«Я був незручним. Відмовлявся “возити цифру”»: інтерв’ю зі звільненим рівненським військкомом Ярмошевичем

Ексначальник Рівненського міського ТЦК Олександр Ярмошевич каже, що підстав для його переведення з посади не було, адже працювали в межах законодавства і планові завдання виконували
Джерело
Фото з фейсбуку Рівненського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки

28 березня у соцмережах почали поширювати відео з телеграм-каналу проросійського блогера Шарія. На відео – кадри прихованої зйомки з кабінету начальника Рівненського міського ТЦК Олександра Ярмошевича, який цілується з жінками.

Попри те, що, на думку медіаекспертів, відео не мало суспільної ваги, розгорівся скандал, після якого Оперативне командування «Захід» на своїй сторінці у фейсбуці написало, що Ярмошевич подав рапорт і його переводять у бойову частину.

«Четвертій владі» вдалося поспілкуватись із Ярмошевичем і розпитати про те, хто міг злити відео Шарію, про його рапорт та нове місце служби в ЗСУ. Колишній начальник Рівненського міського ТЦК та СП не заперечує того, що було на відео, і вважає, що підстав переводити його з посади не було.

Дивіться також: Чому колишній керівник рівненського міського ТЦК не задекларував житло та авто дружини

Хто може бути замовником

Полковник Олександр Ярмошевич припускає, що поставили камери у його кабінеті та злили відео на «замовлення» одного з підприємств. Проте яке саме підприємство має на увазі, він не називає. Каже лиш, що пов'язане із забудовником, якого хтось «кришує».

– Кожен керівник будь-якого підприємства не хоче віддавати своїх людей. Це мої особисті здогадки, що мене замовило одне з таких підприємств. Вони систематично порушували законодавство у сфері оборони, про це я  робив інформування і в СБУ, і в поліцію. Я так думаю, що вони мене замовили і зробили такий «кінофільм».

До мене давним давно шукали підходи, різним способом хотіли підставити і підвести під корупцію. Цього ніяк не могли зробити – і хоча б так. Кінцева мета досягнута – мене з посади перевели. Колектив ТЦК самостійно розпався: хто перевівся, хто звільнився. Ну, і на певний час заходи з мобілізації припинилися.

На цій посаді неможливо бути добрим для всіх. Так чи інакше люди не хочуть іти (воювати. – Авт.) і не хочуть своїх людей з підприємств віддавати. Це все кошти. Це все бізнес. Думають, що прийде хтось інший і буде простіше. Простіше не буде, буде ще цікавіше, але це вже не мені судити.

– Ми в редакції припускали, що відео могло бути пов’язано з тим, що ви викривали обласного військкома за хабарництво.

– Можливий варіант і цей. Я, до речі, теж про це думав. Тим більше, що один з тих фахівців вийшов під домашній арешт.

– Районний військком.

– Так. Це одна ж команда. Я не готовий тут казати, бо конкретних фактів я не маю. Заяву в Службу безпеки України я написав, і там проводять розслідування. Але це таке. Що вони нарозслідують, я не знаю.

Я вам скажу чесно, що, напевно, в наш час краще не бути  принциповим, а бути частиною системи. Я вже в цьому переконався на своїй шкірі. А коли ти не є частиною системи, то система тебе просто з'їдає і викидає як відпрацьований матеріал.

З цією всією історією я вперше за 19 років служби у Збройних силах відчув себе непотрібною частиною колективу. У мене було бажання звільнитися з лав Збройних сил. Зважаючи на те, що мене абсолютно не відстоювали як військовослужбовця, як лицаря ордену Богдана Хмельницького, як людину, яка вивела людей з Дебальцевого з оточення без втрат в техніці, в особовому складі, як людину, яка 19 років віддала службі в армії.

Олександр Ярмошевич на підтвердження своїх слів надав фото інформаційного плакату про його заслуги в АТО

Підстав для переведення не було

Олександр Ярмошевич вважає, що не було підстав для його переведення:

– Перед тим, як це відео вилили в інтернет, до мене мали їхати два заступники міністра оборони для проведення показових занять з проведення заходів мобілізації – як до найкращого ТЦК. Ми готувалися, але це все нівелювали дуже швидко.

А коли приїхала комісія перевірити службову діяльність, то знайшла недоліки, але без критичних  моментів. Голова комісії сказав, що проблемні питання не потребують фінансових витрат, їх можна усунути шляхом доопрацювання певних документів.

Тобто  підстав для мого переміщення за якесь неналежне виконання обов'язків чи тому подібне абсолютно не було. Тим паче всі планові завдання ми виконували не гірше решти, причому проводячи демократичні заходи мобілізації. На жаль, ніхто на це не зважав абсолютно.

Я розумію, що працювати треба в межах законодавства, а у нашому місті це нікому не потрібно. Треба люди, які будуть зручні, які будуть робити те, що скажуть. Я був незручним. Я відмовлявся «возити цифру».

Але шкодувати немає за що. Я не перевищував службових повноважень, у буси нікого не пакував, з керівниками підприємств працював толерантно. 

На порушення законодавства в сфері оборони реагував і робив відповідні інформування в правоохоронні органи і в СБУ. Хоча звідти реакції ніякої, на жаль, не побачив. Напевно, у зв'язку з моєю позицією і тим, що я багатьом, як мені сказали, насолив і перейшов дорогу… Ну, так воно й сталося.

П’ята окрема танкова бригада

І сам Ярмошевич, і ОК «Захід» писали в соцмережах, що рапорт про переведення Ярмошевич написав сам добровільно. У розмові з нами екначальник рівненського ТЦК це заперечив:

– Дивіться, я рапорт не писав ніякий, бо провини своєї не визнаю. Я нікуди не просився, не апелював, щоб мене кудись відправляли чи не відправляли. Багато речей я взагалі не маю права озвучувати. Мені визначили місце служби та посаду, ось я і служу на цій посаді, виконавши наказ.

– Куди вас перевели?

– П’ята окрема танкова бригада. Посаду я не хочу озвучувати.

– Ви перебуваєте біля лінії фронту?

– У нас декілька підрозділів виконують роботу на нулі, і я, зважаючи на специфіку своїх завдань, перебуваю то там, то в пункті постійної дислокації. Такий кочовий спосіб життя. На місці не сиджу. Не в пункті постійної дислокації: або на місцях виконання завдань, або в районах відновлення, або в районах навчання.

Дивіться також: Що негаразд в історії з прихованою зйомкою у кабінеті начальника Рівненського ТЦК

Чому колишній керівник рівненського міського ТЦК не задекларував житло та авто дружини


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських дроноводів з 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте