Конкурс без конкуренції: чому на посаду директора Острозької психлікарні претендував лише один кандидат і чи могли йому відмовити

Острозьку психлікарню знову очолюватиме Павло Маєвський. Так вирішила комісія. Конкурс був «жорсткий» – подався один кандидат
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Рівненської обласної ради

Керівника Острозької обласної психіатричної лікарні звільнили з посади у зв’язку із закінченням контракту. Утім на конкурс крім нього ніхто не подався, він переміг і тепер знову очолюватиме заклад. Чому лише один кандидат подав документи, хто як голосував та чи могла комісія відмовити йому – з’ясовувала «Четверта влада».

30-го червня відбулась прем'єра фільму-розслідування Суспільного «Сто років ізоляції». Автори показали умови перебування пацієнтів у різних українських лікарнях, зокрема в Острозькій психлікарні, де виявили численні недоліки.

6 зубних щіток на відділення, де перебуває 33 людини, спільна спідня білизна пацієнтів, зіпсовані продукти на кухні та звинувачення у побитті санітаром – це епізоди з фільму Суспільного, які описують умови в Острозькій обласній психіатричні лікарні.

Після цього керівника закладу Павла Маєвського звільнили у зв'язку з закінченням дії контракту та оголосили конкурс. 24-го липня комісія Рівненської обласної ради визначила переможця. Ним став Павло Маєвський.

Що це за комісія

Постійно діюча комісія Рівненської обласної ради, яка проводить конкурси за зайняття посад керівників закладів охорони здоров’я, створена рішенням обласної ради у березні 2018 року.

Комісія складається з 9-ти осіб з врахуванням рівного представництва, від органу управління, громадських об’єднань з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності, трудового колективу відповідного комунального закладу.

Про те, як депутати обласної ради поділили членство в комісії за квотами, а не за критеріями закону ми писали в матеріалі: Хто на Рівненщині тепер обиратиме головних лікарів

До складу комісії входять:

  • депутат облради Валерій Редько – голова конкурсної комісії;
  • депутатка облради Оксана Лозова – секретар конкурсної комісії;
  • лікар Сарненської ЦРЛ Ярослав Романюк;
  • заступник головного лікаря Рівненської ЦМЛ Ігор Дундюк;
  • працівник Рівненської облради, Євгеній Іванішин;
  • юристка Рівненського обласного Діагностичного центру Ольга Романчук.

Представники трудового колективу (троє) відповідного комунального закладу залучаються до складу конкурсної комісії на підставі протоколу зборів трудового колективу для кожного закладу окремо.

Серед членів комісії є депутати та лікарі Рівненщини, але всі обрані за квотами політичних сил, що в облраді. Джерело: фото з фейсбук-сторінки Рівненської обласної ради

3 липня відбулось засідання, на якому комісія вирішила оприлюднити оголошення щодо конкурсу на зайняття посади директора Острозької психіатричної лікарні. Документи  кандидатів приймали з 6-го по 20-те липня.

Вимоги до кандидатів

  • вища освіта II-го рівня за ступенем магістра спеціальності галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», або «Право», або «Соціальні та поведінкові науки», або «Гуманітарні науки», або «Охорона здоров’я» та спеціалізацією «Організація і управління охороною здоров’я»;

  • стаж роботи на керівних посадах – 7 років.

Керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради Богдан Сологуб пояснює, чому для претендентів на посаду були визначені такі вимоги.

– Ми не можемо прописати вимоги, які суперечать нормативним документам. Є «Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 78 «Охорона здоров'я», де є чіткі вимоги до керівника. Ми їх не придумували. Можливо, й виправдано, щоб керівний стаж претендента зменшити. Але це питання не до нас. На жаль, Міністерство, коли готує якісь нормативні акти, моделює їх на державні заклади, і взагалі не бачить специфіку місцевого самоврядування, – каже Богдан Сологуб.

24-го липня відбувся конкурс. Участь брав лише один кандидат – екскерівник Острозької психлікарні Павло Маєвський.

Комісія вирішила, що його документи відповідають вимогам, які передбачені постановою «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я», і допустила кандидата до участі в конкурсі.

Кандидат на посаду керівника Острозької психлікарні Павло Маєвський. Фото з фейсбук-сторінки Рівненської обласної ради

Під час співбесіди Павло Маєвський зазначив, що зменшення фінансування Острозької психлікарні у 2020 році створило величезні проблеми як в оплаті праці працівників, так і в тому, щоб була можливість достойно і в повному обсязі лікувати хворих.

– Цього недостатньо. Хворі у нас специфічні, вони можуть рвати одежу. Потрібно мати можливість замінити те, що вони, наприклад, знищили. Фінансування не дозволяє цього робити, – каже Павло Маєвський.

За словами Павла Маєвського, харчування у психлікарні не змінилось та не погіршилось. Також він каже, що ніколи не було такого, що приховували якусь інформацію, якщо у лікарні трапилась якась надзвичайна подія.

Хто і як голосував

За єдиного кандидата на посаду керівника Острозької психлікарні  проголосували 6 членів комісії із 7-ми присутніх.

За визнання Павла Маєвського переможцем конкурсу проголосували:

  • Валерій Редько;
  • Оксана Лозова;
  • Ольга Романчук;
  • Валентина Заблоцька;
  • Наталія Миронюк;
  • Оксана Петрук.

Єдиний, хто утримався від голосування – Євгеній Іванішин. Він пояснив, що на його рішення вплинув фільм «Сто років ізоляції» та сюжет Суспільного про те, що у 2017 році на харчування одного пацієнта лікарні обласна рада виділяла з бюджету 10 гривень.

– За словами конкурсанта, нині на харчування пацієнтів витрачають близько 20 гривень за добу. В конкурсній пропозиції було зазначено, що заклад за 2019 рік отримав близько 268 тисяч гривень допомоги. В середньому 91 гривню на кожного пролікованого пацієнта (їх за 2019 рік було трохи більше 3000), – каже Євгеній Іванішин.

Член комісії каже, що в руках керівництва закладу була можливість збільшити норми харчування на особу, однак цього не зробили.

Чому на конкурс подався лише один кандидат і як поширювали інформацію про конкурс

З такими запитаннями «Четверта влада» звернулася до керуючого апаратом Рівненської обласної ради Богдана Сологуба.

– Розпорядження про оголошення конкурсу розмістили на офіційному сайті обласної ради. Оголошення про прийом документів було оприлюднене на офіційній вебсторінці обласної ради упродовж кількох тижнів. Також на сайті обласної ради був оприлюднений протокол засідання конкурсної комісії, на якому вона затвердила текст оголошення.

Крім того, пресслужба обласної ради теж поширювала відповідну інформацію. Зрештою, деякі ресурси взяли цю новину до своєї стрічки. Чому, зрештою, на посаду директора Острозької психлікарні подався один кандидат – це питання, звісно, не до обласної ради. Зі свого боку відкритість процедури ми забезпечили, – каже Богдан Сологуб.

– Чи може комісія відмовити кандидату, якщо лише один бере участь у конкурсі і що тоді буде? Повторний конкурс?

– По-перше, комісія має право не допустити до участі в конкурсі претендентів, які, на думку комісії, не відповідають встановленим вимогам.

По-друге, постанова Кабінету Міністрів №1094 надає право для комісії прийняти рішення про відхилення кандидатур усіх учасників конкурсу, але з умовою, щоб таке рішення було вмотивованим. У разі прийняття такого рішення комісія надсилає до голови обласної ради обґрунтовану пропозицію про призначення повторного конкурсу.

– Чи були випадки в облраді, коли відмовляли єдиному кандидату?

– Випадків, коли комісія не підтримувала єдиного кандидата і зверталася про оголошення нового конкурсу, з часу набуття чинності постанови (грудень 2017 року) в обласній раді не було.

– Далі на сесії депутати обласної ради мають затвердити своїм рішення переможця конкурсу. Утім чи можуть вони не погодитись з рішенням комісії?

– Постанова №1094 говорить чітко: орган управління призначає переможця конкурсу. Тобто можливості оголосити повторний конкурс у разі, якщо депутати на сесії не підтримали кандидатуру переможця, якого обрала постійна комісія, немає, – пояснює Богдан Сологуб.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте