції проблеми і перешкоджання ми з'ясували хто, як і коли отримав землю в прибережній смузі. Зокрема розвіюємо популярний у Рівному міф, що всі ці землі передані у власність ще в 90-ті роки.

Як так склалося, що рівняни не мають можливості прогулятися навколо Басівкутського водосховища та хто отримав ділянки у приватну власність про це у матеріалі.

Від 90-х до 2010-х: дерибан

6 червня 1995 року Верховна рада України вводить в дію новий Водний кодекс України. Цим кодексом передбачено ширину прибережної смуги водосховища – 50 метрів.

Ця смуга потрібна, щоб захистити водойму від забруднення і засмічення. І землі в цій смузі можуть перебувати тільки в державній і комунальній власності.

У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:

  1. розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
  2. зберігання та застосування пестицидів і добрив;
  3. влаштування літніх таборів для худоби;
  4. будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
  5. миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
  6. влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.

Але законом також встановлено хто саме і як саме має встановлювати цю смугу. І тут випливає кілька нюансів.

Перший нюанс кодексу: У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.

Людською мовою це означає, що якщо в прибережній смузі стоїть вже хата, то так вже і буде.

Хоча стаття 88 Водного кодексу передбачає, що можна прибирати і хати, і городи, і всю діяльність, що не відповідає вищенаведеним шести пунктам.

«Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг».

Але до 2010 року не було механізму як же ж винести зі смуги город, якщо він вже комусь належить.

У 2010-му вступив у дію Закон «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».

Але цей закон на користь громади біля Басів кута ще не використовували. Як і простіші механізми захисту землі (але про це в наступних публікаціях).

Другий нюанс кодексу: Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою.

Людською мовою це означає, що місцева влада має зробити проект землеустрою (документ на якому буде нанесена ця смуга). А також позначити її внатурі межовими знаками.

На час вступу в силу Водного кодексу 1995 року місцевою владою частини земель біля водосховища була Великоомелянська сільська рада.

Як ви гадаєте чи зробила сільрада проект землеустрою захисної смуги? Ви вгадали – ні. А от розпаюванню цих земель як сільськогосподарських паїв посприяла Рівненська райдержадміністрація, незважаючи ні на які там смуги.

У 1999 році ці землі приєднані з Великоомелянської сільської ради до меж Рівного.

– Було встановлення нових меж Рівненської міської ради, тобто розширили межі  міста Рівного на 2 тисячі гектарів. Це приєдналися: населені пункти Тинне, Новий Двір, плодорозсадник і частина (колгоспу) Волині, – розповідає голова управління Держгеокадастру у Рівному Людмила Джум.

Людмила  Джум також підтверджує, що більшість земель поблизу водосховища на час приєднання вже була розпайована. 

– Колгосп розпаював свої землі і повидавав сертифікати, а потім взамін видали державні акти. Сертифікати видавалися на підставі розпорядження рівненської райдержадміністрації, – розповідає голова управління Держгеокадастру у Рівному.

Сертифікати слугували правом власності у період роздержавлення 1994-1996 років. 

Начальник управління земельних відносин Сергій Таргоній каже, що близько 70-ти відсотків земель з правої сторони водосховища приєдналися уже роздержавленими.

Та навіть після цього, не зважаючи на норми Водного кодексу України, Рівненська міська рада з 2003 по 2011 роки (за керівництва Віктора Чайки, Юрія Торгуна, Володимира Хомка) дозволяє приватизувати ще низку земельних ділянок на березі водосховища. 

У рішеннях зазначають «без зміни цільового призначення». Але цільові призначення цих ділянок такі, що не відповідають режиму використання в прибережній смузі: для сільського господарства, садівництва, випасання худоби, будівництва.

Депутати, які голосували, і чиновники, які готували проекти рішень, не зважили на вимоги Водного кодексу для прибережної смуги. Жодних земель сільськогосподарського призначення там бути не може, як і садків, будинків та інших споруд.

Для того, щоб роздача в приватні руки земель мала вигляд законної, у 2000-му році Рівнерада приймає рішення затвердити прибережну захисну смугу всупереч встановленій законом 50-метровій відстані. Від 5-ти метрів до 50-ти.

У довідці до цього рішення пояснено чому так: «ця ширина обмежена городами громадян». Городами громадян! Тими городами, яких не має бути в захисній смузі, бо це прямо забороняє кодекс! 

А 2002-го року таку прибережну смугу Басівкутського водосховища закріпили 19-ма межовими знаками. І передали їх Рівненському міському тресту зеленого господарства.

І вже у 2018-му році Державне агентство водних ресурсів погоджує паспорт Басівкутського водосховища де зазначена 50-ти метрова водоохоронна зона, але захисної прибережної смуги, як частини цієї зони там немає.

У відповіді міськвиконкому за підписом міського голови Володимира Хомка сказано лише, що прибережна захисна смуга має бути уточнена та розроблятиметься за окремим проектом землеустрою.

Володимир Хомко не враховує, що така смуга, хоч і з порушеннями кодексу, але була встановлена ще за його попередника Віктора Чайки.

Контроль за створенням та дотриманням режиму використання прибережних захисних смуг кодекс покладає на виконком місцевої ради та на орган виконавчої влади з питань екології і природних ресурсів. В Рівному це міськвиконком, сектор Держагенства водних ресурсів України у Рівненській області та екоінспекція.

Ми поцікавилися у начальника служби кадастру управління містобудування та архітектури Романа Тишкуна чому в паспорт Басів кута не внесена проголосована у 2000-му прибережна смуга.

Роман Тишкун стверджує, що документація, на основі якої розроблений генплан, давно застаріла

Начальник нарікає на застарілі дані та недостатнє фінансування, аби розробити нові карти, а якість старих карт, на його думку, недостатня, щоб позначити прибережну смугу.

– Останні зміни в нашому генеральному плані затверджувалися в 2011-му, напевно, році. Він повністю розроблений на основі матеріалів топогеодезичної зйомки масштабу 1:2000, 1976-1987 років, – пояснює Роман Тишкун.

– Тому в генеральному плані задавати якісь питання чому та лінія іде так, а та так це нелогічно. Із-за того, що наш генплан апріорі, я його не рахую, якимось матеріалом, який міг би носити якусь нормальну достовірну інформацію.

Також зазначає, що законодавство говорить про те, що строки матеріалів минулих років не можуть бути використані без уточнення на місцевості – рекогностування.

– Якщо не було проведене рекогностування сертифікований інженер геодезист, чи на той час ліцензійна компанія не підтвердила факт того, що  вона відповідає дійсності, вона не може бути використана в проектуванні, – стверджує Роман Тишкун.

Реакція охоронців водних ресурсів

У відділі зв'язків з громадськістю Держводагенства України нас направили до головного спеціаліста вiддiлу державного обліку водокористування Владислава Мельника, адже саме він відповідальний за паспорти водних об’єктів у Рівненській області. 

«Четверта влада» запитала, чому у паспорті за 2018 рік не має зазначеної прибережної захисної смуги, адже у 2000-х була розроблена технічна документація, а у 2002-му були винесені в натурі межові знаки.

– В наявності у мене такої інформації немає і ми перевірити точно не можемо, як розробники записали, тому приходиться вірити, – каже Владислав Мельник. 

Чи це не суперечить законодавству пан Мельник також не може відповісти перенаправляє нас до начальника відділу координації діяльності територіальних органів Валерія Бабчука.

Валерій Бабчук з порушеннями в прибережній смузі радить звертатися в екоінспекцію. Фото із Фейсбук-стрінки Держводагентства

– Паспорт не передбачає винесення прибережних захисних смуг. Паспорт містить інформацію про нормативну ширину прибережної смуги, яка може бути. І інформацію про те винесена вона чи ні. А прибережна смуга виноситься окремим проектом землеустрою, – говорить Валерій Бабчук.

Коли ми нагадуємо, що у 2000-х уже була розроблена документація стосовно прибережних смуг, то спочатку відповідає категорично. 

– Ну значить проектант має переробляти цей паспорт, якщо це так. Держводагенство ж не знає цю інформацію. Ми дивимося лише на змістовну частину в плані чи вона заповнена, чи ні, – каже начальник відділу. 

Але одразу змінює думку і додає, що ця інформація не паспортна, не паспортом встановлюється, а головне проект землеустрою.

– Паспорт носить лише інформативний характер про прибережну смугу. Це нічого не значить, якщо вона там не записана. Паспортом лише визначаються технічні характеристики і параметри безпосередньо водосховища, – зауважує пан Бабчук.

А ще посадовець пояснює до кого слід звертатися з приводу городів, будинків і садків у прибережній смузі:

– Якщо землі були виділені з порушенням водного законодавства, то це прокуратура має щось робити. А вказувати на порушення має екологічна інспекція.

Телефонуємо в Державну екологічну інспекцію у Рівненській області, аби дізнатися, що роблять для того щоб зберегти набережну для рівнян.

Проте заступник начальника Державної екологічної інспекції у Рівненській області Сергій Пашковський каже, що вони майже безсилі.

Сергій Пашковський нарікає на мораторій на перевірки. Фото UA:Рівне

–  Це раніше, коли прокуратура здійснювала нагляд за діяльністю екологічної інспекції, то інформацію на прокуратуру ми подавали постійно. Але потім були накладені мораторії, – розповідає Сергій Пашковський.

Пан Пашковський каже, що починаючи десь з 2014 року в області був запроваджений мораторій спочатку Рівненською обласною радою, потім всеукраїнський, стосовно здійснення заходів державного нагляду, зокрема і в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Після цього перевірки як такі були заборонені і державна екологічна інспекція здійснювала свої перевірки тільки за запитами або за згодою вищестоящих органів.

– Наприклад, якщо зараз хтось звернеться з вимогою провести перевірку, нам потрібно аргументувати проведення цієї перевірки, направити у регуляторну службу в Київ і отримати дозвіл. Тільки після цього ми можемо провести перевірку.

Владислав Пашковський не пригадує чи були будь-які звернення цьогоріч стосовно забруднення, будівництва поблизу Басового кута. 

Проте зазначає, що питання по забрудненню Басівкутського водосховища актуальне кожного року.

– А що можете порадити, хто і що може зробити з цими ділянками у прибережній смузі? – питаємо.

– Ну, скажемо так… Я навіть не знаю, що вам порадити. Це скоріше треба радити тим, хто уже побудувався. Всі ж дозволи вони отримали.

Виходить, що документація корява, «писана на коліні», за всіх керівників міста влада її не виправила, але землю роздавала щедро, не зважаючи ні на прибережні смугу, ні на рекреаційну зону (ще ширшу), в якій будувати житла не можна. А охоронці водних ресурсів весь цей час на це не зважали.

«Нові селяни» Басів кута

Деталі того як передавалися земельні ділянки і як ми отримували інформацію, як опрацьовували сотні аркушів документів – в іншому матеріалі. Як і огляд біографій найвідоміших «селян» прибережної смуги.

Селянами ми називаємо мешканців маєтків, частина яких споруджена на землях сільськогосподарського призначення.

До вашої уваги перелік депутатів, рестораторів, бізнесменів та бізнесвумен, які мають у власності земельні ділянки у прибережній 50-ти метровій захисній смузі водосховища Басів кут.

На Гугл-карті можна побачити усі нанесені на кадастрову карту земельні ділянки навколо Басового кута, які потрапляють у 50-ти метрову прибережну смугу.

Клікнувши на земельну ділянку ви побачите власника, площу, відстань від води, рік та підстави її видачі, існуючі обмеження, фото. А нижче інформація про статус власників подана таблицею.

Журналісти «Четвертої влади» намагалися обійти і лівий (біля вулиці Басівкутської), і правий береги (біля вулиці Чорновола) водосховища та нам цього не вдалося.

У деяких місцях огорожі сягали урізу води, місцеві жителі напроти своїх ділянок побудували власні пірси, вхід у деякі з них огородили і повісили замки, відокремили місця під власний сад, облаштували лавочки, альтанки та поставили мангали.

Для прикладу, ділянки колишнього голови Рівненської обласної ради, кандидата в народні депутати, мільйонера Данила Корилкевича та його дружини обгороджені не лише на березі, а і в воді

Представляємо вашій увазі топ найближчих до води власників правого берега Басового кута.

До першого списку входять 38 власників. До другого – на лівому березі – 30 власників.

У наступній публікації ми оприлюднимо позицію багатьох з цих власників (в першу чергу публічних осіб та тих, чиї ділянки займають більше простору ніж в документах), стосовно того як і чому вони отримали цю землю та як її використовують.

Ми власноруч вимірювали відстань від води до парканів 22-24 травня

У списку зазначено власника, його статус, відстань ділянки від урізу води (журналісти вимірювали власноруч рулеткою, можлива похибка не більша 1-2 метра), цільове призначення, дата державної реєстрації права та підстава реєстрації земельної ділянки.

Прізвище, ім'я та по батькові Статус, інші відомості, які вдалося дізнатися з відкритих джерел Від-стань від води до ділянки Цільове призначення земельної ділянки Дата державної реєстрації права /підстава реєстрації права власності/користування
Ілліч Олександра Андріївна Екс-голова ОСББ «Житловий комплекс «Європейський», що на вулиці Марка Вовчка.
Пані Олександра будує житло, під виглядом спортивно-відпочинкового комплексу. Також вона фігурує у судовій справі щодо депутата Рівнеради Володимира Кудріна. Саме аби не перешкоджати її будівництву, депутат Кудрін, ймовірно, вимагав хабаря
10 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 10.08.2017/ заява власниці від 10.06.2017
Собченко Леся Олександрівна, Сидорчук Вадим Васильович Народний депутат від Народного фронту Вадим Сидорчук та його дружина Леся Собченко (працювала у відділі Рівненського міськвиконкому) 17 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 28.07.2016/ придбали ділянку у 2009 році
Лиманюк Галина Степанівна Одна із засновниць ТОВ «Рівненського комбінату святкових прикрас» у Дядьковичах, що спеціалізується на виготовленні кондитерських виробів.
Однією із співвласниць бізнесу є мати її сусіда нардепа Вадима Сидорчука Галина Сидорчук, внески і матері нардепа і Галини Лиманюк по 2 мільйони 450 тисяч гривень. У свою чергу чоловік Галини Лиманюк Микола Лиманюк бізнеспартнер Галини Сидорчук. Їх внески у ТОВ «Нова-Пак» по 3 мільйони 920 тисяч гривень.
12 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства Державний акт на право власності від 29.09.2011 року на підставі договору купівлі-продажу від 23.11.2010 року. Попередня власниця Віра Козакова, право на ділянку якої було посвідчене державним актом на земельну ділянку від 15.01.2009 року, виданого на підставі рішення Рівненської міської ради від 25.09.2008 року.
Хмуринський Анатолій Володимирович ФОП: неспеціалізована оптова торгівля 10 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Рішення Рівненської міської ради від 26 грудня 2007 року
Кватерчук Олександр Ананійович ФОП: роздрібна торгівля з лотків та на ринках (припинено 2011) 13 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Рішення Рівненської міської ради від 26 червня 2008 року
Маслій Олександр Петрович ФОП: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна 40 м. 1.03. Для ведення особистого селянського господарства 23.04.2013.
Степчин Микола Васильович Колишній керівник Рівненського районного відділу земельних ресурсів 30 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 18.02.2015
Степчин Петро Васильович Ймовірно, брат колишнього керівника Рівненського районного відділу земельних ресурсів 30 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 04.08.2015/
рішення Велико-омелянської сільської ради від 10.12.1997 року
Шершун Микола Харитонович Народний депутат України трьох скликань (1-го, 4-го, 6-го) По кадаст-ру за 50 метрів, але паркан за 22 м 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 10 грудня 2003 року
Велесик Оксана Миколаївна

Донька екс-нардепа Миколи Шершуна. Дружина екс-директора Рівненської обласної державної телерадіокомпанії (нині філія ПАТ «НСТУ "Рівненська регіональна дирекція”») Андрія Велесика.

22 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір купівлі-продажу від 16.05.2006 року та рішення Рівненської міської ради від 25.06.2009 року
Стецюк Віктор Мойсейович ФОП: покрівельні роботи (припинено 2016) 22 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Рішення Рівненської міської ради від 30 вересня 2010 року
Романський Іван Григорович Керівник «КООП ТОРГ РІВНЕ», один із засновників «РІКОС-РІВНЕ» 22 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Рішення Рівненської міської ради від 17 жовтня 2006 року
Юсюк Павло Григорович ФОП: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Один із засновників ТОВ «ФІРМА "ІНТЕПП CO.LTD"». Бізнесмену належить бутік-готель «Централь», що входить до мережі «Papa&Mama», яка також включає готельно-ресторанний комплекс «4х4», ресторани «Blues&Jazz», «Fortissimo». 30 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 12.11.2015/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Юсюк Наталія Вікторівна

ФОП: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Керівниця ТОВ «ФІРМА "ІНТЕПП CO.LTD"».

Дружина бізнесмена Павла Юсюка.

15 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір купівлі-продажу від 22.02.2007 року та рішення Рівненської міської ради від 22.06.2009 року
Сидорчук Валерій Іванович ФОП: виробництво морозива 18 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір дарування від 26.08.2005 року та рішення Рівненської міської ради від 25.06.2009 року
Майструк Василь Васильович Керівник стоматологічного бізнесу «Майстер-СтоМ» 13 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Рішення Рівненської міської ради від 25.06.2009 року та рішення Велико-омелянської сільської ради від 10.12.1997 року
Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «РІВНЕОБЛ-ВОДОКАНАЛ»   16 м. 11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) Рішення Рівненської міської ради від 22.12.2011 року
Мельник Людмила Павлівна ФОП: роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям (припинено 2017) 16 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 20.02.2014/заява власниці від 25.09.2013
Маркуц Ярослав Іванович ФОП: будівництво житлових і нежитлових будівель 14 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

21.01.2016/рішення Велико-омелянської сільської ради від 10.12.1997 року

Щербяк Юлія Василівна ФОП: діяльність у сфері права (припинено 2017). Керівниця адвокатського бюро «Щербяк та партнери» 13 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 05.08.2015/земельна ділянка батька Юлії Щербяк, яку він отримав у 1996 році рішенням Велико-омелянської сільської ради. У 2015 році на підставі договору дарування земельна ділянка перейшла у власність Юлії Щербяк.
Мидловець Надія Іванівна ФОП: діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. У декларації за 2015 рік зазначена як дружина начальника відділу прокуратури Рівненської області Віктора Мидловця. 13 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір дарування від 07.09.2012 року
Апанасенко Аліна Юріївна ФОП: інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах 11 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір купівлі-продажу від 23.03.2007 року та рішення Рівненської міської ради від 20.01.2011 року
Чугунникова Марія Петрівна Мати голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова 14 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства Цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Проневич Марія Володимирівна Поки не знайшли інформації 22 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби 04.04.2016/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Оверчук Олександра Леонідівна

ФОП: діяльність кафе (припинено 2011).

У власності 4 земельні ділянки (це лише у прибережній смузі, є ще дві далі), які виходять на вулицю Прилужну. Саме на цій вулиці і за спільною з пані Олександрою адресою зареєстрований Оверчук Олександр Михайлович – співвласник ТОВ «Фірма-одяг». Старшому поколінню більш більш відома як «Будинок одягу», а молодшому як ТРЦ «Злата плаза».

22 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби 1. Договір купівлі-продажу від 21.05.2003 року. 2. Договір купівлі-продажу від 17.05.2006 року. 3-4. Цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Редько Галина Миколаївна Керівниця приватного підприємства «ВЕГАС», бухгалтер ПрАТ «Агроресурс». 11 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства Цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Ковалець Степан Петрович ФОП: неспеціалізована оптова торгівля (припинено 2015). 18 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 26.12.2014/заява власника від 25.07.2013 
Клочко Сергій Васильович ФОП: овочівництво, декоративне садівництво та вирощування продукції розсадників (припинено 2007); інший пасажирський наземний транспорт, н. в. і. у. (припинено 2012). 18 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір купівлі-продажу від 11.11.2005 року та рішення Рівненської міської ради від 20.08.2009 року
Маркова Тетяна Григорівна Поки не знайшли інформації. 18 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 01.10.2015/заява власниці від 30.07.2015
Марчук Віктор Станіславович ФОП: діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. Власник мережі ресторанів «Ventotto». 35 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 30.12.2014/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Марчук Олена Олександрівна

ФОП: роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах.

Дружина власника мережі ресторанів «Ventotto».

35 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 29.03.2016/ділянку придбала десь у 2016 році
Хижняк Олег Миколайович

ФОП: діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.

Екс-кандидат в мери Рівного

40 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства Придбав ділянку у 2007 році
Титечко Юрій Тарасович ФОП: оптова торгівля зерном, насінням та кормами для тварин (припинено 2017). Керівник ТОВ «ЮТ-АГРО ЗЕРНО» 22 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 22.04.2015/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Петрук Людмила Йосипівна Поки не знайшли інформації. близько 20 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір купівлі-продажу від 16.05.2001 року
Корилкевич Надія Олександрівна ФОП: діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування. Дружина бізнесмена, екс-голови облради Данила Корилкевича близько 2 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства Договори купівлі-продажу від 08.12.1999 року, від 09.12.1999 року, від 23.12.1999 року, 23.12.1999 року
Корилкевич Данило Михайлович

1998-2002 роках – голова Рівненської обласної ради ІІІ скликання, депутат Рівненської обласної ради II, IV, VI скликань.

Кандидат в народні депутати у 2014-му

0 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства Рішення Велико-омелянської сільської ради від 30.01.1998 року, договір купівлі-продажу від 09.03.1999 року
Корилкевич Леся Данилівна ФОП: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Донька Данила Корилкевича. 18 м. 01.03 Для ведення особистого селянського господарства 28.07.2014/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Пахнюк Віталій Іванович Один із засновників ТОВ «Транспортна компанія "ВОЯЖ ЛЮКС"», керівник ТОВ «БЮРО ПОДОРОЖЕЙ "ТУРИЗМ.УА"» 14 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби 20.05.2016

На лівому березі ми маємо список ще з 30 жителів, чиї ділянки знаходяться у межах 50-ти метрової прибережної захисної смуги.

Прізвище, ім'я та по батькові Статус Відстань від води (м) Цільове призначення Дата державної реєстрації права /підстава реєстрації права власності/користування
Примачок Людмила Леонтіївна ФОП: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами 1 м. 1.11.3. Роздрібної торгівлі та комерційних послуг 16.03.2015/ділянку надали в оренду для будівництва та обслуговування торгового павільйону в комплексі із зупинкою громадського транспорту, про це йдеться у рішенні Рівненської міської ради від 7 липня 2004 року
Примачок Ніна Олександрівна Засновниця «СОКИ РІКОС» спільного підприємства Рівненський заготівельно-виробничо-збутовий комбінат (діяльність підприємства припинена) 24 м. 1.11.3. Роздрібної торгівлі та комерційних послуг 27.02.2013/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року і знаходиться у Міністерстві юстицій України
Бондар Юрій Миколайович ФОП: рибальство; надання послуг у рибальстві (припинено 2014)
Відкрите акціонерне товариство «РІВНЕРИБА» (діяльність пририпинено 2013)
24 м. 1.11. Комерційного використання Свідоцтво про право на спадщину за законом від 12.10.2010 року
Територіальна громада міста Рівного в особі Рівненської міської ради База рятувальників МНС 0 м. 03.14 Для розміщення та постійної діяльності органів МНС  
Рівненська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Україна» Перелік засновників: Анатолій Биков, Володимир Шевчук, Володимир Шеремет. Ця організація є засновником Дитячо-юнацької спортивної школи з веслування, що зареєстрована у Рівному на вулиці Басівкутська 13А. Її керівником є Микола Чернобай. 0 м. 07.02 Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту Рішення Рівненської міської ради від 21.05.2009 року та рішення Рівненської міської ради від 31.05.2011 року
Рівненська обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок Засновник – Українське товариство мисливців і рибалок. Керівник Ігор Бренич. 0 м. 1.12.6. Громадських та релігійних організацій Рішення Рівненської міської ради від 26.12.2007 року
Бренич Ігор Михайлович Керівник Рівненської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок 10 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 30 жовтня 2003 року
Глущенко Вікторія Віталіївна Поки не знайшли інформації. 6,5 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Рішення суду від 03.07.2007 року
Гадінка Леся Мелентіївна ФОП: роздрібна торгівля одягом 9 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 22 липня 2008 року на підставі договору дарування від грудня 2007 року
Ковальчук Меланія Андріївна Поки не знайшли інформації. 19 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 22 липня 2008 року
Шах Любов Костянтинівна Зазначена у декларації за 2016 рік старшого техніка  4 ТВУЗ Держспецзв'язку Андрія Шаха, як власниця 75 відсотків квартири у Рівному 14 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Свідоцтва про право на спадщину від 29.09.2004 року
Лалак В'ячеслав Андрійович, Лалак Раїса Іванівна, Заклекта Олена Андріївна Олена Заклета – ФОП: роздрібна торгівля на ринках (припинено 2013) 23 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) Рішення Рівненської міської ради від 17 березня 2011 року
Одуд Віра Мефодіївна Поки не знайшли інформації. 23 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) Рішення Рівненської міської ради від 28 квітня 2011 року
Бортник Володимир Віталійович ФОП: роздрібна торгівля з лотків та на ринках (припинено 2011) 15 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 15 грудня 2004 року
Миронець Олександр Володимирович Поки не знайшли інформації. 19 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 10 вересня 1998 року
Гомон Віра Іванівна Бабуся радника голови обласної ради та депутата Рівненської обласної ради від ВО «Свобода» Олександра Гомона  20 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Свідоцтва про право на спадщину за законом від 15.06.2005 року
(ділянку виділив Басівкутський колгосп десь у 1970-1975 роках)
Ференчук Валерій Петрович ФОП: виробництво виробів із дроту, ланцюгів і пружин 23 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 01.02.2018
Сакур Петро Григорович ФОП: оптова торгівля іншими товарами господарського призначення (припинено 2013) 24,5 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 23.12.1999 року
Гомон Руслана Вячеславівна, Гомон Олександр Адамович Батьки радника голови обласної ради та депутата Рівненської обласної ради від ВО «Свобода» Олександра Гомона (у декларації за 2017 рік депутат зазначив, що користується їхнім житлом)  24 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
03.08.2016/ділянку виділили у 1989 році, як молодій сім'ї вчителів
Либак Ганна Павлівна Поки не знайшли інформації. 24 м. 01.05 Для індивідуального садівництва 16.11.2017
Мондельчук Григорій Олексійович Поки не знайшли інформації. 24 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 03.03.1998 року
Савчук Олег Миколайович ФОП: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (припинено 2017) 23 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 06.07.2016/заява власника від 08.04.2016
Степанюк Людмила Євгенівна Заступник генерального директора з виробництва ДП «Бурштин України» 22 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 30.01.2014/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Андрійчук Іван Федорович Поки не знайшли інформації. 21,5 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
Рішення Рівненської міської ради від 07.07.2004 року
Лісовенко Еліна Леонідівна Поки не знайшли інформації. 26 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 14.05.2013/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Мартинюк Геннадій Миколайович Поки не знайшли інформації. 30 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 31.10.2017/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Галатюк Наталія Володимирівна Радіотелеграфістка у Рівненському обласному військовому комісаріаті 24 м. 1.8. Для індивідуального житлового, гаражного і дачного
будівництва
23.12.2016/цивільно-правова угода укладена після 1.01.2013 року (детальнішу інформацію не надали)
Гребенець Вікторія Федорівна Поки не знайшли інформації. 10 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби Договір купівлі-продажу 14.03.2011 року
Пугайко Юрій Борисович ФОП: діяльність таксі (припинено 2013) 14 м. 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) Рішення Рівненської міської ради від 29.12.1997 року
Костів Надія Василівна ФОП: діяльність кафе (припинено 2007) 1 м. 1.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби 18.07.2014/рішення Рівненської міської ради від 30.03.2004 року

Матеріал підготовлений та опублікований у рамках конкурсу антикорупційних грантів, оголошеного ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative)

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте