Суд скасував реєстрацію незаконно зведених будинків відпочинку над Устею: що буде далі

Суд скасував реєстрацію права власності на самочинно збудовані будинки відпочинку на березі Усті, які належать фірмі Павла Бублика
Джерело
Колаж з фото інстаграм rivne_vidpochinok та з вайберу Павла Бублика

21 січня Рівненська обласна прокуратура повідомила, що Північно-західний апеляційний господарський суд за їхньою скаргою скасував реєстрацію права власності на три будинки бази відпочинку на вулиці Крейдяній, про яку ми у листопаді опублікували розслідування.

Ми поцікавились у міській раді, в експерта та прокуратурі, що це означає для міста і що може бути далі з цими будинками.

Будинки бази відпочинку на Крейдяній 19 Б збудовані самочинно – без будь-яких документів, розповідали ми у розслідуванні «База самочинства: як у Рівному захопили берег річки та збудували будинки відпочинку». 

База відпочинку розташована поруч із фірмою «Протектор». Три дерев'яні будинки реєстрували як «будинки для відпочинку водіїв» підприємства. Те, що будувати без дозволів – це злочин, власників не хвилювало. Як розповідав нам тоді власник фірми Павло Бублик, він просто хотів, щоб  було «гарно і все».

Зареєстрували ж нерухомість як вклад до капіталу фірми від іншого підприємства – «Зігзагзет», де світяться люди із орбіти забудовника Сергія Качановського. 

Ще коли ми працювали над сюжетом, поліція проводила розслідування за частиною третьою статті 197-1 Кримінального кодексу: самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці. А будинки були арештовані у рамках провадження.

Тепер же з'явилась інформація, що суд скасував реєстрацію цих будинків. Поки що у судовому реєстру такої ухвали немає. Але очевидно, це сталось 17 січня, бо на той день призначали розгляд

Знесуть чи не знесуть

Ми запитали у Рівненській обласній прокуратурі, що буде далі. Речниця Оксана Жужельська каже, що будуть контролювати виконання рішення суду, але наступним кроком повинна бути реакція міської ради на таке рішення.

Експерт із земельного законодавства Георгій Могильний, до якого ми звернулися із таким же запитанням, пояснює, що міська рада мусить тепер звертатись до суду щодо знесення цих будинків або ж вона може зареєструвати нерухомість на себе у суді –  це встановлено статтею 376 Цивільного кодексу, адже земля під будинками належить місту.

Хоча реєстрація скасована, досудове розслідування щодо будинків досі триває. Поки що справу не передали до суду і навіть не вручили підозру, бо не знайшли кому.

– От-от має прийти будівельно-технічна експертиза – тоді будуть прийматись рішення, – каже речниця прокуратури Оксана Жужельська.

Нагадаємо, що після нашого розслідування у програмі «Тема дня» на «Українському радіо. Рівне» начальник Управління земельних відносин Рівного Сергій Таргоній озвучив, що власник будинків, приватне підприємство «Протектор», попросив у міської влади дати землю під будинками йому в оренду. 

Заступник міського голови із питань будівництва та архітектури Олександр Миронюк в ефірі «Теми дня» на «Суспільному» казав, що буде неправильно, якщо міська рада погодиться.

Детальніше про ці ефіри у матеріалі: «Типова схема: як можуть узаконити базу відпочинку "На Крейдяній" у Рівному»

Із Олександром Миронюком та Сергієм Таргонієм щодо скасування реєстрації будинків та наступних дій міської ради щодо цього нам не вдалось зв'язатись – вони не відповіли на наші дзвінки. Ми залишили запитання їм у телеграмі. Сергій Таргоній прочитав і не відповів.

Пізніше Олександр Миронюк відписав нам у WhatsApp, щодо наступних дій міської влади:

– Будемо звертатись до суду щодо знесення будинків, як тільки офіційно отримаємо рішення апеляційного суду.

Стосовно оренди землі під базою відпочинку інформацію на сайті міської ради у проєктах рішень чи рішеннях ми не знайшли.

Речниця міської ради Оксана Власюк повідомила, що фірмі відмовили в оренді землі.

Продовження: «Я будував»: обвинувачений у самовільному будівництві бази відпочинку над Устею зізнався


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте