«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Reva
голова правління БФ «Скарбниця Надії»

Тут вміють посміхатися і жити: про дитяче паліативне відділення у Рівному

Тут дуже багато життя. Тут вміють посміхатися і жити. 

Дві дуже важкі неврологічні дитини. Один хлопчик харчується через зонд і майже не реагує на зовнішній світ. Другий посміхається і простягає ручки, але з розумовим розвитком є проблеми.

Двоє хлопчиків розумово повністю збережені. Якщо все буде добре то найближчими тижнями обох планують прооперувати в обласній дитячій лікарні. До одного хлопчика на операцію приїде лікар з Києва, настільки серйозним буде втручання.

Ці діти соціальні. Тобто навіть якщо вони не мають статусу сироти, то фактично в них сирітська доля.

Дитина, яку я можу назвати – Богданчик Сверіпа. В хлопчика рідкісний важкий діагноз СМА і неймовірна мама Іванка. «В мене немає біди. В мене є особлива дитина» – каже вона. Тато і мама хлопчика вже зібрали по світу обладнання для сина на десятки тисяч доларів.

Хвороба прогресує, в Богданчика поступово відмовляють м'язи і він втрачає можливість рухати руками, ногами, розмовляти, ковтати, дихати. Але при цьому хлопчик розумово продовжує розвиватись і все розуміє.

Ми сьогодні довго розмовляли з мамою і через деякий час Богданчик показав ручками «па-па». Ну якби йдіть вже, не заважайте. Хлопчик з мамою вже вдруге лежать в паліативному відділенні. Тут з ним займаються в басейні, роблять вправи і підібрали спеціальне харчування.

Завдяки такому харчуванню хлопчик став більш рухливим і для мами це величезна радість. 

Нещодавно з відділення виписався додому новонароджений хлопчик. Дуже важка вада серця. Одразу з пологового будинку дитину повезли санавіацією в столицю.

На жаль, консиліум лікарів не дав батькам жодної надії. Прооперувати цю дитину неможливо. Ми не знаємо скільки часу є в маленького. Лікарі прогнозують йому кілька тижнів.

В паліативному відділенні батьки, окрім лікарів, спілкувались зі священником та психологом. Тато сказав, що тут він побачив те, що його маленька дуже хвора дитина для всіх важлива.

Тут батькам пояснили, що якщо в дитини є всього половина серця то підключати її до апаратів в реанімації – це лише штучно подовжувати страждання. Тут не відводять очей і розмовляють про те, що буде далі.

А далі – родина вирішила бути разом дома зі своїм синочком. Якщо їм буде дуже важко, вони можуть в будь-який день повернутися.

Ще одна маленька дівчинка на руках у мами. Ми не розмовляли з мамою, але навіть зовні видно що дитинка дуже хвора.

Одна старша дівчинка буде лежати два тижні сама без мами. Це називається респіс і така практика є звичною в розвинутих країнах.

Батьки мають право на кілька тижнів залишити вкрай важку, але стабільну дитину під наглядом спеціалістів, щоб відпочити від цілодобового догляду за такою дитиною або вирішити свої поточні проблеми. 

Дитяче паліативне відділення живе своїм життям. І як би це не здавалось дивним – тут багато посмішок і світла. 

Має відділення і свої проблеми. Одна з них напевно стандартна для багатьох лікарень. Зараз у відділенні дуже гаряче. Дітям важко жити при такій температурі.

Наша дружня благодійна організація «Серце дітям України» відкрила збір коштів на кондиціонери для паліативного відділення. Один кондиціонер подарують. Ще один треба придбати, а також оплатити підключення.

Просимо допомогти маленьким пацієнтам паліативного відділення та перерахувати кошти на рахунок наших друзів! Мова йде про суму 12 000 гривень.

Реквізити для надання допомоги:
Картка Приватбанку
5169 3305 0787 6230
Картка відкрита на директора РОЧБО «Серце дітям України», Кузмічова Марина Анатоліївна, та прив’язана до поточного рахунку 
Призначення платежу добровільна пожертва для придбання кондиціонеру в дитяче паліативне відділення

Приватбанк
РОЧБО «Серце дітям України»
ЗКПО 36466974
р/р 26002054720577
ПАТ КБ Приватбанк 
МФО 333391
Призначення платежу: добровільна пожертва для придбання кондиціонеру в дитяче паліативне відділення

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте